تازه های کسب و کارعمومی

تعمیرات و تامین قطعات پله پیما چگونه است ؟

 اگر آسانسور نبود چگونه  میتوانستیم در برج های  بزرگ ۲۰ طبقه زندگی کنیم. یا حتی همین ساختمان های کوچک زندگی بدون آسانسور طاقت فرسا میشد. اکثر افراد آسانسور را کابینی می بینند که افراد را به صورت عمودی در بین طبقات ساختمان جا به جا می‌کند. اما برای اینکه این کابین حرکت کند خدمات و امکانات بسیاری است که در بخش خدمات آسانسور اصفهان به طور کامل توضیح خواهیم داد.

 پله برقی

اما پله برقی نوعی دیگر از وسایل جابجایی افراد بین طبقات ساختمان می باشد که بیشتر در ساختمان های تجاری و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد و مزیت آن به نسبت  آسانسور این است که تعداد افراد بیشتری را می تواند به طور همزمان منتقل کند. پله برقی نیز انواع متفاوتی دارد. همچنین برای حرکت این پله ها باید از وسایل و امکانات بسیاری استفاده نمود که در ظاهر آن پله ها چیزی مشخص نیست.

شرکت ما علاوه بر فروش انواع آسانسور و پله برقی خدمات نصب، سرویس و نگهداری و بیمه آنها را نیز انجام می دهد. همچنین  قطعات مورد نیاز آسانسور و پله برقی را نیز به فروش می رساند.

پله برقی خانگی یا بالابر پله چیست؟

پله برقی‌های خانگی یا بالابرهای پله‌رو، نوعی از دستگاه‌های الکترونیکی هستند که می‌توان در خانه‌های دوبلکس یا چند طبقه استفاده کرد. بالابرهای پله پیما دستگاه‌هایی هستند که به دیوار مجاور پله‌ها متصل شده و با استفاده از ریل و نیروی الکتریسیته، یک صندلی ثابت را از پایین به بالای پله یا بالعکس، منتقل می‌کنند. برای نصب بالابرهای پله پیما نیازی به تخریب پله‌ها نبوده و نصب چنین دستگاه‌هایی عموما آسان‌ است.

فرق پله برقی خانگی و بالابر خانگی با آسانسور چیست؟

آسانسورها برای جابجایی عمودی انسان‌ها و اشیاء مابین طبقات یک ساختمان به کار می‌روند. یعنی آسانسور به دستگاهی اتلاق می‌شود که یک کابین را بین چند طبقه جابجا می‌کند. اما پله‌برقی‌های خانگی و بالابرهای پله پیما، از کابین استفاده نمی‌کنند و روی پله‌ها نصب می‌شوند.

اکثر شرکت هایی که به صورت چند محصول در بازار فعالیت می کنند، تمرکز چندانی روی یک محصول نمی توانند انجام دهند. برای مثال، شرکت هایی که هم آسانسور می سازند، هم بالابر، هم پله پیما و غیره، طبیعتا نمی توانند سرعت بالایی در ارائه خدمات پس از فروش به دیگران داشته باشند. حتی ممکن است بعد از چندسال، آن محصول را از سبد فروش خود خارج کنند و به محصول جدیدی رو بیاورند. لذا خدمات پشتیبانی به خریدار با نقص مواجه می شود.

لذا حتما از مراکزی محصول خود را انتخاب کنید که به صورت تخصصی روی پله پیما متمرکز باشند و قطعات یدکی، نیروی انسانی و نمایندگی پشتیبانی در منطقه شما داشته باشند. برای خرید پله پیما باید موارد متعددی را در نظر گرفت. از جمله: کاربرد و موارد استفاده، انواع پله پیما، میزان صدا و استهلاک پله پیما و مهمترین فاکتور دارا بودن گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب.

پله پیما یا آسانسور پله یا صندلی بالابر پله یا صندلی پله رو یک وسیله موتوردار است که به کمک کنترلی که روی آن تعبیه شده و یا کنترل از راه دور افراد را بین طبقات جابجا می­ کند. این وسیله برخلاف آسانسور در امتداد راه پله و روی نرده ­هایی که در امتداد پله­ ها نصب می­شود حرکت می­ کند.

پله پیماها در دو دسته مستقیم و منحنی(چرخشی) عرضه می ­شوند. بدیهی است که نوع مستقیم به علت عام بودن ارزان­تر می­باشد و نوع منحنی به علت اینکه به طراحی سازگار با راه پله شما نیاز دارد ، گران­تر خواهد بود. سرعت پله پیماها به نوع ساخت و موتور آن بستگی دارد ولی سرعت متوسط آن حدود 15 سانتی­متر بر ثانیه می ­باشد.

  • موارد استفاده از پله پیما

همانطور که اشاره شد پله پیماها در امتداد راه پله حرکت می­ کنند. بنابراین پله پیما در ساختمان هایی که امکان نصب آسانسور(به علت محدودیت جا ویا قدیمی بودن ساختمان و …) وجود ندارد بسیار کاربرد دارد. همینطور در ایستگاه های مترو، ساختمان های اداری و …. می­توان از پله پیما­های مخصوص حمل ویلچر استفاده نمود.

به کمک یک کنترل کنار صندلی  و معمولا دو کنترل از راه دور می­ توان پله پیما را کنترل یا فراخوانی نمود. با توجه به تاشو بودن صندلی و جای پا در پله­ پیماها، این وسیله یک گزینه ایده­ آل در فضاهای محدود و راهروهای باریک برای جابجای کاربران می­ باشد. قبل از خرید پله­ پیما موارد ایمنی دستگاه مانند وجود کمربند اضطراری، ترمز اضطراری (پاراشوت)، سنسورهای شروع و پایان مسیر، سنسور موانع و … را بررسی نمایید.

همچنین کادر مجرب و باتجربه در هنگام نصب ، آسودگی خاطر و استهلاک کمتر دستگاه در هنگام استفاده را به دنبال خواهد داشت. با توجه به اینکه پله پیما در محیط داخلی ساختمان و در مجاورت دیواره ها نصب می شود، میزان تولید صدای این وسیله بسیار حائز اهمیت می باشد. اگر پله پیما در هنگام حرکت صدای فراوانی ایجاد کند باعث مزاحمت برای ساکنین خواهد بود.

مقایسه میان حالت نشسته و ایستاده در بالابر پله رو نفربر

بالابر پله رو نفربر مستقیم در حالت ایستاده برای استفاده توسط سالمندان، مناسب تر از حالت نشسته است، زیرا نشستن و ایستادن مجدد کمی زمان بر است و از آنجایی که افراد مسن، اکثرا مبتلا به زانو درد هستند، تکرار این فرآیند برایشان ناخوشایند می باشد. از طرفی آرامش فرد در حالت ایستاده بیشتر است، زیرا فاصله پلکان با صفحه ای که در زیر پای فرد قرار دارد، حدود یک سانتیمتر می باشد و در تمام مسیر امکان پیاده شدن از بالابر وجود دارد.

  • گارانتی و خدمات پس از فروش

یکی از مهمترین موارد در خرید قطعات و تجهیزات الکترونیکی، گارانتی مناسب و خدمات پس از فروش مطلوب توسط شرکت ارائه دهنده محصول می­ باشد.شرکت ما با ارائه گارانتی 24 ماهه روی درایور پله پیما و خدمات پس از فروش جامع، آسودگی خاطر را برای مشتریان محصولات خود به ارمغان می ­آورد.

قیمت بالابر های پله رو به موارد متعددی از جمله نوع بالابر و پلکان، تعداد مسیر، طول ریل هر مسیر، وزن افراد استفاده کننده و شهر مورد نظر بستگی دارد. زمان تحویل هم از مواردی می باشد که در انتخاب دستگاه بالابر پله بسیار موثر است.

بالابر های نفربر مستقیم حدود 15 الی 20 روز کاری زمان برای نصب و راه اندازی نیاز دارند، اما بالابر های نفربر گردشی حدود 3 ماه زمان لازم دارند. در حالت پیچشی زمانی که بیش از دو مسیر وجود داشته باشد، قیمت دستگاه ثابت است و خریدار به ازای هر مسیر اضافه، تنها هزینه ریل را می پردازد.

درحال حاضر شرکت ما ،خدمات طراحی، نصب و بهره برداری از انواع پله پیمای مستقیم و منحنی (چرخشی) را در سراسر کشور ارائه می دهد. در صورت نیاز به هر نوع اطلاعات تکمیلی جهت نصب و یا قیمت پله پیما با پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا