عمومی

جایگاه خرید سوله در راه اندازی کسب و کارها

در شرایط فعلی اقتصادی که در کشور با آن مواج هستیم خرید سوله برای شرکت ها و کارگاه هایی که قصد راه اندازی کسب و کاری را دارند در اولویت کار قرار دارد. اما آیا خرید سوله ارزان کار درستی است؟ ویا اصلا ساخت سوله با قیمت ارزان امکان پذیر است؟ این ها سوالاتی است که پس از پایان این مقاله به خواب آنها خواهید رسید. داشتم به معنی واژه ارزان فکر میکردم میدانید معنی واقعی آن چیست؟ ارزان صفت نسبی است که ” ارزیدن ” را به موصوف نسبت میدهد. یعنی چیزی که با ارزش توام است. یعنی چیزی که ارزش ، صفت آن است. اما گاهی بعضی از ما با کارهایمان، معنی ذاتی این کلمه را کاملا برعکس میکنیم.در این مواقع معنی ارزان می شود یک چیز کاملا کم ارزش.

نکته ای بسیار حائز اهمیت است این است که ” در زمان خرید سوله و سایر املاک صنعتی بهتر است ملک مورد نظر در مناطق صنعتی کشور علی الخصوص داخل شهرک های صنعتی قرار داشته باشد. ” منبع : ایسنا

علاوه بر آن طولانی بودن سالن مشکلات زیادی برای اعمال مدیریت ایجاد میگردد و محوطه زیادی نیاز داشت . ما با نرم افزار اختصاصی که دراختیار داریم بهینه ترین ابعاد هم مساحت را استخراج کردیم. ابعاد بهینه شد 2 تا سالن با دهانه 15 متر که با ستون مشترک به یکدیگر چسبیده ان به طول 6 متر و محیط سالن اخیر میشود 240 متر یعنی 84 متر معادل 35% کمتر از حالت سوله دست دوم! سر انجام ملاقات یک ساعته ما این شد که او بجای 1800 متر سوله دست دوم ، مالک 2600 متر سوله نو با بهترین کیفیت شد. دوست ما خوشحال بود که با مشورت با ما توانسته بود در کمترین زمان بهترین خرید سوله را انجام دهد.

با استفاده از روشهای مهندسی و تحلیلی بهینه ترین پلان را ، با حفظ مساحت ثابت سالن یا بودجه پیشنهاد می کنیم. و اما چطور؟ با بازگو کردن تجربه یکی از پروژه هایمان برایتان تعریف می کنیم. چند سال پیش یک نفر برای ساخت سوله کارخانه ماکارونی به دفتر ما آمد. مردی خبره در صنعت ماکارونی که ایده بزرگی داد و برا ی عملی کردن آن نیاز به اهداف 1800 متر سوله داشت. نرم افزار برآورد هزینه سوله شرکت خانه آفتاب شرق چیست؟

ایراد از کجاست؟ وقتی معیار ما برای تعیین ارزش کالا فقط مقدار پول پرداختی در قبال آن کالا باشد هرچه پول کمتری بپردازیم از این منظر آن کالا ارزانتر است. فرقی بین کالای با کیفیت و بنجل وجود ندارد وقتی کیفیت معیار نباشد. اما عقل معاش چه می گوید؟ سوله ارزان قیمت چیست؟ تعریف ما از سوله ارزان، کاملترین و با کیفیت ترین سوله ای است که هزینه ساخت و ساز را کم می کند. راهکار سوله مارکت برای تحقق این امر استفاده همزمان از علم مکانیک، تکنولوژی cnc، هنر و سلیقه است. ما با فرم دار کردن آن با هدف بهبود مشخصات مکانیکی مقطع تیر ورق با جان مینوسی میسازیم.

ابعاد و اندازه ها را مطابق شکل وارد کنید و در نهایت علاوه بر امکان مشاهده و چاپ پیش فاکتور از طریق سیستم اتوماسیون پیامکی اطلاعات تکمیلی را دریافت کنید. قیمتی که سایت داده بود درست بود و قیمت سوله نو با طراحی بهینه حتی 5% هم از قیمت سوله دست دوم پیشنهاد شده بیشتر نمیشد. اما این تازه اول راه بود، پیشنهاد ویژه ما به او این بود. با تحقیق علم هندسه و تحلیل سازه میتوان با حفظ مساحت ثابت کمترین هزینه را برای ساخت سوله انجام داد چطور؟ 2 متر و این معنایش این بود که ایشان میبایست 324 متر طولدور سالن را دیوار بکشد و 324 متر طول فونداسیون اجرا کند.

همچنین این سازه ها می توانند در مقابل طوفان هایی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت دوام بیاورند. برای مناطقی که دارای آب و هوای خیلی سرد یا خیلی گرم هستند بهتر است سقف سوله با عایق پوشیده شود. زیرا سقف سوله ها معمولا دارای منافذ و شکاف های زیادی است. پوشش های پلی یورتان، عایق هایی هستند که در این موارد استفاده می شوند. روند خرید و فروش سوله تفاوت زیادی با املاک تجاری و مسکونی دارد.

همچنین اتصال بخش های مختلف سوله کوچک به وسیله پیچ و مهره انجام می گیرد و در صورت لزوم جوش داده می شود. قطعات سوله کوچک در کارخانه ساخته می شود، بنابراین مدت زمانی که برای نصب این قطعات لازم است چند روزی بیشتر طول نمی کشد. همین امر سبب می شود تا راه اندازی یک سوله کوچک در کمترین زمان ممکن و با صرف حداقل هزینه به پایان برسد. اینها دلایلی هستند که قیمت سوله را کاهش می دهند. استحکام سازه یکی از مهمترین آیتم هایی است که هنگام خرید سوله کوچک باید مد نظر قرار داد. سازه های سوله معمولا جوری ساخته می شوند که در برابر زلزله مقاوم باشند.

دکمه بازگشت به بالا