تازه های کسب و کارعمومی

دعوت به مراسم ختم

 

اعلامیه ها جزئیات مراسم تشییع جنازه، مراسم ختم یا مراسم یادبود را ارائه می دهند. اطلاعیه های مراسم خاکسپاری قابل خواندن، ساده و بدون جزئیات منحرف کننده هستند. در این نوشته نمونه اعلامیه تشییع جنازه، متن دعوت به مراسم ختم و یادبود و متن عرض تسلیت به بازماندگان آمده است.

برای آشنایی با انواع  سبزینه کلیک کنید.

اعلامیه تشییع جنازه شامل چه مواردی است؟

هنگام نوشتن اعلامیه تشییع جنازه، مخاطبان خود را در نظر بگیرید و جزئیاتی را که افراد برای حضور در مراسم تشییع جنازه یا ارسال تسلیت به آنها نیاز دارند، درج کنید.

با توجه به وضعیت روحی و جسمی برگزار کنندگان مراسم ترحیم، در پک پذیرایی مراسم ترحیم معمولا میوه و نوشیدنی شیرین، برای بالا بردن سطح قند خون افراد، قرار داده می شود.

نام کامل متوفی را درج کنید. (درصورت لزوم از نام مستعار یا عناوین استفاده کنید)

حتماً تاریخ، زمان و مکان مراسم تشییع جنازه یا مراسم یادبود را ذکر کنید.

اسامی اعضای خانواده بازمانده را ذکر کنید.

در صورت امکان، یک تصویر شخصی از آن مرحوم را در اعلامیه قرار دهید.

متن دعوت به مراسم تشییع جنازه

هوالباقی

همی نالم که مادر در برم نیست، صفا و سایه او بر سرم نیست

مرا گر دولت عالم ببخشند، برابر با نگاه مادرم نیست

با نهایت تاثر و تاسف درگذشت همسری مهربان و مادری فداکار مرحومه مغفوره ———– را به اطلاع کلیه دوستان و آشنایان محترم می رساند.

مراسم خاک سپاری آن مرحوم در روز ———- از ساعت —- از مقابل غسالخانه آرامستان ———– برگزار می گردد.

از طرف همسر، فرزندان، دامادها، خواهران و برادران داغدار

تو همانی که دلم لک زده لبخندش را آنکه هرگز نتوان دید همانندش را

با نهایت تاسف و تاثر در گذشت پدر عزیزمان مرحوم ……. را به اطلاع دوستان و آسنایان و اقوام می رسانیم. مراسم تشییع : ساعت … از صحن انقلاب حرم مطهر رضوی به بهشت رضا.

مراسم ترحیم : روز … ساعت … در مسجد … برگزار می گردد.

حضور شما سروران گرامی موجب شادی روح آن مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان خواهد شد.      خانواده های ………

ندیدیم و نشنیدیم کسی جز نیکی  و گرامیداشت از او یاد کند. با قلبی آکنده از غم و اندوه درگذشت شادروان مرحوم ……. را به اطلاع اقوام و آشنایان می رسانیم.

مراسم تشییع آن مرحوم روز … ساعت … از صحن آزادی به طرف خواجه ربیع باغ اول برگزار می گردد. مراسم یادبود آن عزیز در روزهای … و … از ساعت … در مسجد … خواهد بود.  خانواده ……

با نهایت تاسف و تاثر به مناسبت درگذشت مرحوم مغفور شادروان آقای ————- پدر گرامی اینجانبان ———— مراسم تشییع جنازه آن مرحوم روز ———- مورخه ——– ساعت —- در آرامستان ——— برگزار خواهد شد.

و ضمنا مراسم شام غریبان از ساعت —– الی —– در مسجد ——– واقع در ———— برگزار خواهد شد.

شرکت دوستان و آشنایان در این مجلس موجب شادی روح آن مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان خواهد شد.

مجلس زنانه نیز همزمان در قسمت خواهران همان مسجد منعقد خواهد شد. خانواده ———–

انالله و انا الیه راجعون . با کمال تاسف و تاثر در گذشت همسر و مادر عزیزمان زنده یاد مرحومه … را به اطلاع کلیه اقوام و آشنایان و دوستان می رسانیم.

مراسم تشییع و خاکسپاری امروز … ساعت … از صحن آزدی حرم مطهر رضوی به سوی آرامگاه ابدی اش واقع در بهشت رضا برگزار می گردد. مجالس بزرگداشت فردا …. و پسفردا … از ساعت ۱۴ در مسجد امام حسن مجتبی واقع در … برگزار خواهد گردید. خانواده های ………………..

بازگشت همه به سوی اوست . بانهایت تاسف و تاثر درگذشت استاد فرزانه جناب آقای دکتر …… بزرگ خاندان ….. را به اطلاع همه دوستان و آشنایان می رسانیم.

مراسم تشییع و خاکسپاری آن زنده یاد ساعت … روز … از محل منزل به سوی حرم مطهر و آرامگاه ابدی اش در صحن جمهوری انجام می گردد. مجلس بزرگداشت و ختم آن عزیز روز … از ساعت … در مسجد الزهرا واقع در … منعقد می باشد. خاندان ……….

انالله و انا الیه راجعون . با نهایت تاسف و تاثر درگذشت بزرگ خاندان شادروان …… را به اطلاع کلیه دوستان و آشنایان می رسانیم. مراسم تشییع ساعت … روز … از مسجد … به زرف حرم مطهر خواهد بود. ضمنا مجالس ترحیم متعاقبا اعلام خواهد شد. بنا به وصیت مرحوم خواهشمندیم بانوان محنرم از حضور در مراسم تششیع و تدفین خودداری تمایند. خانواده های …….

همزمان با ایام سوگواری بانوی دو عالم فاطمه زهرا (س) یکی از کنیزان ایشان مرحومه حاجیه خانم ……. که عمر خود را صرف طاعت و بندگی حضرت احدیت نمود , دار فانی را وداع گفت و به ملکوت اعلا پیوست.مراسم تشییع ساعت … روز … در صحن آزادی حرم مطهر انجام و مراسم ختم در روزهای … و … از ساعت … در مسجد … برگزار می شود. خانواده های ………….قیمت به دلیل متنوع بودن اقلام در پک مراسم ختم، و نواسانات شدید متغیر است.

نمونه شعر و متن آگهی ترحیم

نمونه شعر اطلاعیه ترحیم پدر

پدرم

با موهای سپیدش، پاکی قدمش، صفای وجودش

سنگینی سکوتش، نجابت و غرورش، و با زمزمه کلامش در جذبه محراب

گستره وسیع جنت بود، و من فقط پدر می خواندمش

نمونه شعر اطلاعیه ترحیم مادر

مادرم

با موهای سپیدش، پاکی قدمش، صفای وجودش

سنگینی سکوتش، نجابت و غرورش، و با زمزمه کلامش در جذبه محراب

گستره وسیع جنت بود. و من فقط مادر می خواندمش

بازگشت همه به سوی اوست

مادر بهشت من همه آغوش گرم توست                گوئی سرم هنوز به بالین نرم توست

پیوسته در هوای تو چشم در جستجو                   هر لحظه با خیال تو جانم به گفتگوست

نمونه شعر اطلاعیه ترحیم دختر

دخترم

نوگلی پرورده بودم

خاک از دستم ربود

آن چنان در بر گرفت

انگار در عالم نبود

سالها زحمت کشیدم تا گلی پرورده شد

ناگهان پیک اجل آن غنچه را از من ربود

نمونه شعر اطلاعیه ترحیم پسر

پسرم

نوگلی پرورده بودم

خاک از دستم ربود

آن چنان در بر گرفت

انگار در عالم نبود

سالها زحمت کشیدم تا گلی پرورده شد

ناگهان پیک اجل آن غنچه را از من ربود

نمونه شعر اطلاعیه ترحیم همسر

بازگشت همه به سوی اوست

تودر من آتشی هستی که خاموشت نخواهم کرد    به گلزاران گلی هستی فراموشت نخواهم کرد

قسم بر جامه پاکی که از مهرت به تن دارم         که تا جان در بدن دارم فراموشت نخواهم کرد.

متن اطلاعیه مراسم ترحیم

خاندان محترم شهری و سنجری درگذشت جناب آقای مهندس ……. از مفاخر صنعت کشور موجب تاثر و تالم فراوان دوستان و آشنایان ایشان گردید و به همین مناسبت مراسمی در مسجد قبا ( خیام جنوبی ۲۱ ) فردا یکشنبه مورخ … از ساعت … برگزار کی گردد. حضور دوستان و یاران ایشان موجب امتنان خواهد بود. از طرف…………..

بازگشت همه به سوی اوست. با نهایت تاسف و تاثر درگذشت بزرگ خاندان ………. را به اطلاع کلیه دوستان , آشنایان و اقوام محترم می رسانیم. مجالس بزرگداشت و ختم امروز … در مسجد حیدریها و فردا … در مسجد الزهرا احمداباد از ساعت … مردانه و زنانه منعقد خواهد بود.

حضور شما سروران گرامی موجب شادی روح آن مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان خواهد بود. خانواده های …………..

بازگشت همه به سوی اوست. با نهایت تاسف و تاثر به اطلاع دوستان دوستان و همکاران می رسانیم که عزیزمان جناب آقای …….. پس از چند روز کاری طاقت فرسا و انجام اعمال جراحی متعدد جهت نجات جان بیماران در صبح روز … به علت ایست قلبی به رحمت ایزدی پیوسته است. او که جامه زیبای طبابت را به دیبای جاوید آخرت بخشید و هیچ گاه از بذل داشته های خویش برای خدمت به دیگران دریغ نکرد. به استحضار می رساند مراسم ختم آن مرحوم در روز … مورخ … از ساعت … در مسجد غدیر باباعلی واقع در مشهد بلوار سازمان آب انتهای ارشاد ۱ برگزار خواهد بود. خانواده های ……………..

انالله و اناالیه راجعون. با نهایت غم و اندوه درگذشت مرحوم مغفور ….. را به اطلاع می رساند. مراسم بزرگداشت آن مرحوم روز … مورخ … از ساعت … در مسجد … برگزار می گردد.      خانواده مرحوم

متن دعوت به مراسم یادبود

ضمن تقدیر و تشکر از همکارانی که در غم در گذشت مرحومه ….. والده اینجانب …… با ارسال پیامک ، آگهی و ….. موجب تسلی خاطر بوده اند به اطلاع می رساند مجلس یاد بودی روز …… مورخ ……. از ساعت …… الی ….. در ……. برگزار می گردد .
تشریف فرمایی شما سروران عزیز موجب شادی روح آن مرحومه و تسلی خاطر بازماندگان خواهد بود . از طرف خانواده …….

هشت سال از درگذشت همسر و پدر عزیزمان حاج ……. سپری شد. یادش را گرامی میداریم. روحش شاد و جایگاهش بهشت برین.

چه سخت است فراق کسی که یاد روحش  همیشه در کنار ماست اما خودش نیست.    نام مرحوم ….. نمیدانی در این سه سال غم هجرانت با ما چه کرد . روحت شاد و یادت جاودان باد. خانواده ات

هوالباقی . دو سال از سفر بازگشت پدر مهربان و دلسوزمان زنده یاد. حاج ……. که همه وجودش سرشار از عشق و ایثار بود گذشت. اندوه فراقش همیشه باقی و مهربانی هایش دردل هایمان تا ابد جاویدان است. برایش طلب آمرزش داریم و به روان پاکش درود می فرستیم. ضمنا هزینه مراسم دومین سالگرد بنا به نیت خیرخواهانه آن مرحوم صرف امور خیریه گردید. خانواده …….

پدرم بعد تو روزها و شب ها بی ماه مانده اما خورشید قصه های تو همواره روشن است. پانزدهمین سالگرد درگذشت شادروان …. را گرامی میداریم.    همسر و فرزندانت

اولین سالگرد درگذشت مادر عزیزمان را گرامی میداریم . روحش شاد. هزینه سالگرد صرف اطعام مستمندان شد.    فرزندان مرحومه

متن عرض تسلیت برای فوت اقوام

جناب آقای دکتر …. با تاسف و تاثر مصیبت وارده را به شما و خانواده محترم تسلیت و تعزیت عرض نموده و از خداوند سبحان برای آن تازه درگذشته طلب رحمت مغفرت و رضوان الهی و برای بازماندگان گرامی صبر و اجر مسالت می نماییم. خانواده مرحوم

درگزشت برادر و عموی عزیزمان جناب سرهنگ …… چنان سنگین و جانسوز است که به دشواری به باور می نشیند ولی در برابر تقدیر خداوند بزرگ چاره ای جز تسلیم و رضا نیست. هستی بخش زندگی بود چه حیف که دیگر نیست ولی طنین صدای دلنینشان همچنان در گوشمان , مهربانیشان در قلب هایمان و چهره شان در یاد ما جاودانه باقی خواهدماند. خانواده ی ……..

هنوز باورمان نمی شود که از میان ما پر کشیده ای و ما را با غم و اندوهی چانکاه و دفتر سمگینی از خاطراتت تنها گذشته ای. درگذشت ناگهانی دوست و همکار گرامی دکتر … متخصص قلب و عروق اسوه علم و اخلاق را به جامعه پزشکی خانواده محترم و همسر گرامی اش تسلیت عرض نموده . برای آن سفر کرده آمرزش و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی آرزومندیم. از طرف دوستان…

هوالباقی . جناب آقای …. با نهایت تاسف و تاثر درگذشت مادر گرانقدرتان را از صمیم قلب تسلیت عرض نموده و برای آن مرحومه رحمت الهی و برای شما صبر و سلامتی مسئلت می نماییم. از طرف …….

خانواده محترم ….. درگذشت حاج …. را تسلیت عرض نموده و ما را در غم خود شریک بدانید. خانواده های ………..

در گذشت پزشک عالیقدر استاد … که عمری در راه خدمت به بیماران تلاش نموده را خدمت خانواده محترم … تسلیت عرض می نماییم.     خانواده ………

خانواده محترم … با نهایت همدردی درگذشت همکار عزیزمان مرحوم … را تسلیت عرض می نماییم و برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواستاریم.      جمعی از همکاران

جناب آقای … درگذشت انسانی وارسته و متعهد مرحومه … را به شما و خانواده محترمتان تسلیت عرض می نماییم و آرامش ابدی برای آن مرحومه خواستاریم.      جمعی از دوستان

در این چمن به تفرج دمی چمیدم و رفتم   تحمل گل و خواری خار دیدم و رفتم

پرواز ابدی دوست دیرین و رفیق و شفیق شادروان دکتر … را به خانواده محترم آن مرحوم بخصوص همسر وفادارش و دختر فداکارش تسلیت می گوییم.             از طرف ..

امیدواریم این مطلب به شما کمک کند تا بهترین متن دعوت به مراسم ختم، یادبود، تشییع جنازه و عرض تسلیت به بازماندگان را انتخاب کنید. میدانیم که از دست دادن عزیزان، اندوه بسیاری را برای بازماندگان به همراه دارد؛ به همین دلیل ما در سبزینه پک تلاش کردیم با ارائه  با کیفیت و قیمت مناسب در کنار شما باشیم. جهت مشاوره و ثبت سفارش می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.در خصوص محل دفن پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم اختلاف نظر وجود دارد.

 

دکمه بازگشت به بالا