تزریق ژل روشی مطمئن برای زیبایی صورت و بدن

همانطور که می دانید، در عصر حاضر یکی از مهم ترین مسائل روزمره‌ی افراد، زیبایی چهره و بدن آنهاست. داشتن چهره‌ی زیبا به اعتماد به نفس شما می افزاید و باعث می شود بهتر در اجتماع حضور پیدا کنید. روش های زیبایی صورت و بدن متفاوت هستند و یکی از محبوب ترین آنها تزریق ژل است.

سوالی که ذهن خیلی از شماها را درگیر کرده است، احتمالا این است که بهترین دکتر تزریق ژل در اصفهان  کیست ؟ در ادامه این مسئله را بررسی کرده ایم اگر می خواهید ژل ها را بیشتر بشناسید و با نحوه‌ی تزریق ژل به صورت و بدن آشنا شوید، بهتر است که این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. در ادامه به مزایا و معایب ژل ها، انواع آنها، قیمت، ماندگاری و بهترین دکتر برای تزریق ژل پرداخته ایم

 

آیا تزریق ژل به نواحی مختلف صورت و بدن امکان پذیر است؟

با پیشرفت علم و تکنولوژی، ژل های زیادی قابل تزریق به نقاط مختلف بدن هستند. جالب است بدانید که این روزها حتی در زیر زانوها و کمر هم ژل تزریق می شود. نکته ای که در رابطه با تزریق ژل در نقاط مختلف بدن وجود دارد این است که هر ژلی را نمی توان به هر نقطه از بدن تزریق کرد. ژل هایی که به صورت تزریق می شوند با ژل هایی که به ران و باسن تزریق می شوند معمولا فرق دارند. این تفاوت تعیین کننده‌ی قیمتی که پرداخت می کنید هم هست. در ادامه به برخی از بخش های صورت و بدن که ژل به آنها تزریق می شود اشاره کرده ایم.

۱. تزریق ژل به صورت

تزریق ژل به صورت یکی از معمول ترین روش های زیبایی است. در این روش از برخی از ژل ها برای فرم دادن به صورت (مثل کانتورینگ صورت و زاویه سازی) یا جوانسازی صورت استفاده می شود. همچنین برای رفع چین و چروک، فرورفتگی و سیاهی زیر چشم ها هم می توان از ژل ها کمک گرفت. در مواردی نیز برای اصلاح فرم برخی از بخش های صورت، مثل اصلاح فرم بینی، می توان از ژل کمک گرفت.

۲. تزریق ژل لب

لب ها در مرکز صورت قرار دارند و یکی از مهم ترین اجزای صورت هستند که در تعیین زیبایی موثرند. امروزه برای اصلاح فرم لب ها، درشت تر کردن آنها و فرم دادن به آنها از تزریق ژل لب استفاده می شود. ژل های زیادی وجود دارند که برای تزریق در لب ها مورد استفاده قرار می گیرند. تزریق ژل لب به فرم های زیر انجام می شود:

ژل لب مدل طبیعی یا کلاسیک

مدل سه دکمه ای

ژل لب مدل گرد

ژل لب مدل روسی

تزریق ژل لب مدل چاک دار

تزریق ژل لب مدل قلبی

ژل لب مدل قلوه ای

تزریق ژل لب مدل عروسکی یا باربی

مدل مردانه

۳. تزریق ژل گونه

گونه ها بخشی از صورت هستند که با داشتن سیب گونه و کات گونه باعث جلوه دادن به صورت و زاویه دادن به آن می شوند. بنابراین تزریق ژل به گونه می تواند در برجسته کردن و فرم دادن به آنها و تغییر کلی صورت موثر باشد. هنگامی که شما سیب گونه‌ی برجسته داشته باشید، خط کات گونه‌ی شما خود را بیشتر نشان می دهد و همین در افزایش زیبایی شما موثر است.

۴. تزریق ژل خط خنده

داشتن صورت خندان از موهبت هایی است که به هر کسی داده نمی شود. از طرفی افرادی که دائما لبخند می زنند یا صورت های خندانی دارند، مانند کسانی که زیادی اخم می کنند، در معرض بروز خط خنده و چین و چروک افتادن هستند. بنابراین برای برطرف کردن خط خنده در دوطرف صورت می توان از ژل ها کمک گرفت. تزریق ژل خط خنده به شما کمک می کند صورت جوان تری داشته باشید و از شر چین و چروک ها خلاص شوید.

