عمومی

چرا باید از نخ دندان استفاده کرد؟

تمیز کردن قلم مو در از بین بردن پلاک بین دندانها مؤثر نیست و تجمع باکتری بین دندان ها می تواند باعث بیماری دندان شود و برای این منظور باید از نخ استفاده شود.

به گزارش سلام آنلاین اخبار آنلاین وی نوشت: “مطالعات نشان داده است كه نخ دندان و همچنین مسواك زدن منظم خطر خونریزی لثه را به میزان قابل توجهی كاهش می دهد.” با این حال ، این مطالعات نشان نمی دهد که از پوسیدگی دندان جلوگیری می شود. این نتیجه گیری احتمالاً به این دلیل است که بیشتر مطالعات در 3 ماه انجام شده است ، که زمان کافی برای خونریزی لثه است ، اما پوسیدگی و حفره زمان بیشتری می برد.

بیماری دندانپزشکی معمولاً در اثر پلاكی كه روی دندانها و لثه ها ایجاد می شود ایجاد می شود (پلاك بی رنگ و زرد كه روی دندان ها ایجاد می شود). پلاک اکوسیستم پیچیده ای است که شامل 800 نوع باکتری مختلف است و در دهان ما یافت می شود.

این اکوسیستم مانند یک شهر است و یک برس مانند گودزیلا آن را از بین می برد. با این حال ، باکتری ها می توانند زیرساخت های خود را به سرعت و به طور موثر بازسازی کنند ، بنابراین تمیز کردن باید به طور مرتب انجام شود. اما مسواک زدن در از بین بردن پلاک بین دندانها مؤثر نیست و تجمع این باکتری ها در دندان ها می تواند باعث بیماری دندانی شود و برای این منظور باید از نخ دندان استفاده شود.

اگر پلاک به اندازه کافی طولانی روی دندان بماند ، بزاق آن را به یک جامد بنام حساب می کند ، که می تواند منجر به ایجاد بیماری لثه شود. برای از بین بردن این اتصال باید از دستگاه های مخصوص دندانپزشکی استفاده شود.

چرا خونریزی لثه ها ارزشمند است؟

درست همانطور که پزشک با دیدن پزشک فشار خون شما را اندازه می گیرد ، دندانپزشک شما با لمس و بررسی لثه های خونریزی از سالم بودن لثه شما اطمینان می دهد. نمرات بالاتر همچنین می تواند باعث ریزش دندان ، دندانهای زرد و قهوه ای و بوی بد دهان شود.

نخ دندان به وضعیت فعلی دندان ها بستگی دارد. در موارد خاص مانند شکاف بین دندان یا ایمپلنت دندان از نخ استفاده نمی شود و باید با برس مخصوص انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا