دوچرخه سایز 12 مناسب چه سنی است

راهنمای سایز مناسب دوچرخه کودک به شما کمک می‌کند که یک محصول دقیقاً اندازه فرزند خود بخرید و موقع سواری با آن، به‌هیچ‌عنوان اذیت نشود.

به نظر شما راهنمای سایز مناسب دوچرخه کودک چگونه می‌تواند به ما کمک کند که یک محصول دقیقاً مناسب برای فرزند خود خریداری کنیم؟ همان‌طورکه می‌دانید، دوچرخه‌ها در سایزهای مختلفی تولید و عرضه می‌شود و هر یک از آن‌ها در سایزهای متنوع، برای سنین مختلفی طراحی شده‌اند. به‌همین‌دلیل‌هم شما باید بدانید که دقیقاً چه سایز دوچرخه برای فرزند شما مناسب است تا بتواند تجربه خوبی از سواری داشته باشد.

برای ، شما باید به فاکتورهای زیادی توجه کنید که سایز آن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که اهمیت خیلی زیادی در نحوه سواری فرزند شما دارد. به‌همین‌دلیل‌هم باید چرخه‌ای برای فرزند خود بخرید که موقع نشستن روی صندلی، به‌راحتی بتواند فرمان را در دست خود گرفته و آن را کنترل کند. همچنین باید تسلط کاملی بر ترمز و رکاب این دستگاه داشته باشد تا بتواند در مواقع نیاز، سرعت خود را افزایش یا کاهش دهد.

بهترین روش‌ها برای اندازه‌گیری سایز دوچرخه

روش‌های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید سایز مناسب خود را متوجه شوید. توجه به سن و قد یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اندازه‌گیری سایز مناسب این محصول است. در اینجا اطلاعات کاملی درباره سایز فریم دوچرخه بر اساس قد و همچنین سایز دوچرخه بر اساس سن را برای شما توضیح می‌دهیم.

سایز مناسب دوچرخه برای ۱۰ سال

شاید برای شما جالب باشد که بدانید دوچرخه‌ها برای سنین مختلف طراحی شده‌اند و شما می‌توانید برای فرزند خود از ۲ سال به بالا، یک محصول خوب بخرید. درصورتی‌که فرزند شما تقریباً ۱۰ سال دارد، می‌توانید یک و یا حتی ۲۴ برای او بخرید. البته این موضوع به وضعیت جسمانی فرزند شما نیز بستگی دارد. برای مثال، دوچرخه سایز ۲۰ برای کودکانی مناسب است که قد آن‌ها بین ۱۱۰ تا ۱۳۵ سانتی‌متر است.

این‌درحالی‌است که دوچرخه سایز ۲۴ برای قد بین ۱۳۰ تا ۱۴۵ سانتی‌متر مناسب بوده و کودکان ۱۰ ساله به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر یک دوچرخه ۲۴ برای فرزند ۱۰ ساله خود بگیرید، می‌تواند تا چند سال بعد هم از آن استفاده کند.

دوچرخه سایز ۱۲ مناسب چه سنی است؟

اگر کودک شما بین ۲ تا ۴ سال سن دارد و قد او تقریباً ۸۵ تا ۱۰۰ سانتی‌متر است، می‌توانید یک دوچرخه کودک سایز ۱۲ برای او خریداری کنید و مطمئن باشید که به‌راحتی می‌تواند این کار لذت‌بخش را با این محصول تجربه کند.

البته لازم به ذکر است که سایز مناسب دوچرخه کودک نشان می‌دهد که این اندازه در دو نوع وارد بازار می‌شود؛ یکی از آن‌ها بدون رکاب بوده که کودکان باید با حفظ تعادل خود حرکت می‌کنند و نمونه دیگر، دوچرخه‌های معمولی هستند. ازآنجاکه رنج سنی خیلی پایینی از استفاده می‌کنند، بهتر است در ابتدا یک دوچرخه بچه گانه بدون رکاب و تعادلی برای فرزند خود بخرید تا بعد از یادگیری، بتواند با دوچرخه معمولی نیز حرکت کند.

