اجتماعیتازه های کسب و کار

سنسور کیلومتر پیکان انژکتوری کجاست

سنسور کیلومتر یا سنسور سرعت یا به انگلیسی (Wheel speed sensor) یکی دیگر از چند سنسور حیاتی خودرو است که عملکرد آن را تحت تاثیر قرار داده‌اند. وجود این قطعات در خودرو ضروری بوده و خرابی هر یک از آن‌ها بر قطعات دیگر موثر خواهدبود. بنابراین آشنایی با وظایف و نشانه‌های خرابی آن‌ها بسیار حائز اهمیت بوده و از حوادث‌های دیگر جلوگیری می‌کند. جهت اطلاعات بیشتر از بست کمربندی پلاستیکی کلیک کنید.

پیدایش سنسورها و استفاده از آن‌ها به عنوان یک دوره جدید و خارق العاده به شمار می‌آید. بعد از این دوره،  ماشین‌ها پیشرفته‌تر و هوشمند‌تر شده و رانندگان با اطمینان بیشتری رانندگی می‌کردند.

 

این موضوع تا جایی پیش رفته است که وجود سنسورهای جدید به عنوان یک آپشن مهم در قیمت‌های خودرو لحاظ گشته و با افزایش تعداد آن‌ها امکانات خودرو و قیمت فروش آن  نیز افزایش می‌یابد.

 

همانطور که تا به اینجا متوجه شدید، این مطلب به معرفی سنسور کیلومتر اختصاص داده شده است. در این قسمت قصد داریم به همه سوالات احتمالی شما در این باره پاسخ دهیم. پیشنهاد می‌کنیم که اگر شما نیز چیزی درباره آن نمی‌دانید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

 

معرفی سنسور کیلومتر

سنسور کیلومتر یا سنسور سرعت، قطعه‌ای متوسط است که دارای خروجی‌هایی بوده که از طریق آن‌ها ارسال پالس را انجام می‌دهد. محل قرارگیری این قطعه متفاوت است اما در اغلب خودروها در مسیر گیربکس به دیفرانسیل قرار می‌گیرد.

 

سنسور کیلومتر به منظور سنجش سرعت تایرهای خودرو مورد استفاده قرار گرفته است. سنسورهایی که درون گیربکس قرار دارند، چرخش دور سر میل لنگ را محاسبه می‌کنند و سنسورهای درون دیفرانسیل نیز به وسیله حلقه‌هایی که به چرخ دنده‌ها متصل شده است، فرآیند قبل را تکرار می‌کند.

 

عملکرد و کارایی سنسور کیلومتر در خودرو

نحوه عملکرد سنسور کیلومتر به شرح زیر است:

 

با چرخش و شروع به کار کردن پینیون، سنسور سرعت توسط دنده کیلومتر، پالس‌هایی را به سمت ECU ارسال می‌کند که حاوی سرعت لحظه‌ای خودرو است. با اطلاعات بدست آمده از سنسور کیلومتر، واحد کامپیوتر مرکزی پارامترهای زیر را محاسبه می‌کند:

 

بهبود شتاب خودرو

دنده درگیر شده در خودرو

میزان سرعت خودرو و نمایش آن

کاهش مکث ماشین

تصحیح دور آرام هنگامی‌که خودرو در حال حرکت است

در برخی از خودروها، سنسور سرعت بدون سیم به کامپیوتر مرکزی متصل شده است. در این نوع سیستم‌ها نیز، سنسور سرعت مانند قسمت قبل، سرعت خودرو را اندازه گیری کرده و به واحد ECU اعلام می‌کند. ECU نیز با پردازش این اطلاعات آن را به صورت آمپر ارائه می‌دهد.

 

هنگامی‌که رانندگان قصد اجرای دنده معکوس را دارند، دریچه گاز بسته می‌شود. در سنسور سرعت، اطلاعاتی را به منظور تامین هوای ورودی به واحد کامپیوتر مرکزی اعلام می‌کند. از سوی دیگر دریچه گاز نیز اطلاعاتی را به ECU منتقل و مخابره می‌کند. در این هنگام واحد ECU با اطلاعات بدست آمده تمام تلاش خود را به منظور حفظ شتاب خودرو به کار می‌گیرد و با باز نگه داشتن استپر موتور از پایین آمدن شتاب جلوگیری می‌کند.

 

وظایف سنسور سرعت خودرو

به طور کلی وظایف سنسور سرعت یا کیلومتر خودرو به موارد زیر خلاصه می‌گردد:

 

نشان دهنده سرعت خودرو است.

در هنگام حرکت، دور موتور را ثابت نگه می‌دارد.

وظیفه کاهش نوسان خودرو را بر عهده دارد.

تعیین نسبت دنده برای چرخ دنده‌ها از دیگر وظایف این قطعه است.

در بهبود شتاب نقش دارد.

عملکرد موتور را بهبود می‌بخشد.

مکانیسم سنسور کیلومتر

سنسور کیلومتر سرعت بر اساس دو مکانیسم Reed و Hall Effect طراحی و تنظیم شده اند. نحوه کار در هر یک از آن‌ها متفاوت است. در ادامه به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

  • سنسور Reed

سنسور Reed یک نوع سوئیچ الکتریکی است که دارای سه بخش زیر است:

 

سیم پیچ مغناطیسی

ردیاب

دیسک فلزی دندانه دار

نحوه کار آن‌ها بدین صورت است که با نزدیک شدن یک جسم آهنربایی خاموش شده و بعد از دور شدن آن روشن می‌گردند. با حرکت خودرو و چرخش چرخ، دندانه‌های آن از کنار سیم پیچ‌های مغناطیسی رد می‌شود. با عبور آن‌ها میدان مغناطیسی خاموش یا غیر فعال می‌گردد. در این هنگام پالس‌های مغناطیسی به منظور سنجش سرعت خودرو مورد استفاده قرار گرفته اند.

 

  • سنسور Hall Effect

سنسور‌هال بر  خلاف سنسور Reed از قسمت‌های متحرک تشکیل نشده‌اند. این سنسورها بر روی چرخ‌هایی که دارای آهنربای دائمی‌است، قرار می‌گیرند. نحوه کار آن‌ها نیز بدین گونه است که با عمود شدن آهنربا، ولتاژ مناسب چرخ‌ها تولید می‌گردد.

 

انواع سنسور کیلومتر

سنسور کیلومتر نیز در انواع مختلفی تولید می‌گردد که امروز قصد داریم به این موضوع بپردازیم و انواع آن را با یکدیگر مرور کنیم.

 

  • سنسور کیلومتر انتقال

سنسورهای سرعت انتقال، به دو دسته زیر تقسیم می‌گردند. بهتر است بدانید که هر دو نوع سنسورهای زیر در خودروهای با گیربکس اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

سنسور شافت ورودی : این سنسور وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به سرعت خودرو را بر عهده داشته و به ماژول کنترل اتومبیل به منظور استفاده در سرعت سنج و کیلومتر شمار اطلاعات را انتقال می‌دهد.

سنسور شافت خروجی : این سنسور نیز وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به چرخش مبدل گشتاور و شناسایی چرخش‌های درون گیربکس را برعهده داشته و به منظور استفاده در تعویض نوع دنده، اطلاعات را به ماژول کنترل انتقال می‌دهد.

  • سنسور کیلومتر ABS

اطلاعات مربوط به چرخش چرخ توسط این سنسور جمع آوری و برای محاسبه سرعت ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد. سنسور کیلومتر ABS همان Hall Effect است که وظیفه تبدیل اطلاعات بدست آمده به سیگنال‌های دیجیتال را بر عهده داشته و در کنترل و تشخیص ترمزها استفاده می‌شود.

 

تست و آزمایش سنسور کیلومتر

شما می‌توانید برای صحت عملکرد سنسور کیلومتر از چهار روش یا ابزار زیر استفاده کنید.

 

  • تست با دستگاه دیاگ

در این روش دستگاه دیاگ از طریق سوکت‌ها به کامپیوتر مرکزی وصل می‌کنیم. سپس وارد قسمت خطا‌ها شده و آن‌ها را بررسی می‌کنیم. اگر در قسمت سنسور سرعت متوجه خطایی شدیم، مراحل زیر را تکرار می‌کنیم.

 

اگر خطا از نوع i باشد، آن را پاک می‌کنیم.

اما اگر از نوع P یا دائمی باشد، سوکت‌ها و اتصالات را بررسی می‌کنیم. مجددا دستگاه را راه اندازی می‌کنیم. اگر خطا همچنان پابرجا بود، آن را پاک کرده و اندکی با خودرو حرکت می‌کنیم. سپس مجددا دستگاه را متصل کرده و بررسی می‌کنیم. در صورت وجود آن سنسور خراب است.

  • تست ولتاژی

اگر فکر می‌کنید که سنسور سرعت خراب شده است، می‌توانید از روش تست ولتاژی نیز استفاده کنید. در این روش سنسور را از جای خود خارج کرده و دو سر ولت متر را به پایه‌های 1و2 دسته سیم متصل می‌کنیم. در حال عادی و سلامت سنسور، این عدد باید +12v را نشان دهد. در غیر اینصورت باید مسیر برق تا رله دوبل مورد بررسی قرار گیرند.

 

  • تست اهمی‌

در روش تست اهمی ‌از اهم متر استفاده می‌شود. در این روش از پایه سوم سوکت سنسور تا ECU  مقاومت آن‌ها را توسط اهم متر بدست می‌آوریم. در صورت سالم بودن مسیر، دستگاه باید عدد 1 اهم را نشان دهد.

 

  • تست دنده کیلومتر گیربکس

در این روش در ابتدا سنسور سرعت را باید از جای خود خارج کنیم. سپس در زیر چرخ محرک خودرو جک قرار می‌دهیم. حال خودروی خود را در دنده قرار می‌دهیم. با شروع به گاز دادن خودرو، پینیون دنده کیلومتر نیز چرخش می‌کند.  در صورت حرکت،  هیچ مشکلی نیست. در غیر اینصورت مشکل از دنده کیلومتر گیربکس است. حال نوبه به بررسی پایه شافت ورودی سنسور است. اگر بعد از بررسی متوجه هیچ مشکلی نشدید، یعنی سنسور سرعت خراب است.

 

علائم و نشانه‌های خرابی سنسور کیلومتر

با توجه به توضیحاتی که درباره وظایف سنسور کیلومتر داده شد، عملکرد این سنسور بر قطعاتی نظیر ترمز، پاشش سوخت موتور و قسمت‌های دیگر خودرو تاثیر گذار است. بنابراین هرگونه مشکل یا خرابی در آن با نشانه‌های زیر همراه است:

 

بازده سوخت کاهش یافته است.

در هنگام درجا زدن، به اصطلاح خودرو هرزگردی می‌کند.

تعویض دنده به سختی انجام می‌گردد.

کیلومتر شمار خودرو از کار افتاده است.

موتور خودرو در سرعت‌های بالا بد کار می‌کند. این مشکل با افزایش سرعت نیز بیشتر می‌گردد.

در صورت رها کردن گاز در مکان‌هایی مانند پشت چراغ قرمز، خودرو خاموش می‌شود.

سرعت سنج خودرو در خودروهایی که سنسور کیلومتر بدون سیم است، از کار افتاده است.

کروز کنترل عملکرد مناسبی ندارد.

چراغ چک موتور یا سیستم ضد قفل خودرو با مشکل روبه رو شده است.

در هنگام روشن و کار کردن خودرو صداهای نامناسبی به گوش می‌رسد.

قدرت خودرو به صورت ناگهانی کاهش می‌یابد.

خودرو در مسیرهای سربالایی ریپ زده یا دنده معکوس ریپ می‌زند.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا