تازه های کسب و کارعمومی

نکات مهم در انتخاب و استفاده از کالسکه مسافرتی

یک کالسکه سبک با ابعاد فشرده از جمله لوازم ضرور برای مسافرت با نوزاد محسوب می‌شود. مدل‌های مختلفی از و کالسکه تاشو در بازار وجود دارند. با کمک این مدل از کالسکه‌ها، شما کمترین دغدغه را برای جابه‌جایی نوزاد در حین مسافرت خواهید داشت. برخی از مدل‌های مدرن کالسکه مسافرتی، به قدری فشرده طراحی شده‌اند که امکان حمل از آنها در سفرهای هوایی و هواپیما نیز وجود دارد. با تنوع گستردهٔ محصولات در این زمینه و مدل‌های مختلف با قابلیت‌های متنوع، ممکن است انتخاب مدل مناسب برای شما دشوار باشد. در این مطلب ما به پنج نکته کلیدی اشاره خواهیم کرد تا راهنمای خرید بهترین مدل کالسکه مسافرتی نوزاد را انتخاب و خریداری باشد.

 راهنمای خرید بهترین مدل کالسکه مسافرتی نوزاد

۱) وزن کالسکه را بررسی کنید

بدون شک اولین نکته‌ای که در خرید یک کالسکه مسافرتی مورد توجه قرار می‌گیرد وزن آن است. در ماههای اول تولد شما باید لوازم ضروری نوزاد را همواره با خود حمل کنید و وزن سبک، یک ضرورت به حساب می‌آید. در حال حاضر سبک‌ترین مدلهای کالسکه موجود در بازار وزنی در حدود ۵ الی ۷ کیلوگرم دارند.

اغلب مدل‌های کالسکه مسافرتی قیمت نسبتاً پایینی در مقایسه با کالسکه‌های کلاسیک و استاندارد دارند. این موضوع می‌تواند هنگام برنامه‌ریزی برای خرید سیسمونی نوزاد، اندکی گمراه کننده باشد. باید بدانیم که کالسکه‌های سبک و مسافرتی، از نظر ایمنی و سلامت در حین حمل‌ونقل، قابل قیاس با کالسکه‌های استاندارد نیستند. به عبارتی این کالسکه‌ها، جایگزین کالسکه‌های معمولی برای حمل روزانهٔ نوزاد نخواهند بود. خرید یک کالسکه مسافرتی، به معنی کاهش هزینه‌ها نیست. بلکه به این معنی است که شما باید دو کالسکه خریداری کنید.

۲) قوانین شرکت‌های هواپیمایی را مد نظر قرار دهید

هر یک از شرکت‌های هواپیمایی قوانین خاص خود را در خصوص حمل کالسکه نوزاد دارند. برخی از مدل‌های کالسکه تاشو و مسافرتی به قدری سبک و فشرده هستند که شما می‌توانید آن را با خود به داخل هواپیما ببرید. با این حال، پیش از انتخاب و خرید مدل مورد نظر خود بهتر است از قوانین مربوط به پروازی که معمولاً استفاده می کنید مطلع شوید. بعضی از ایرلاین‌ها، حتی اگر کالسکه را با خود به داخل هواپیما ببرید، وزن آن را به عنوان بخشی از میزان بار مجاز شما محسوب می‌کنند. در این صورت، احتمالاً حمل کالسکه برای شما هزینهٔ بالایی داشته باشد.

پس از مرور قوانین شرکت‌های هوایی، برای انتخاب مدل کالسکه مسافرتی وزن و ابعاد آن در حالت فشرده را کنترل کنید. همچنین بهتر است وجود لوازم جانبی همچون کیف مخصوص حمل و دستگیرهٔ حمل را بررسی کنید تا جابجایی کالسکه برای شما آسان باشد.

۳) از کنترل ابعاد سایه‌بان غافل نشوید

اگرچه طراحی فشرده و تاشو، مزیت حمل آسان را در بر دارد، اما برخی از ویژگی‌های کاربردی در این میان فدا خواهند شد. یکی از مهمترین این قابلیت‌ها، اندازهٔ سایه‌بان کالسکه و پوشش آن در برابر نور آفتاب است. در بسیاری از مدل‌های قدیمی کالسکه تاشو، ابعاد سایه‌بان کالسکه چندان مناسب نیست.

این موضوع به خصوص زمانی اهمیت پیدا می‌کند که شما قصد مسافرت به مناطقی با آفتاب شدید را داشته باشید. خوشبختانه در مدل‌های جدید کالسکه مسافرتی، تولید کنندگان، سایه‌بان‌های بهتری برای محصول خود در نظر گرفته‌اند. البته، همچنان ابعاد سایبان یک کالسکه مسافرتی، استاندارد‌های مربوط به مدل‌های کلاسیک را ندارد. با این حال، این مدل‌ها می‌توانند مشکلات کمتری از نظر قرارگیری نوزاد در معرض تابش آفتاب برای شما درست کنند.

۴) قابلیت تنظیم به حالت خوابیده را بررسی کنید

بسیاری از کودکان به چرت زدن در حین حمل با کالسکه عادت دارند. با این حال، از نظر ایمنی و سلامت خوابیدن نوزاد در حالت نیمه‌نشسته و نشسته در هیچ وسیله‌ای توصیه نمی‌شود. بنابراین مهم است که مدل انتخابی قابلیت تنظیم به صورت خوابیده را داشته باشد.

بعضی از مدل‌های کالسکه مسافرتی فاقد قابلیت تنظیم به صورت خوابیده هستند. به همین جهت، توصیه می‌شود پیش از انتخاب و خرید کالسکه مسافرتی مورد نظر خود، نحوهٔ تنظیم زاویهٔ پشتی و راحتی نوزاد در حین خواب را بررسی کنید. بدین ترتیب، از مشکلات آتی مربوط به خواباندن نوزاد در کالسکه جلوگیری خواهد شد.

۵) از نکات ایمنی کالسکه غافل نشوید

موضوع ایمنی، یکی دیگر از نکات بسیار مهم در انتخاب یک کالسکه نوزاد است. هنگام خرید کالسکه مسافرتی دقت کنید که مدل انتخابی، حتماً دارای کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای باشد. همچنین به گواهی‌ها و استانداردهای اخذ شده توسط کمپانی برای محصول مورد نظرتان دقت کنید. بعضی از مدل‌ها که ظاهراً قیمت مقرون به صرفه‌ای دارند، تست‌های استاندارد ضروری مربوط به ایمنی و سلامت نوزاد را پاس نگذرانده‌اند. انتخاب چنین مدل‌هایی حتی در برای یک مسافرت کوتاه، می‌تواند خطر جدی برای سلامتی نوزاد به وجود آورد.

نکات مهم قبل از سفر با کالسکه هواپیمایی

قبل از رفتن به فرودگاه رعایت چند نکته که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم کمک می‌کند سفر شما آسان‌تر شود.

بررسی مقررات خطوط هوایی

هر شرکت هواپیمایی قوانین و محدودیت‌های خاص خود را در مورد حمل‌و‌نقل کالسکه دارد. سایت شرکت هواپیمایی مورد‌نظر خود را بررسی کنید یا با شماره خدمات مشتریان آن تماس بگیرید و از قوانین آن‌ها مطلع شوید. قبل از رفتن به فرودگاه درباره ابعاد، حداکثر وزن مجاز و شرایط حمل کالسکه در کابین یا تحویل آن به‌عنوان بار اطلاعات لازم را کسب کنید.

کالسکه خود را برای شناسایی علامت‌گذاری کنید

با برچسب یا نوار رنگی خود را علامت‌گذاری کنید تا به‌راحتی قابل‌شناسایی باشد. این‌ کار کمک می‌کند تا در هنگام تحویل‌گرفتن با سایر کالسکه‌ها اشتباه گرفته نشود. شماره تماس و نام خود را روی برچسب یادداشت کنید تا در صورت گم‌‌شدن بتوانید آن را پیدا کنید.

زودتر به فرودگاه بروید

هنگام سفر با کالسکه کمی زودتر به فرودگاه بروید. انجام چک این و بررسی‌های امنیتی ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد.

لوازم جانبی کودک را مرتب کنید

، اسباب‌بازی و دیگر وسایل کودک را در کالسکه مرتب کنید تا گم نشوند.

نکات مهم هنگام ورود به فرودگاه

زمانی که به قسمت بازرسی امنیتی رسیدید، کودک خود را از کالسکه خارج کرده و در صورت لزوم کالسکه را تا کنید و در قسمت مخصوص بررسی امنیتی خود قرار دهید. قبل از قرار‌دادن آن در اسکنر مطمئن شوید که همه اقلام اضافی مانند اسباب‌بازی‌ها یا پتو را از سبد کالسکه برداشته‌اید. بسیاری از خطوط هوایی یک صف جداگانه برای خانواده‌هایی که فرزند خردسال دارند، تشکیل می‌دهند. درباره وجود این صف‌ها پرس‌و‌جو کنید تا در صورت امکان از آن‌ها استفاده کنید.

آمادگی‌های لازم در طول پرواز

هنگامی که سوار هواپیما می‌شوید، با توجه به شرایط شرکت هواپیمایی باید را در کابین همراه خود بیاورید یا آن را به‌عنوان وسیله یا بار تحویل دهید. در‌ هر‌ صورت رعایت چند نکته به آسان‌تر شدن این فرآیند کمک می‌کند.

حمل‌و‌نقل در کابین

اگر شرکت هواپیمایی اجازه بدهد و کالسکه را به داخل کابین بیاورید، باید قبل از سوار‌شدن تمام وسایل اضافی را از کالسکه خارج و سپس آن را جمع کنید. با استفاده از قفل آن را محکم کنید تا باز نشود. هنگام ورود به هواپیما از کارکنان بخواهید تا محل قرار ‌دادن کالسکه را به شما نشان دهند. معمولاً آن را باید در محفظه بالای سر خود قرار دهید. به طور کلی در طول پرواز به کالسکه به جز موارد ضروری مانند تعویض پوشک دسترسی نخواهید داشت.

تحویل کالسکه به کارکنان

تمام اقلام اضافی را از کالسکه خارج کنید و آن را تا کنید. استفاده از پوشش محافظ کالسکه از آن در برابر خراشیدگی یا ضربه‌ها محافظت می‌کند. استفاده از برچسب شناسایی را فراموش نکنید. پس از تحویل کالسکه، از رسید آن تا پایان سفر مراقبت کنید.

کالسکه هواپیمایی برای چه خانواده‌هایی مناسب است؟

اگر جزو افرادی هستید که با هواپیما زیاد به سفر می‌روید، استفاده از کالسکه هواپیمایی به شما کمک زیادی خواهد کرد، زیرا در این کالسکه، کودک شما به‌طور خوابیده یا نشسته در تمام سفر همراهتان خواهد بود و خسته نخواهید شد. این نوع با وزن سبک و سایبان خود، از کودکتان در برابر نور خورشید محافظت می‌کند. به‌علاوه می‌توانید وسایل زیادی را در آن قرار دهید تا در طول پرواز یا گردش در مقصد راحت باشید. اگر کودک شما در سنی قرار دارد که غذا می‌خورد، استفاده از این کالسکه به شما این امکان را می‌دهد تا ظرف غذای آن را در محل مناسب آن قرار دهید تا کودک در زمان گردش گرسنه نماند

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

کالسکه مسافرتی تاشو، یک وسیلهٔ سبک و راحت برای جابه‌جایی کودک در حین مسافرت محسوب می‌شود. با این حال دقت کنید که این محصول جایگزین کالسکه کلاسیک برای انجام امور روزمره نخواهد شد. در هنگام خرید کالسکه مسافرتی، وزن، ابعاد فشرده و شرایط حمل آن در پروازهای هوایی محل زندگی خود را در نظر بگیرید. همچنین دقت کنید که مدل انتخابی از نظر شرایط آسایشی کودک همچون حفاظت در برابر نور آفتاب، قابلیت تنظیم به صورت خوابیده، کمربند ایمنی و استانداردهای سلامتی کودک در وضعیت قابل قبولی قرار داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا