نصب جک برقی پارکینگ

درب های اتوماتیک که دارای جک برقی هستند را میتوانید با یک ریموت کنترل باز و بسته کنید، بنابراین  در خیلی از مواقع مثلا در روزهای سرد نیازی به پیاده شدن از ماشین برای بازکردن درب پارکینگ نیستید و فقط کافیست درب را با دکمه روی ریموت باز و بسته کنید.امروزه بسیاری از مراکز تجاری دارای درب های اتوماتیک برای امنیت و همچنین راحتی بیشتر هستند.یکی از سوال های رایج در مورد این جک های برقی این است که چه دستورالعمل هایی برای نصب این جک ها وجود دارد. تولید کننده ها اکثرا دستورالعمل های لازم را برای نصب آن ها مشخص می کنند.

نصب صفر تا صد انواع جک درب پارکینگ + هزینه و آموزش کامل ????‍???? پرشین دُر

همیشه باید دستورالعمل هایی را که همراه جک های برقی است را دنبال کنید اما اگر به دلیل ناخوانا بودن این دستورالعمل ها قادر به خواندن آنها نبودید باید نحوه نصب انها را فرا بگیرید که در اینجا به آنها پرداخته شده است.

مکانیسم کار جک های برقی

جک اتوماتیک درب یک وسیله الکترونیکی است که به طور معمول در منازل و یا محل های کار نصب و سپس مورد استفاده قرارمی گیرد .این جک ها قادر به باز کردن درها به صورت اتوماتیک هستند.جک اتوماتیک با استفاده از تکانه الکتریکی که توسط ریموت یا سنسور اعمال میشود درب را کمک میکند تا باز و بسته شود.

اکثر موتورهای جک های برقی الکترومکانیکی هستند، این موتور های الکترومکانیکی دارای موتور الکتریکی و چرخ دنده هستند.جک های برقی دارای جعبه با موتور الکتریکی ، گیربکس و کنترل الکترونیکی هستند که این جعبه بر روی درب برقی پارکینگ اصفهان (درب ریلی) قرار میگیرد و دارای بازوی مفصلی هستند که با استفاده از آن به درب متصل میشوند .

با فعال کردن بازوی مفصل ، آن به آرامی میچرخد و درب را باز و بسته می کند . استفاده از موتور مناسب برای جک درب های پارکینگ بسیار مهم است برای مثال اگر این موتور خیلی کوچک باشد دوامی ندارد و قابل اطمینان نیست.

بیشتر موتورهای جک های برقی باید به یک منبع تغذیه درب وصل شوند.برخی از این  موتورهاکه دارای ولتاژ کم هستند،به دور درب وصل میشوند.کابل ولتاژ کم برای این موتورها فقط به سمت درب لازم است که با یک باتری پشتیبان گرفته میشود. بنابراین بسیار اقتصادی تر از نصب ولتاژ برق باشد.

نصب جک های برقی

در عوامل زیادی موثر هستند که باید آنهارا درنظر گرفت تا بتوان به بهترین نحو از این جک ها استفاده کرد. نحوه نصب این جک های برقی روی درب های مختلف با هم متفاوت است.

از جمله نکاتی که باید هنگام نصب این جک ها توجه داشت ، طول جک ، اندازه درب و اینکه چقدر نیاز دارید تا درب باز شود.همچنین باید طول جک ها نیز مورد توجه باشد زیرا این طول زنجیره است که عملکرد بازکننده جک را تعیین میکند.از دیگر عوامل قابل توجه وزن جک است،در هنگام نصب این جک ها باید دقت داشته باشید که آیا این درباز کن جک می تواند وزن زیادی را تحمل کند.

بنابراین نصب این جک های برقی بسیار حساس است و نیازمند دقت بسیار بالایی است. عدم نصب  صحیح این جک های برقی میتواند عملکرد انهارا تحت تاثیر قرار دهد همچنین عمر مفید آنهارا بطور چشم گیری کاهش دهد.

از جمله الزاماتی که باید قبل از نصب جک مناسب وجود داشته باشد این است که درب باید آزادانه و بدون بسته شدن لوله و یا کشیدن درب روی زمین باز و بسته شود.

توجه داشته باشید که عملکرد قبل از نصب جک را بررسی کنید چراکه ولتاژ مورد استفاده با ولتاژ جک باید مطابقت داشته باشد . توجه داشته باشید که همه جک ها یکسان نیستند و جک هایی وجود دارد که از انواع مختلف مواد ساخته شده اند.پس شما باید تعیین کنید که جکی که تهیه میکنید به چه ولتاژی نیاز دارد.

نحوه نصب جک های برقی

در ابتدای نصب این جک ها باید پایه های آن ها را نصب کرد .برای نصب این پایه ها باید به ابعاد ان ها توجه داشته باشید . پس از نصب و وصل پایه ها نوبت به اتصال جک به آن ها میرسد . سپس تا جایی که قصد دارید درب باز شود، درب را باز کرده و پایه های جلو را دقیقا در همان ناحیه جوش دهید .

در هنگام نصب توجه داشته باشید که پایه ها باید کاملا تراز باشند و بازوها تنظیم شوند . قبل از هر چیزی درهنگام تنظیم بازوها باید توجه داشته باشید که سیم های باز و بسته به صورت صحیح متصل شده باشند .

آموزش نحوه نصب دزدگیر اماکن

نصب دزدگیر اماکن به دو نوع بی سیم و یا باسیم تقسیم می شود ، که در این مقاله به نحوه نصب آنها به طور کامل پرداخته شده است.به طور کلی یک دزدگیر اماکن از بخش سخت افزاری تشکلیل شده است که شامل پنل اصلی ، چشمی یا سنسور، تلفن کننده، آژیر و کاور و باطری می باشد.

نصب بخش سخت افزاری دزدگیر

آموزش نصب دزدگیر اماکن سیم کارتی :

در ابتدا باید پنل مرکزی را نصب و سپس راه اندازی کنیم . پنل مرکزی یک دزدگیر اماکن از بخش های زیر تشکیل شده است:

  • ورودی برق ۲۲۰ ولت
  • محل اتصال زون ها
  • باتری بکآپ
  • آژیر
  • بلندگو

آموزش نصب پنل اصلی دزدگیر اماکن

آموزش اتصال سنسورها

نکته: شما می توانید در هر زون بستگی به نوع و قدرت توان دزدگیر به هر زون ۳تا۴ چشمی به صورت سری متصل نمایید ،به این صورت که از یکی از پایه های زون یک به چشمی یک ، از پایه ی دوم چشمی یک به پایه ی اول چشمی ۲و از پایه دوم چشمی به پایه ی دوم ،روی برد متصل کنید

برای انتقال سنسور درب و پنجره مانند سنسور چشمی عمل میکنید با این تفاوت که سنسور درب یا پنجره فقط دو رشته سیم نیاز دارند و بدون نیاز به برق است . سنسور های دود ، لرزش ، نشت آب و … هم مانند سنسور حرکتی یا چشمی به برد پنل اصلی متصل میگردد.

آموزش اتصال آژیر

آژیر فلاشر ها بر روی برد اصلی با نام siren مشخص شده اند و 2 رشته سیم مثبت و منفی دارند که مطابق راهنمای روی برد باید به قسمت siren متصل شود .

آموزش اتصال بلند گو

آموزش قرار دادن سیم کارت ها

در بعضی از دزدگیر ها سیم کارت بر روی پنل دزدگیر قرار می گیرد که . برای قرار دادن سیم کارت در دستگاه محلی برای آن روی دستگاه تعبیه شده است.  در برخی دیگر از دزدگیرها که  تلفن ثابت شهری دارد بر روی برد با نام TEL 2 رشته سیم خط شهری به آن متصل می شود.

نصب بخش نرم افزاری دزدگیر :

برای نصب بخش نرم افزاری دردگیر حتما دفترچه راهنما را با دقت مطالعه بفرمایید. دزد گیر ها با یکدیگر تفاوت دارند به طوری که گاهی اوقات یک نکته ی کوچک ممکن است سیستم را دچار مشکل کند. بعضی از دزدگیر ها دارای صفحه کلید و LCD هستند  و بعضی دیگر از این دزدگیر ها ندارند همچنین تلفن کننده و صفحه کلید باید جداگانه باید متصل شود. دفتر حفاظتی کیمیا پیش فاکتوری با جزئیات کامل که هیچگونه ابهامی در بندهای آن وجود نداشته باشد، به شما ارائه می دهد.

بررسی نکات مهمفیلم آموزش نصب جک پارکینگ، تنظیم جک درب، راهنمای نصب جک پارکینگی، یکی از ملزومات درب های ساختمان است و نصب و راه اندازی آن مهارت خاصی می باشد، زیرا باید نحوه نصب و تنظیم ارتفاع و محل نصب باید به درستی انتخاب شود تا هزینه زیادی به عنوان قیمت نصب جک به مشتری متحمل نشود. در ادامه با نحوه نصب چک پارکینگی بیشتر آشنا شوید.

زمانی که شما بیرون می روید می توانید به واسطه دکمه بدون پیاده شدن از ماشین به سادگی درب را باز کنید. یا زمانی که رفت و آمد زیاد است نیازی به باز و بست کردن درب با نیروی دست نباشد. اغلب جک درب پارکینگی نحوه نصب ساده ای دارند و توسط نصاب جک درب پارکینگ تنظیم می شوند.

نحوه نصب جک درب پارکینگ

با توجه به اینکه برند های مختلفی از جک وجود دارد و هرکدام دارای ویژگی های خاصی هستند با توجه به آنها می توانید عملیات را نصب را انجام بدهید. ما در این مقاله قصد داریم آموزش نحوه نصب جک پارکینگی را به صورت جامع شرح دهیم. نصب هر یک از برند ها و مدل های جک را بررسی می کنیم. در ادامه در صورت نیاز به مشاوره  نصب و همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح سازید.

جهت نصب جک پارکینگی چند مرحله انجام می شود که به صورت کلی شامل موارد زیر است:

طریقه نصب جک درب پارکینگ

  •  بررسی موقعیت نصب جک
  • آماده سازی درب جهت نصب جک
  •  نصب پایه ها
  • نصب تابلو فرمان
  • سیم کشی نهایی و راه اندازی

چنانچه بخواهید جک ها از بهره وری بالایی برخوردار شوند و به خوبی کار نمایند نیاز است حداقل فشار به جک وارد گردد. مهم ترین نکته در نصب جک پارکینگی چگونگی نصب جک و نوع زاویه دهی به آن و به طور کلی می باشد. گاهی برخی جک ها به درستی زاویه دهی نمی شود و درب با شتاب به چهار چوب می خورد و ایجاد صدا می نماید در چنین مواردی نیاز است نوع زاویه دهی به خوبی بررسی شود و یا در بعضی موارد دوباره نصب گردد.

 

دکمه بازگشت به بالا