هزینه شستشوی نما

هزینه نماشویی ساختمان ۱۴۰۲

لیست قیمت شستشوی نمای ساختمان  هزینه نماشویی ساختمان ۱۴۰۲
قیمت نماشویی با واترجت شیشه متری 10.000 تا 28.000 تومان
قیمت شستشوی نمای ساختمان آجری با واترجت متری 12.000 تا 35.000 تومان
هزینه نماشویی سنگ ساختمانی با واترجت متری 10.000 تا 28.000 تومان
هزینه نماشویی با سند پلاست متری 10.000 تا 25.000 تومان
هزینه   و پیچ نما توافقی

هزینه حدودی خدمات نماشویی را دیدیم. عوامل متعددی باعث می‌شوند که ارائه قیمت ثابت، ممکن نباشد. در ادامه به معرفی این عوامل و نحوه محاسبه هزینه نماشویی می‌پردازیم.

نحوه محاسبه هزینه نماشویی

معمولا قیمت نماشویی به ازای متراژ اعلام می‌شود. این نحوه محاسبه قیمت برای متراژهای بیشتر از 100 متر کاربرد دارد.

 • برای متراژ کمتر از 100 متر، هزینه به صورت کلی بین 1.000.000 تا 2.000.000 تومان اعلام شده است.

عوامل زیادی دست به دست هم می‌دهند تا هزینه نماشویی ساختمان ثابت نباشد. نحوه تاثیرگذاری این عوامل را در ادامه توضیح می‌دهیم:

 • جنس نما
 • عرض ساختمان و ارتفاع
 • تعداد طبقه‌ها
 • میزان کثیفی نما
 • روش اجرای کار

جنس نما و هزینه نماشویی 

اینکه نمای شما، آجری باشد یا سنگی یا شیشه‌ای هزینه نماشویی را تغییر می‌دهد. برای مثال:

 • شست‌وشوی بعضی از سنگ‌های ساختمانی به دلیل وجود حفره‌های موجود در سنگ زمانبر است. همین موضوع هزینه را بیشتر می‌کند.
 • برای شست‌وشوی یک نمای آجری شوینده‌ و مصالح بهداشتی بیشتری مثل سیلیس و … مصرف می‌شود و مبلغ قیمت شستشوی نمای ساختمان هم بیشتر خواهد شد.

متراژ و عرض ساختمان

هر چه عرض نما بیشتر باشد و ارتفاع بالاتر برود سختی کار بیشتر می‌ شود و قیمت‌ هم بالاتر می ‌رود.

هزینه نماشویی ساختمان برای نماهای آجری و سنگ نما یا حتی نمای شیشه‌ای و کامپوزیت هم بر اساس متراژ و تعداد طبقات تعیین می‌شود.

اساسا برای اینکه پیمان‌کار نماشویی ساختمان قیمت درستی به شما بدهد، معمولا پیش از کار یا حضوری ساختمان را بررسی می‌ کند یا از شما می‌خواهد عکسی از نمای بیرونی ساختمان برایش ارسال کنید تا متراژ و ارتفاع و نوع نما را در فرمول‌های قیمت‌گذاری قرار بدهد.

میزان کثیفی نما و قیمت نماشویی

میزان کثیفی نمای ساختمان هم در تعیین قیمت نماشویی ساختمان موثر خواهد بود و مثلا اگر یک نمای شیشه‌ای یا کامپوزیتی بیشتر از 3 سال است که شسته و تمیز نشده برای تمیزکاری به دو مرحله کار نیاز دارد هم با واترجت و هم دستی و با ابر و تی‌شوی مخصوص که قطعا این حجم کاری هزینه خودش را دارد. اگر هم ساختمانی از دو طرف نما داشته باشد این قیمت‌ها دو برابر و بر اساس متراژ هر دوطرف ساختمان محاسبه و اعلام می ‌شود.

قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما  انواع سنگ نمابرای مثال دستمزد پیچ و رولپلاک سنگ تراورتن بین 30.000 تا 50.000 تومان برحسب متر مربع اعلام شده است. این در صورتی است که هر نوع سنگ تراورتن با سری متفاوت در بازه قیمتی کوچک‌تری پیچ و رولپلاک می‌شود.

روش اجرای کار 

نماشویی با طناب و داربست قابل اجراست یا راپل؟ پاسخ شما هزینه را تغییر می‌دهد.

قیمت شست‌وشوی نمای ساختمان با طناب یا کلایمر

به بیان ساده‌تر، میزان سختی و دشواری کار در تعیین قیمت نماشویی ساختمان حرف اول را می ‌زند.

 • هزینه نماشویی با راپل به‌دلیل سختی و خطر بیشتری که دارد از نماشویی به‌کمک کلایمر که شرایط کار نسبتا آسان‌تری درمقابل کار با طناب دارد، گران‌تر خواهد بود.
 • درثانی در نماشویی با کلایمر نماکار سطح اتکای مناسب و سرعت عمل بیشتری در کار دارد و طبیعی‌ است که دستمزد شست‌وشو نما با کمک کلایمر کمتر از نماشویی با راپل باشد.
 • در استفاده از واترجت برای تمیزکاری نمای ساختمان هم بسته به اینکه از واترجت آب گرم، واترجت آب سرد، واترجت بنزینی، واترجت مرکزی یا واترجت موتور بنزینی در کار استفاده شود، هزینه تمیز کردن نمای ساختمان متفاوت خواهد بود.

سوالات متداول شما درباره هزینه نماشویی با راپل

 1. تعرفه قیمت راپل کار به صورت پیمانکاری چقدر است؟

در تعرفه‌های قیمت راپل کار، وقتی شرکت مذکور به‌عنوان پیمان‌کار لوازم مورد نیاز برای طناب‌کشی از جمله پیچ و رول پلاک سنگ نما را خودش تهیه می‌‌کند، هزینه استفاده از این وسایل و لوازم را در کار شما نیز محاسبه می‌‌کند.

بر اساس یک فرمول عرفی در این کار اگر برای نماشویی راپلی یک ساختمان به بیش از 1500 پیچ برای پیچ‌کردن نما و محکم‌سازی نیاز بود، هزینه مربوطه به‌صورت دانه‌‌ای محاسبه می‌شود و اگر با کمتر از این تعداد کار ساختمان راه می‌افتاد، به‌قول معروف پیمان‌کار هزینه را کنترات یا چکی قیمت می‌‌دهد.

هزینه‌های مربوط به هر عدد پیچ و رولپلاک روی نما هم می‌‌تواند با توجه به سنگ و نمای ساختمان شما از دانه‌ای 2000تومان تا دانه‌ای 4000تومان در هزینه شستشوی نمای ساختمان قیمت‌گذاری شود. درکل می ‌توان گفت میانگین قیمت نماشویی با طناب و راپل تقریبا برای هر متر مربع 8.000تومان تا 35.000 تومان آب می ‌خورد.

 1. هزینه حدودی نماشویی راپل برای ساختمان 5 طبقه چقدر است؟

هزینه نماشویی برای ساحتمان 5 طبقه در ۱۴۰۲، بین 6.000.000 تا 7.000.000 تومان اعلام شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا