تازه های کسب و کارعمومی

ماشین ظرفشویی بوش چند سری دارد

تفاوت بین ظرفشویی های سری 4 و سری 6 این روزها افراد زیادی به روی آورده‌اند، چون با خرید یکی از آن‌ها شست و شوی ظرف‌ها زمان کمتری خواهد گرفت، مخصوصا زمانی که تعداد زیادی مهمان دارید. با وجود این محبوبیت، برندهای متنوعی از این دستگاه در بازار به چشم می‌خورد و از میان آن‌ها ماشین ظرفشویی بوش طرفداران زیادی دارد.  به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ را برای شما توضیح دهیم تا در زمان بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

امکانات ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸

در میان انواع ماشین‌های ظرفشویی در بازار ایران از برند بوش سه مدل وجود دارد، سری ۴ و ۶ و ۸. این سه مدل شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که جدیدترین آنها سری ۸ است. در این قسمت امکانات و تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ را بررسی می‌کنیم.

شست و شوی اتوماتیک

در هر سه سری این قابلیت وجود دارد. همانطور که از نامش پیدا است، این ماشین‌ها با برنامه اتوماتیک شروع به شستن ظروف می‌کنند. تمام این عملیات از زمان و میزان مصرف آب و حتی میزان مصرف انرژی به صورت اتوماتیک انجام می‌شود و نیاز به دخالت انسان ندارد.

دمای آب در شستشوی ظروف

انواع سری ۴ بوش ظروف را در دمای ۴۵ تا ۵۵ درجه سانتی‌گراد و سری ۶ در دمای ۴۵ تا ۶۵ درجه می‌شوید. در سری ۸ این برنامه چندین گزینه برای شست و شو دارد که با دکمه یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کنید. با انتخاب شماره یک این برنامه دما بین ۳۵ تا ۴۵ درجه سانتیگراد تنظیم می‌‌شود. در شماره دو بین ۴۵ تا ۶۵ درجه سانتیگراد و در شماره ۳ می‌توانید دما را بین ۶۵ تا ۷۵ درجه تنظیم کنید. بنابراین از این نظر سری 8 نسبت به سری ۴ و ۶ برتری پیدا می‌کند.

الگوی استفاده از دماهای متفاوت در این ماشین‌ها به این صورت است که ظرف‌های بسیار کثیف را در دمای ۷۰ درجه می‌شویند. دمای 50 درجه مناسب شستن ظروف شیشه‌ای و دمای ۴۵ درجه مخصوص شست و شوی سریع است.

در دمای ۵۰ درجه برنامه شست و شوی اقتصادی انجام می‌شود و دستگاه کمترین صدا را در این دمای آب تولید می‌کند. این الگو در سه سری ثابت است، اما در سری ۶ برنامه اکو نیز وجود دارد که سبب باز شدن در به شکل اتوماتیک بعد از شستن ظرف‌ها می‌شود و ظرف‌ها خشک می‌شوند.

آپشن  PerfectDry

این قابلیت در واقع یک تکنولوژی به حساب می‌آید که به وسیله آن ظرف‌ها به شکل کامل خشک می‌شوند. به تکنولوژي به کار رفته در این قابلیت خشک کردن زئولیتی می‌گویند.

ذرات زئولیتی به کار رفته در کناره ماشین ظرفشویی با قدرت بالا رطوبت را جذب می‌کند، آن‌ها را به حرارت تبدیل می‌کند و به محفظه شستشو باز می‌گرداند. با برنامه PerfectDry حتی ظرف‌های پلاستیکی نیز تا حد زیادی خشک می‌شوند.

دیگر تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ همین قابلیت خشک کردن است. این قابلیت تنها در سری ۸ و برخی مدل‌های سری ۶ وجود دارد. پس به هنگام خرید باید در نظر بگیرید که آیا می‌خواهید این تکنولوژي در محصولی که خریداری می‌کنید، وجود داشته باشد یا خیر.

برنامه سکوت

ماشین‌های ظرفشویی با موتور کار می‌کنند و مانند هر دستگاه دیگری که موتور دارد، باید این انتظار را داشته باشید که هنگام کار این ماشین‌ها سر و صدا تولید کنند. به همین دلیل شرکت بوش موتوری برای محصولات خود طراحی کرده است که صدا و لرزش کمی تولید می‌کنند. این موتورها Eco Silence Drive نام دارند.

در کنار این موتور قابلیت دیگری نیز برای این سه سری از ماشین‌های ظرفشویی وجود دارد که شست و شوی ظرف را بدون صدا انجام می‌دهد. با زدن دکمه Silence دستگاه ظرف‌ها را در دمای ۵۰ درجه و بدون صدا می‌شوید.

آپشن شستشوی بهداشتی ظرف‌ها یا باکتری‌زدایی ظرف‌ها  Hygiene Plus

با انتخاب این آپشن هنگام شست و شوی ظرف‌ها در هر سه سری ۹۹ درصد باکتری‌های موجود در ظرف‌های کثیف از بین خواهند رفت. برای این کار دستگاه تا ۷۰ درجه دمای آب را افزایش می‌دهد. این افزایش دما در انتهای شست و شو اتفاق می‌افتد.

این قابلیت در هر سه سری از ماشین‌های ظرفشویی بوش وجود دارد. با انتخاب این برنامه دستگاه درجه حرارت را بالا می‌برد که ظرف‌ها به طور کامل خشک شوند. همچنین این برنامه با افزایش دما باکتری‌های ظروف را تا بیش از ۹۹ درصد از بین می‌برد.

با فشردن این دکمه بعد از اینکه شست و شو به پایان رسید، ماشین، خود را برای شست وشوی بعدی آماده می‌کند. در هر سه سری ۴ و ۶ و ۸ این قابلیت وجود دارد.

ویژگی‌های خاص ماشین‌های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸

با بررسی ویژگی‌های این سه مدل تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ برای شما واضح‌تر خواهد شد.

با این ویژگی آب خاصیت نرم پیدا می‌کند. به این معنا که املاح و مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم موجود در آب به وسیله این ویژگی گرفته می‌شود و به اصطلاح می‌گویند که آب نرم شده است. باقی ماندن این ذرات روی ظروف بسیار آزاردهنده است.

برای مثال بعد از شستن و خشک کردن ظرف‌ها با دست زدن روی آن‌ها احساس می‌کنید که روی ظروف لکه تشکیل شده است که به دلیل سختی آب ایجاد می‌شود. مزیت بزرگ این ویژگی این است که برای شستن ظروف لازم نیست که از مقدار زیادی مواد شوینده استفاده کنید.

علاوه بر آن طول عمر ماشین ظرفشویی نیز به واسطه از بین رفتن این رسوب افزایش پیدا می‌کند. لکه‌های رایج بعد از شستن این ظرف‌ها از بین می‌روند. این ویژگی در هر سه مدل تعبیه شده است.

طراحی  پنل کنترل ماشین های ظرفشویی بوش سری 4 و 6 و 8

شرکت بوش در طراحی ظاهری این سه سری از ماشین‌های ظرفشویی دقت زیادی به خرج داده و در نتیجه مورد پسند بسیاری از مردم واقع شده‌اند.

در سری ۸ دکمه‌های تنظیم به شکل مخفی طراحی شده‌اند و در مقابل دید نیستند. روی درب دستگاه، یک صفحه نمایش دیجیتال قرار دارد که تنظیم برنامه‌ها از طریق آن اتفاق می‌افتد.

در سری ۶ این ماشین‌های ظرفشویی در جلوی درب یک صفحه نمایش با دکمه‌های لمسی وجود دارد. وسط این صفحه به شکل دیجیتالی عمل می‌کند و در اطراف این صفحه دکمه‌ها برای کنترل برنامه و آپشن قرار داده شده‌اند.

سری ۴ نیز یک صفحه نمایش دارد، اما دکمه‌های آن لمسی نیستند. در سمت چپ و راست آن دکمه‌های روشن و خاموش و دکمه ریست طراحی شده است. این دکمه‌ها همرنگ بدنه هستند. پس دیگر تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ در پنل کنترل است.

مصرف انرژي در ماشین‌های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸

مانند هر وسیله برقی دیگری با خرید این دستگاه باید این انتظار را داشته باشید که هزینه برق به هزینه‌های شما اضافه شود. بنابراین باید به رتبه این دستگاه‌ها هنگام خرید دقت داشته باشید. موتورهای این دستگاه‌ها انرژی کمی مصرف می‌کنند و از این نظر بسیار باصرفه هستند.

طراحی داخلی ظرفشویی سری ۴ و ۶ و ۸

طراحی داخلی این دستگاه‌ها بسیار جالب توجه است. در هر سه سری سه طبقه قرار دارد که در طبقه بالا کارد و چنگال و ظروف برای شست و شو قرار داده می‌شوند. این طبقه در سری ۸ به صورت V شکل طراحی شده است. این طبقه در مقایسه با سری ۶ و ۴ جادارتر و انعطاف‌پذیرتر است.

دیگر تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ در طبقه دوم آن است. در این طبقه در سری ۸ بخشی وجود دارد که لیوان‌ها و ظرف‌های شکستنی و حساس در آن قرار می‌گیرند. این آپشن در دو سری دیگر وجود ندارد.

سایر امکانات و ویژگی های ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸

سنسورهای ماشین قابلیت تشخیص خطاهایی را دارد که در جریان آب خروجی و ورودی ایجاد می‌شود و جلوی جریان آب را می‌گیرد. این ویژگی سبب می‌شود که ماشین ظرفشویی ایمن بماند و علاوه بر آن فضای آشپزخانه نیز خیس نخواهد شد.

ویژگی دیگر Home Connect است که در تمام مدل‌های سری ۸ و بعضی از مدل‌های سری ۶ وجود دارد اما سری ۴ این ویژگی را ندارد. به وسیله این ویژگی، ماشین ظرفشویی به وای فای وصل می‌شود و با این اتصال شما متوجه فرآیند شست و شو خواهید شد.

داخل ماشین ظرفشویی های سری ۸، لامپ‌های LED وجود دارند. هنگام شروع به کار دستگاه، این لامپ‌ها روشن میِ‌شوند، اما در سری ۴ و ۶ چنین ویژ‌گی‌ وجود ندارد.

کدام یک از ماشین های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ را بخریم؟

در انتهای مقاله تفاوت ماشین های ظرفشویی بوش سری 4 و 6 و 8 باید به این سوال پاسخ دهیم که کدام یک از این سه مدل برای خرید مناسب است. حتما با بررسی امکانات و ویژگی‌های این سه مدل از ماشین‌های ظرفشویی متوجه شده‌اید که هر سه از امکانات و کارایی خوبی به عنوان یک ماشین ظرفشویی بهره‌مند هستند.

در عین حال باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که سری جدیدتر یعنی سری ۸ نسبت به دو مدل دیگر تلاش کرده است که ویژگی‌ها و امکانات خود را بهبود ببخشد و ویژگی‌های جدیدی به دستگاه اضافه کند. در نهایت انتخاب یکی از این سه مدل بر عهده خود شما است.

مدل جدیدتر یعنی مدل سری ۸ به خاطر دلایلی که ذکر کردیم، گران‌تر از دو سری دیگر خواهد بود. پس اگر تمایل به صرف هزینه بیشتر ندارید، به شما توصیه می‌کنیم به فکر خرید سری ۶ و از آن ارزان‌تر یعنی سری ۴ باشید.

در پایان

در این مقاله ما تلاش کردیم که به شما کمک کنیم انتخاب خوبی در زمینه خرید ماشین ظرفشویی داشته باشید. به همین دلیل سه سری از ماشین‌های ظرفشویی بوش را به شما معرفی و آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کردیم.

با مطالعه تفاوت ماشین‌های ظرفشویی بوش سری ۴ و ۶ و ۸ شما قادر خواهید بود انتخابی آگاهانه در خرید یکی از این ماشین‌ها داشته باشید.

توصیه‌ای که ما به شما در زمینه خرید ماشین ظرفشویی بوش داریم، تهیه آخرین مدل آن یعنی سری ۸ است، چرا که هر مدل نسبت به مدل قبلی بهبود پیدا می‌کند و ویژگی‌های دیگری به آن اضافه می‌شود. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت این سری نیز به نسبت سری‌های دیگر بالاتر است.

به نظر شما کدام ویژگی ماشین های ظرفشویی از بقیه مهم‌تر است؟ آیا از ظرفشویی های بوش استفاده کرده‌اید؟ تجربه خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

برای نصب و تعمیر لوازم خانگی بوش باید به خدمات پس از فروش لوازم خانگی بوش مراجعه کنید. در اینجا فهرست و اطلاعات تماس نمایندگی های بوش در تهران ارایه شده است.

دکمه بازگشت به بالا