دوچرخه سایز ۱۶ مناسب چه سنی است؟

برای خیلی از افراد سوال پیش می‌آید که دوچرخه سایز ۱۶ مناسب چه سنی است؟ اگرچه این موضوع هم به قد فرزند شما بستگی دارد، اما انتظار داشته باشید که برای سنین ۴ تا ۶ سال مناسب باشد که و قد آن‌ها بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی متر است.

یک دوچرخه سوار مبتدی (از جمله کودکانی که  دوچرخه تعادلی داشته اند) باید بتواند روی صندلی (زین ) دوچرخه بنشیند و پاهای خود را صاف روی زمین بگذارد. در این مرحله، برای کودک ضروری است که بتواند به راحتی دوچرخه خود را با استفاده از پاهای خود متوقف کند. در نتیجه، ارتفاع صندلی دوچرخه آنها باید برابر با سطح داخلی پا کودک تنظیم شود.

در تصویر زیر، روچرخه سوار ۵ ساله ما روی یک دوچرخه ۱۶ اینچی با ارتفاع صندلی روی ۱۹٫۵ اینچ تنظیم شده است تا با اندازه فاق پای او مطابقت داشته باشد. اگر او یک دوچرخه سوار مبتدی بود، این دوچرخه برای او یک دوچرخه با اندازه مناسب است.

دوچرخه سایز ۲۰ مناسب چه سنی است؟

همان‌طورکه پیش‌ازاین گفتیم، کودکان ۱۰ ساله نیز می‌توانند تجربه خوبی از دوچرخه سایز ۲۰ داشته باشند. بااین‌حال، اغلب کودکان بین ۷ تا ۹ سال از دوچرخه‌های سایز ۲۰ استفاده می‌کنند و قد آن‌ها هم باید بین ۱۱۵ تا ۱۳۵ سانتی‌متر باشد.

دوچرخه سوار باتجربه که می داند چگونه دوچرخه را به راحتی براند و متوقف کند و همچنین از ترمز دستی یا ترمز پایی استفاده کند، باید بتواند روی زین دوچرخه بنشیند و نوک انگشتان پاهایش زمین را لمس کند. این بدان معناست که صندلی (زین) باید ۲ تا ۴ اینچ بالاتر از فاق پا کودک قرار گیرد. بالا بردن صندلی باعث می شود تا هنگام رکاب زدن به درستی پاها را باز کنید که کارایی هر حرکت پدال را به حداکثر می رساند.

اگر دوچرخه سوار  ۵ ساله ما یکدوچرخه سوار باتجربه بود، این دوچرخه ۲۰ اینچی با ارتفاع صندلی روی ۲۲٫۵ اینچ (۳ اینچ بالاتر از فاق پا او) مناسب خواهد بود.

دوچرخه سایز ۲۴ مناسب چه سنی است؟

درصورتی‌که یک فرزند ۹ تا ۱۱ ساله در منزل دارید که قد او بین ۱۳۰ تا ۱۴۵ سانتی‌متر است، سایز مناسب دوچرخه کودک نشان می‌دهد که یک کاملاً برای او مناسب است. فرزند شما با این دستگاه می‌تواند تجربه لذت‌بخشی داشته باشد و موقع سواری هم اصلا اذیت نشود.

دوچرخه سایز ۲۶ مناسب چه سنی است؟

در نهایت، آخرین سایز دوچرخه که برای افراد ۱۱ ساله به بالا مناسب به نظر می‌رسد، دوچرخه سایز ۲۶ است. افرادی که می‌خواهند از استفاده کنند، باید قدی بالاتر از ۱۴۵ سانتی‌متر داشته باشند.

سایز لاستیک دوچرخه را از کجا بفهمیم؟

بعد از این‌که اطلاعات کاملی درباره سایز مناسب دوچرخه کودک و رابطه آن با قد و سن آن‌ها کسب کردید، شاید برای شما سوال پیش بیاید که سایز لاستیک دوچرخه را از کجا بفهمیم؟ خوب است بدانید که لاستیک دوچرخه‌ها تأثیر خیلی زیادی در سایز کلی آن‌ها دارد. سایز لاستیک این دستگاه با اینچ سنجیده می‌شود. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از مراجعه به دوچرخه‌ فروشی اریا چرخ، سایز لاستیک آن را به‌صورت اینچ گفته باشد و شما متوجه نشده‌اید که منظور فروشنده چند سانتی‌متر است.

موضوع خیلی مهم دیگری که سایز لاستیک دوچرخه تأثیر زیادی در آن دارد، نوع کاربری فرزند شماست. برای مثال، لاستیک دوچرخه‌هایی که بخواهند از آن‌ها در شهر استفاده کنند، تقریباً ۲۸ اینچ است. این‌درحالی‌است‌که محصولات مسابقه‌ای و یا حتی کوهستانی، با قطر لاستیک ۲۶، ۲۷٫۵ و یا حتی ۲۹ اینچ عرضه می‌شوند. وقتی لاستیک دوچرخه خود نگاه می‌کنید، می‌توانید اندازه آن را ببینید که با اندازه کوچکی حکاکی شده است.

وقتی گفته می‌شود که یک لاستیک دوچرخه ۲۷٫۵ اینچ است، منظور آن‌ها این بوده که قطر این لاستیک به این اندازه است. ۲۷٫۵ اینچ، معادل تقریبا ۷۰ سانتی متر است. البته فراموش نکنید که موقع خرید دوچرخه، لاستیک آن باید با فریم و بدنه این محصول تناسب داشته باشد تا سواری خوبی به شما ارائه دهد.

 

قیمت دوچرخه سایز ۲۰

بعد از این که متوجه شدید سایز مناسب دوچرخه کودک شما چقدر است، به احتمال زیاد بخواهید بدانید که تقریباً چقدر باید برای خرید آن هزینه کنید. بااین‌حال، باید بدانید که قیمت دوچرخه سایز ۲۰ به ویژگی‌های دیگری نیز بستگی دارد و نمی‌توان گفت که همه دوچرخه‌های این سایز، قیمت مشابهی دارند. علاوه‌براین‌که نوع کاربری کودک شما نیز روی قیمت این محصول تأثیر می‌گذارد.

درحال‌حاضر، دوچرخه‌های سایز ۲۰ با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند. برای مثال، یک دوچرخه سایز ۲۰ پسرانه دنده ای می‌تواند از ۲ میلیون تومان تا ۸ میلیون تومان متفاوت باشد که شما باید بسته به نوع کاربری و عملکرد فرزند خود، آن‌ها را خریداری کنید.

قیمت دوچرخه ۲۶

موضوعی که پیش‌ازاین گفتیم، درباره دوچرخه سایز ۲۶ نیز صدق می‌کند و این سایز از محصول نیز با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسد. اما به‌طورکلی، مطمئناً باید انتظار داشت که یک دوچرخه سایز ۲۶ قیمت بیشتری نسبت به دوچرخه سایز ۲۰ با همان ویژگی‌ها داشته باشد. درحال‌حاضر، این محصول در سایز ۲۶ با قیمت‌های متنوع بین ۶ تا حتی ۱۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

قیمت دوچرخه دخترانه

اگر یک دختر کوچک دارید و می‌خواهید برای او دوچرخه بخرید، اول از همه باید بدانید که سایز مناسب دوچرخه کودک شما چقدر است. همه مواردی که در بالا درباره سایز دوچرخه و قد کودکان ذکر کردیم را به‌دقت مطالعه کنید تا بدانید که چه سایزی برای دختر شما مناسب است. سپس بر اساس سایز آن، می‌توانید متوجه قیمت دوچرخه دخترانه شوید.

جمع بندی

راهنمای سایز مناسب دوچرخه کودک به شما این امکان را می‌دهد که بهترین سایز دوچرخه را برای کودک خود بخرید. فراموش نکنید که برای خرید این محصول، علاوه‌بر سن، باید به قد فرزند خود نیز توجه داشته باشید تا موقع نشستن روی صندلی، به‌راحتی پای او به رکاب برسد و بتواند دوچرخه را کنترل کند. همه این موضوعات تأثیر زیادی در افزایش کیفیت سواری فرزند شما دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا