تازه های کسب و کارعمومی

راهنمای انتخاب روکش صندلی تیگو

جنس روکش صندلی خودروها معمولا یکی از مواردی است که در بخش تزئین خودرو قرار می گیرد. احتمالا با خودتان فکر می کنید که این بخش آن چنان هم که باید و شاید اهمیت زیادی ندارد و می توانید از آن چشم پوشی کنید؛ اما باید گفت که روکش های صندلی خودروها می تواند تاثیر زیادی بر روی راحتی سرنشینان داشته باشد.این موضوع بیشتر زمانی خودش را نشان می دهد که مسافران قرار است یک مسافت طولانی را در خودرو سپری کنند و نمی توانند دائما از ماشین پیاده شده و سوار شوند.

روکش صندلی خودروهای مختلف

ابتدا و زمانی که خودروی خود را می خرید، متوجه می شوید که جنس روکش صندلی خودروی شما چیست. به طور معمول و در بین خودروهای ایرانی، این جنس از پارچه تهیه شده است که کیفیت های مختلفی دارد؛ اما موضوع در خصوص خودروهای خارجی همچون تیگو و آریزو که محصولات شرکت خودروسازی چری هستند، متفاوت است. این خودروها دارای روکش های صندلی از جنس چرم بوده که با کیفیت هستند و به احتمال بسیار زیاد دیگر نگرانی در خصوص استفاده یا عدم استفاده از روکش های مضاعف نخواهید داشت.

روکش صندلی تیگو 7 پرو محصولی باکیفیت و با دوام برای رانندگان است

مزیت های استفاده از روکش صندلی

حالا که متوجه شدید چه نوع روکش صندلی هایی برای خودروهای مختلف استفاده می شود، بهتر است به مزیت های استفاده از روکش صندلی نیز بپردازیم. توجه به نقاط قوت و همچنین مزیت های این کار می تواند سبب شود که شما نیز به سمت استفاده کردن از روکش های صندلی مضاعف ترغیب و تشویق شوید.

*حفظ خود صندلی

اولین مورد آن است که با استفاده کردن از روکش های صندلی ها می توانید از خود صندلی محافظت کنید. تصور کنید زمانی که خودرو را خریداری می کنید، صندلی ها بسیار نو بوده و در شرایط فوق العاده ای قرار دارند. این مضوع سبب می شود که جلوه داخلی خودرو نیز بالاتر رود و به سادگی بتوانید از این بابت، خودروی خود را در شرایط فوق العاده ای نگهداری کنید. بنابراین استفاده از روکش صندلی به شما این امکان را می دهد که از پوسیده شدن و کهنه شدن صندلی خودروی خود به مرور زمان جلوگیری کنید.

*وجود تنوع در طرح و رنگ

شرکت های خودروسازی سعی می کنند تا همواره خنثی ترین و ساده ترین رنگ ممکن را برای روکش صندلی خودروهای تولیدی خود به کار ببرند. این کار سبب می شود که روکش ها برای هر کسی و با هر سلیقه ای مناسب باشد. استفاده از روکش صندلی خودروها سبب می شود که امکان انتخاب جنس روکش صندلی خود را از بین طرح ها و رنگ های مختلف و گوناگونی داشته باشید.

به طور مثال وجود رنگ هایی همچون زرد، بنفش، سبز، مشکی خاص و…چیزی نیست که بتوانید به صورت فابریک بر روی خودروها پیدا کنید و مسلما این موضوع می تواند سبب شود که نتوانید آن طور که باید و شاید نسبت به زیباسازی فضای داخلی خودروی خود عمل نمایید. اما استفاده از روکش این امکان را به شما می دهد.

جامع ترین راهنمای انتخاب روکش صندلی | نصب روکش صندلی خودرو

*عایق دمایی

زمانی که به صورت طولانی مدت بر روی صندلی ماشین می نشینید، متوجه می شوید که لباستان عرق کرده است و همین موضوع سبب ایجاد ناراحتی برای شما خواهد شد. فراموش نکنید که این موضوع به نحوی می تواند در طولانی مدت ایجاد مشکلاتی را نیز نماید.

استفاده از انواع مختلف جنس روکش صندلی سبب می شود تا فصل تابستان کمتر عرق کرده و در فصل زمستان نیز کمتر سردتان شود. این موضوع به نام عایق دمایی شناخته می شود که یکی از مهم ترین و اصلی ترین ویژگی های مربوط به رکش صندلی های بسیار خوب و با کیفیت است.

*دوام بیشتر

مورد بعدی در خصوص دوام بیشتر وکش های صندلی است. صندلی های خودروها می توانند با داشتن روکش های با کیفیت و مرغوب، بیشتر دوام بیاورند و در عرض مدت کوتاهی دچار خرابی و پوسیدگی نشوند. در صورتی که نخواهید از روکش صندلی استفاده کنید، به احتمال بسیار زیاد در عرض مدت کوتاهی شاهد خرابی روکش های اصل و فابریک صندلی های ماشین خود هستید و در چنین شرایطی یا باید همین روکش های کهنه و آسیب دیده را تحمل کنید و یا بایستی نسبت به اصلاح آن ها اقدام کنید که هزینه های زیادی را برای شما در بر خواهد داشت.

*دارای تنوع جنس

مورد بعدی داشتن تنوع در جنس این روکش ها است. جنس روکش صندلی های موجود در بازار به دو دسته چرمی و پارچه ای طبقه بندی می شود که هر کدام از آن ها را می توانید با استفاده از سلیقه خود و همچنین میزان زمان نشستن خود داخل خودرو انتخاب نمایید.

