تازه های کسب و کارعمومی

هشت نکته درباره مصرف ضد آفتاب

می دانید که به ضد آفتاب احتیاج دارید اما با وجود بسیاری از لوسیون ها، اسپری ها و ژل ها ، از کجا می توان فهمید که کدام یک از آن ها واقعاً از سرطان و سوختگی پوست جلوگیری خواهند کرد؟زمانی که بحث محافظت از پوست در برابر خورشید به میان می آید، نوع کرم ضد آفتابی که انتخاب می کنید به اندازه چگونگی استفاده از آن مهم است. بسیاری از مردم از ضد آفتاب وقتی که آفتاب را می بینند، استفاده می کنند. اما مشکل معمولاً ضد آفتاب نیست. مشکل این است که کاربر برچسب اطلاعاتی کرم را می خواند و ضد آفتاب را به درستی استفاده نمی کند. از کجا میتوان ژل شستشوی ویتابلا  را تهیه کرد .

نکاتی مهم در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب

 1. کرم با SPF 30 یا بالاتر را انتخاب کنید همیشه از کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید. SPF کرم های ضد آفتاب، اشعه های خورشید را جذب و منعکس می کنند، بنابراین آن ها به پوست شما آسیب نمی زنند. به خاطر داشته باشید که اگر SPF بالاتری داشته باشید، خیلی بهتر نیست، بسیاری از مردم فکر می کنند اگر SPF بالاتری را انتخاب کنند، بیشتر می توانند در آفتاب بمانند و از آنها محافظت کند.
 2. استفاده از کرم ضد آفتاب را زود و آزادانه تکرار کنید نیم ساعت طول می کشد، تا پوست ضد آفتاب را جذب کند.بنابراین 30 دقیقه قبل از رفتن به بیرون کرم ضد آفتاب ویتابلا بزنید.بیشتر مردم از ضد آفتاب کافی استفاده نمی کنند. باید یک اونس ضد آفتاب بزنید – اندازه یک توپ گلف – تا همه قسمت های بدن که در معرض قرار دارند را بپوشانید، شامل گوش، روی دست و پشت گردن و غیره.
 3. کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت تکرار کنید محافظت تمام روز را فراموش کنید ؛ کرم ضد آفتاب بعد از چند ساعت پاک می شود بنابراین، دقت کنید که هر دو ساعت به اندازه ضد آفتاب را تمدید نمایید. در برخی موارد، شما باید هر 60 تا 90 دقیقه از ضد آفتاب استفاده کنید.
 4. فقط به کرم ضد آفتاب تکیه نکنید متاسفانه ضد آفتاب ها نمی تواند به طور کامل از سرطان پوست، تاول و سوختگی پوست جلوگیری کنداما می توانید با زدن آنها پوست خود را کمی محافظت کنید . علاوه بر ضد آفتاب شما باید :
 • از برق لب با SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید
 • کلاهی با لبه پهن بزنید
 • با حافظت از ماورا بنفش بزنید
 • یک پیراهن آستین بلند و یا لباس های مخصوص به رنگ آفتاب بپوشید.
 • شما همچنین می توانید با رفتن زیر سایه از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر، از پوست خود محافظت کنید.

چند توصیه متخصصان

 • حتی اگر فقط برای 20 دقیقه بیرون هستید، به حفاظت در برابر آفتاب نیاز دارید. اینگونه نیست که اگر زمان کمی زیر آفتاب باشید ، ضد آفتاب را فراموش کنید و تصور کنید که مشکلی ندارد، بلکه وقتی در معرض آفتاب هستید بسته به زمان، پوست شما می تواند در معرض اشعه باشد.
 • همچنین، 20 دقیقه به راحتی می تواند به 40 دقیقه تبدیل شود پس راه های جایگزینی را برای لوسیون ها، کرم ها و اسپری ها داشته باشید.
 • بیشتر برندهای ورزشی گزینه های خوبی برای لباس های محافظ دارند. این موارد به عنوان عامل UPF (عامل حفاظت فرابنفش) در تضاد با عوامل SPF ذکر شده اند، اما اعدادشان مشابه هستند. یک تی شرت سفید معمولی حدود 8 UPF است و بیشتر لباس های محافظ خورشید UPF 50 هستند پس با دقت آنها را انتخاب و استفاده کنید .
 • از چشمانتان هم محافظت کنید ، عینک آفتابی برای محافظت در برابر یک روش مهم است. در صورت مراقبت نکردن از چشم ها در برابر آفتاب ممکن است دچار بیماری های رایج چشمی شوید به خصوص وقتی که در آب هستید، نور بازتاب می کند و بنابراین دو برابر بیشتر در معرض آفتاب قرار می گیرید. مواجهه نور UV با چشم، تغییرات بینایی مرتبط با سن را سرعت می بخشد.

راه درست برای استفاده از کرم ضد آفتاب همراه آرایش

مشکل : کرم ضد آفتاب با کاربرد آرایشی تداخل ایجاد می کند.  راه حل : این مورد تقریباً همیشه به خاطر استفاده از کرم ضد آفتاب مقاوم در برابر آب و یا استخری به صورت، و یا عدم صبر کردن کافی برای جذب کرم ضد آفتاب قبل از انجام آرایش است. استفاده از مرطوب کننده نادرست صورت، برای نوع پوست شما نیز ممکن است موثر باشد. اگر مطمئن هستید که مرطوب کننده صورتتان برای نوع پوست درست است، پس قبل از استفاده از آرایش خود، 3 تا 5 دقیقه صبر کنید یا سراغ یک پرایمر ویژه بروید که میتواند مثل یک کرم ضد آفتاب مناسب عمل کند. مشکل : کرم ضد آفتاب لایه سفیدی را برجا می گذارد.  محصولات ارایشی بیز را از کجا میشود سفارش داد ؟

ضد آفتاب‌ها چگونه جلوی اشعه مضر را می‌گیرند؟

 1. آيا مصرف ضد آفتاب برای همه لازم است؟ بله. تماس زیاد با آفتاب می‌تواند به طور حاد باعث آفتاب سوختگی بصورت قرمزی و تورم و درد بکند و در دراز مدت اثراتی مثل ، ، و همچنین شلی پوست و گشاد شدگی عروق پوستی را به همراه داشته باشد. سرطان‌های پوستی از عوارض جدی و مهم تماس طولانی با آفتاب است. به همین دلیل ضد آفتاب برای جلوگيری از ايجاد سرطان‌های پوستی و پيری زودرس پوست لازم است که در همه افراد استفاده شود. جالب است بدانيد که حدود هشتاد درصد از آفتابی که در طول عمر دريافت مي‌کنيم مربوط به زير هيجده سالگی مي‌باشد و اين مساله بر لزوم استفاده از در کودکان و نوجوانان تاکيد مي‌کند.
 1. روش صحيح مصرف ضد آفتاب کدام است؟ بايد نيم ساعت قبل از خروج از خانه و سپس هر دو ساعت ضد آفتاب تکرار شود، ضد آفتاب‌های خارجی مزيتی بر انواع ايرانی در تکرار کمتر يا روش استفاده متفاوت ندارند. باید دقت داشت که بیشترین آسیب نور آفتاب در ساعات بین 10 صبح تا 4 بعد ازظهر است و محافظت در این ساعات از روز بسیار مهم می‌باشد.
 1. عدد نوشته شده روی ضد آفتاب (SPF) به چه معنی است؟ بر روی ضد آفتاب‌ها عددی نوشته شده که بيانگر فاکتور محافظتی آن مي‌باشد، اين عدد هر چه بيشتر باشد بهتر است ولی رابطه آن به صورت خطی نيست به اين معنا که فاکتور محافظتی برابر 30 حدود نود و هفت درصد از اشعه آفتاب را جذب مي‌کند و هر چه از اين عدد بالاتر برويم قيمت ضد آفتاب گرانتر مي‌شود ولی حد اکثر سه درصد به فاکتور محافظتی افزوده خواهد شد.
 1. حداقل فاکتور محافظتی برای ضد آفتاب چقدر است؟ از نظر تئوری SPF=30 کافی است ولی از آنجا که مقالات نشان داده که اکثر افرادی که از ضد آفتاب استفاده مي‌کنند 25-50 درصد مقدار لازم را به موضع مي‌مالند و اين نکته که اکثر افراد آن را به طور يکنواخت پخش نمي‌کنند لازم است که ضد آفتاب بين30-50 داشته باشد.
 1. چه مقدار ضد آفتاب بايد بزنيم؟ مقدار ضد آفتاب لازم 2 ميلی گرم بر هر سانتيمتر مربع است. با اين حساب بايد هر بار يک بند انگشت از ضد آفتاب را به همه صورت بماليم و اگر روزی سه بار به صورتمان ضد آفتاب بزنيم يک ضد آفتاب 50 ميلی ليتری بايد در مدت يک ماه تمام شود. نکته مهم اينکه در صورتی که کمتر از مقدار گفته شده ضد آفتاب را بزنيم فاکتور محافظتی آن شديداً کاهش مي‌يابد
 1. آيا هر ضد آفتابی برای هر فردی مناسب است؟ خير، بعد از فاکتور حفاظتی مهمترين مساله اين است که شما دارید يا نه .در صورتی که پوست شما چرب باشد يا بزند شما بايد از ضد آفتاب فاقد چربی استفاده کنيد. اگرشما دارید، ضد آفتاب‌هايی که دارای مرطوب کننده باشد در بازار موجود است. برای بچه‌ها هم بايد از ضد آفتاب مخصوص استفاده کرد.
 1. توصیه‌های دیگر برای محافظت در برابر آفتاب چیست؟ توصیه شده که بیشتر اوقات کاری، در سایه بسر برده شود و از گرفتن حمام آفتاب خودداری گردد. از کلاه‌های لبه دار با لبه حداقل 7 سانتی متر و عینک‌های آفتابی هم استفاده شود. لباس‌ها باید پوشانندگی کافی داشته باشند. پوشش لباس‌های تیره و ضخیم بیشتر از لباس‌های سفید و نازک است. بخاطر اینکه مقداری از اشعه از ابر هم عبور می‌کند حتی در هوای ابری هم باید از ضد آفتاب استفاده شود. کسی که در سایه است هم باید از ضدآفتاب استفاده کند چون بازتاب اشعه آفتاب از سایر سطوح هم می‌تواند به پوست شما آسیب بزند.
دکمه بازگشت به بالا