۵. تزریق ژل به باسن

داشتن باسن برجسته و گرد ویژگی است که هر کسی شانس داشتن آن را ندارد. بنابراین به دنبال روش های زیبایی هستند که بتوانند به باسن خود فرم بدهند یا فرورفتگی ها و افتادگی ها را در آن درمان کنند. یکی از محبوب ترین روش ها برای زیبایی باسن، تزریق ژل به باسن است. ژل هایی که به این بخش تزریق می شوند معمولا ارزان تر هستند و ماندگاری بیشتری دارند. همچنین میزان ژل تزریقی به باسن بیشتر از بخش های دیگر (مانند لب ها) است.

۶. تزریق ژل به زانو

گاهی زانوها دچار افتادگی، چروک و تیرگی می شوند. برای زیباتر کردن زانوها می توان از تزریق چند سی سی ژل به آنها کمک گرفت. تاثیر زیبایی زانوها را در بدن خود دست کم نگیرید.

۷. تزریق ژل زیر و دور چشم

چشم ها دریچه‌ی احساسات افراد هستند و داشتن چشم هایی که زیر آنها تیره شده یا فرورفتگی در زیر آنها اتفاق افتاده و به پنجه کلاغی دچار شده اند، شاید درون شما را کمی غمگین و مسن نشان دهد. برای زیباتر کردن چشم ها، رفع فرورفتگی و پف چشم ها، همچنین برطرف کردن افتادگی و چین و چروک، می توان از تزریق ژل به زیر و دور چشم ها کمک گرفت.

۸. تزریق ژل چانه

چانه در زاویه سازی صورت تاثیر بسزایی دارد. برای داشتن زاویه‌ی صورت بهتر، باید چانه‌ی شما فرم داشته باشد. این روزها تزریق ژل چانه به جای جراحی چانه مورد استفاده قرار می گیرد و از روش های موثر در زیباسازی و جوانسازی صورت است. تزریق ژل چانه به صورت مردانه هم انجام می شود که یکی از پایه های اصلی در زاویه سازی صورت مردانه است.

۹. تزریق ژل به اندام تناسلی مثل تزریق ژل به واژن و تزریق ژل به بیکینی

افراد زیادی به زیبایی اندام تناسلی خود توجه می کنند و سعی می کنند در بهتر کردن آن بکوشند. به همین خاطر یکی از تزریق ژل به اندام تناسلی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افراد زیادی برای تزریق ژل به واژن، تزریق ژل به بیکینی و اندام های مردانه مراجعه می کنند. داشتن یک اندام تناسلی زیباتر می تواند در اعتماد به نفس شما در سکس موثرتر باشد و کیفیت زندگی زناشویی را افزایش دهد.

۱۰. تزريق ژل به سينه

برای فرم دادن به سینه ها، تغییر سایز و رفع افتادگی می توان از تزریق ژل به سینه ها کمک گرفت. داشتن سینه های گرد و بزرگتر برای برخی از افراد از معیارهای زیبایی محسوب می شود. بنابراین کمک گرفتن از این روش می تواند تصویر بهتری از خودشان به آنها بدهد. روش های دیگری هم برای بزرگتر کردن سینه ها و تغییر فرم آنها وجود دارد مانند ایمپلنت یا پروتز سینه و لیفت سینه.

۱۱. تزریق ژل به بینی

همه‌ی افراد به دنبال عمل جراحی بینی نیستند. برخی تمایل دارند با روش های دیگر بینی زیباتری داشته باشند. مثلا می توان از تزریق ژل برای اصلاح فرم بینی کمک گرفت. با تزریق ژل به بینی می توان قوز بینی را برطرف کرد. کسانی که بینی های استخوانی دارند و قوز بد فرمی دارند، می توانند با تزریق ژل این ایراد را برطرف کنند. همچنین افرادی که عمل جراحی کرده اند اما از قوس زیادی بینی خود راضی نیستند، می توانند با ژل این قوس را برطرف کنند.

۱۲. تزریق ژل به پیشانی

با تزریق ژل های جوانساز و مزو ژل به پیشانی می توان پیری این بخش را برطرف کرد. اگر شما هم پیشانی پر از چین و چروک و بد فرمی دارید، می توانید با تزریق ژل آن را زیباتر کنید. همچنین در مواردی برای زاویه سازی صورت، ممکن است از تزریق به پیشانی (به خصوص در مردان) کمک گرفته شود.

۱۳. تزریق ژل خط اخم

همانطور که پیشتر هم گفتیم، برای برطرف کردن خط اخم و خط لبخند می توان از تزریق ژل خط اخم کمک گرفت. تزریق ژل به این بخش ها، خطوط را از بین می برد و پوستی صاف و جوان به شما هدیه می دهد.

نحوه و مراحل تزریق ژل چگونه است؟

برای تزریق ژل به صورت و بدن در مرحله‌ی اول باید یک مشاوره‌ی زیبایی حضوری انجام دهید و بهترین روش تزریق و بهترین و مناسب ترین نوع ژل برای شما انتخاب شود. سپس محل مورد نظر ضدعفونی می شود و بی حسی موضعی برای شما انجام می گیرد.محل تزریق ژل ها بر روی صورت و بدن نقشه کشی می شوند و بعد از مشخص شدن آنها، تزریق ژل با سوزن های مخصوص انجام می گیرد. توجه داشته باشید که میزان ژل تزریقی اهمیت زیادی دارد و با احتیاط و بررسی گام به گام با زیباجو انجام می شود.

نکات و مراقبت های قبل از تزریق ژل کدامند؟

قبل از انجام روش زیبایی تزریق ژل به صورت و بدن باید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

خوردن داروهای مسکن، رقیق کننده‌ی خون (مانند آسپرین) و پیشگیری از انعقاد را قبل از تزریق کنار بگذارید.

حتما تمامی داروهای مصرفی خود را به دکتر اطلاع دهید.

اگر به دارو، مواد غذایی یا ماده‌ی دیگری حساسیت دارید، به دکتر اطلاع دهید.

انتظارات خود را به واقعیت نزدیک کنید و در صورت امکان با یک روانشناس مشورت کنید.

بهترین دکتر را برای انجام فرایند تزریق ژل پیدا کنید و از نتیجه‌ی سایر مراجعه کنندگانی که به دکتر مورد نظر مراجعه کرده اند، آگاه شوید. (مراجعه به صفحه‌ی اینستاگرام دکتر می تواند کمک کننده باشد.)

مصرف الکل و سیگار را برای ۲ هفته کنار بگذارید.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل کدامند؟

برای اینکه بهترین نتیجه بعد از تزریق ژل به صورت و بدن خود را داشته باشید، حتما موارد زیر را رعایت کنید:

از رفتن به استخر، سونا و جکوزی تا ۲ هفته پرهیز کنید.

تا مدتی سیگار و الکل را کنار بگذارید.

بر روی محل تزریق فشار وارد نکنید و استراحت کنید.

سعی کنید برای جلوگیری از ایجاد کبودی و تورم، از کمپرس سرد کمک بگیرید.

محل تزریق ژل را دستکاری نکنید.

به اندازه‌ی کافی آب بخورید.

در صورت بروز علائم خطر (مانند ترشح و چرک از محل تزریق و درد غیرطبیعی) به دکتر مراجعه کنید.

چه مدت طول می کشد تا تزریق ژل اثر کند؟

در همان لحظه ای که ژل وارد صورت و بدن می شود اثر خود را نشان می دهد. اما برای چند روز باید صبر کنید تا ورم به طور کامل از بین برود و بتوانید اثر واقعی ژل را مشاهده کنید.

کاربرد و فواید تزریق ژل چیست؟

از ژل ها برای زیباتر کردن صورت و بدن استفاده می شود. برخی از مزایا و کاربردهای تزریق ژل شامل موارد زیر است:

زاویه سازی صورت

جوانسازی صورت و بدن و رفع افتادگی

تغییر فرم صورت و بدن

از بین بردن خطوط و چین و چروک ها

ایجاد تقارن در اندام ها و صورت

برطرف کردن جای زخم و اسکار سوختگی، آسیب و موارد مادرزادی

دکمه بازگشت به بالا