اجازه بدهید این موضوع را با ذکر یک مثال به شکل بهتری برایتان توضیح دهیم. ممکن است شما راننده یک تاکسی باشید که روزانه 16 الی 18 ساعت را در خیابان های شهر در حال مسافرکشی هستید. در چنین شرایطی انتخاب کردن یک روکش چرمی برای صندلی های خودروی خود می تواند اشتباه باشد، زیرا این روکش های صندلی ها می توانند در فصل تابستان کمی عرق کرده و سبب ایجاد ناراحتی برای فرد شوند. بهتر است از روکش های پارچه ای برای چنین خودروهایی استفاده کنید.

مورد بعدی که می تواند مهم باشد آن است که اگر از خودروی خود زیاد استفاده نمی کنید و فرزند کوچکی نیز دارید که ممکن است شیر و یا خوراکی های دیگری را روی صندلی های ماشین بریزد، بهتر است به سراغ روکش های صندلی چرمی بروید؛ زیرا این مدل از روکش ها را بسیار راحت تر و ساده تر می توانید پاکسازی کنید.

جمع بندی

به طور کلی در خصوص خودروهای مختلفی صحبت کردیم و متوجه شدیم که به طور کلی دو نوع جنس روکش این روزها روکش صندلی خودرو جزو یکی از تزئینات داخلی به حساب می‌آید که بیشتر توسط جوانان مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که می‌توان با توجه به رنگ ماشین یا رنگ‌بندی قسمت‌های مختلف اتاق خودرو، رنگ روکش را انتخاب کرد تا قسمت داخلی خودرو زیباتر شود.

بسیاری از افرادی که برای خودروی خود به دنبال روکش صندلی هستند، در انتخاب روکش پارچه ای یا چرم مردد بوده و نمی دانند کدام جنس و چه رنگی را انتخاب نمایند. معمولا صاحبان خودرو هم برای نونوار شدن خودرو و هم برای تغییر دکوراسیون خودرو اقدام به تعویض روکش صندلی می کنند. ما در مقاله ی به بررسی مطالب عمومی درباره روکش صندلی می پردازیم.

همه چی درباره انواع روکش صندلی خودرو

کاربرد روکش صندلی ماشین

این وسیله علاوه بر زیبایی بخش داخلی خودرو، قطعاً کاربردهای دیگری نیز دارد. اگر راننده هستید و مدت زمان طولانی را پشت فرمان خودرو صرف می‌کنید، طراحی ارگونومی و راحتی صندلی برای شما بسیار بیشتر از سایر سرنشینان اهمیت پیدا می‌کند.

ساعات طولانی نشستن به مرور زمان آسیب‌های شدیدی به ستون فقرات، کمر و پاها وارد می‌کند. پس برای سلامت خود هم که شده بعد از خواندن این مقاله بهترین روکش صندلی خودرو را برای خود انتخاب کنید.

انواع روکش صندلی خودرو

برای هر ماشینی تعداد زیادی روکش صندلی با رنگ ها و جنس های مختلف وجود دارد. روکش صندلی اصولا از جنس چرم و یا پارچه ای تولید می شود و یا ترکیبی از جنس پارچه و چرم.

اولین قدم برای انتخاب روکش صندلی باید جنس مدنظر خود را انتخاب کنید اینکه می خواهید روکش صندلی ها چرم یا پارچه  ای و جنس ترکیبی باشد. نکته مهم تر از جنس روکش ها کیفیت نوع پارچه و چرم می باشد. روکش صندلی باید دارای الگوی دوخت مناسب باشد.

1-روکش های چرمی صندلی ماشین

روکش صندلی چرمی ماشین

این نوع روکش‌ها بیشتر مورد پسند جوانان بوده و برای خودروهای لوکس کاربرد دارند. البته برای خودروهای دیگر نیز می‌توان از این جنس روکش استفاده کرد اما ممکن است یافتن روکش مناسب کمی سخت باشد چون این جنس بیشتر برای خودروهای گران‌قیمت و لوکس طراحی می‌شود.

  • این روکش‌ها به راحتی قابل شستشو هستند،
  • نیازی نیست برای شستشوی روکش آن‌ها را از صندلی جدا کنید،
  • لکه‌ها به راحتی و با مقدار کمی شوینده و پارچه تمیز، پاک خواهند شد،
  • ظاهری لوکس به بخش داخلی خودرو می‌دهند.
  • امکان گردش هوا در این جنس وجود ندارد،
  • یکی از معایب روکش های چرمی این است که اگر طولانی مدت روی صندلی بشینید باعث عرق کردن می شود.
  • این روکش‌ها به دلیل داشتن منافذ بسته، گرما را در خود حفظ می‌کنند،
  • به دلیل عدم گردش هوا و منافذ بسته، احتمال عرق کردن به شدت افزایش پیدا می‌کند،
  • به مرور و با تابش نور خورشید ترک خورده و پوسته پوسته می‌شوند،
  • گرانتر از انواع روکش‌های دیگر هستند.

در ضمن اگر جنس چرم طبیعی، باکیفیت و اصلی باشد این مععایب و مشکلات اتفاق نمی افتد و دوام و کیفیت بیشتری نسبت به روکش های مصنوعی دارند.

منبع : youtube

دکمه بازگشت به بالا