تازه های کسب و کارعمومی

تحقیقات جدید درباره روش‌های درمان کک و مک صورت

مزایای رفع کک و مک با لیزر

کرم لاکچری کوین: ابتدا به مزایای این روش می‌پردازیم. ممکن است از شنیدن اینکه بر خلاف بسیاری از عمل‌های زیبایی که با لیزر انجام می‌گیرد، عمل رفع کک و مک با لیزر یک عمل نسبتاً ارزان و کم هزینه است. علاوه بر آن، نرخ موفقیت این روش در درمان کک و مک به طور قابل توجهی بیشتر از سایر درمان‌ها می‌باشد. در واقع در اغلب افرادی که از این روش استفاده می‌کنند، خال‌های پوستی ناخواسته، به طور کامل برطرف می‌شود.

از مزایای دیگر این روش می‌توان به بدون درد بودن آن اشاره کرد، به طوری که حتی افرادی که بیشترین عدم رضایت را از این عمل اظهار کرده‌اند، فقط از ناراحتی مختصری که بعد از عمل احساس کرده‌اند، شکایت داشته‌اند. در واقع درد و ناراحتی ناشی از عمل رفع کک و مک با لیزر به قدری محدود است که بسیاری از پزشکان قبل از این عمل از هیچ‌گونه عامل بی‌حسي برای بیمار استفاده نمی‌کنند. مراقبت‌های بعد از عمل هم در این روش نسبتاً ساده و راحت است. در نواحی مورد عمل ممکن است کمی حالت پوسته‌پوسته ایجاد شود که معمولاً بعد از مدت کوتاهی می‌افتد و علائم آن برطرف می‌شود.

چگونگی درمان کک و مک با لیزر

کرم سفید کننده لاکچری کوین فرانسوی: پزشک متخصص پوست ابتدا لکه‌های کک و مک روی پوست شما را به طور کامل بررسی می‌کند تا اگر کک و مک‌های پیش‌سرطانی در آن‌ها وجود دارد، بتواند آن را تشخیص دهد. اگر پزشک کک و مک‌های سرطانی بر روی پوست شما پیدا کند، ممکن است شما را برای نمونه‌برداری (بیوپسی) معرفی کند؛ اما اگر کک و مک‌های روی پوست شما حالت نرمال داشته و فقط ناشی از نور آفتاب باشد، پزشک به کار خود ادامه می‌دهد و در مرحله بعد از شما می‌خواهد که پوست خود را به طور کامل تمیز کنید. بعد از تمیز کردن پوست، بسته به میزان تحمل شما در برابر درد، احتمالاً از یک کرم بی‌حسی یا بسته‌های یخ و یا بی‌حسی موضعی بر روی پوست شما استفاده می‌شود.

هنگامی‌که پوست شما بی‌حس شد، لکه‌های کک و مک با استفاده از نور لیزر سوزانده می‌شود. این عمل حدود 45 دقیقه زمان می‌برد. وقتی که همه کک و مک‌ها سوزانده شدند، یک کرم آنتی بیوتیک و یک کرم ضد آفتاب با دامنه حفاظتی کامل بر روی پوست شما مالیده می‌شود تا وقتی که از کلینیک خارج می‌شوید، نور آفتاب به پوست شما آسیبی نرساند. ممکن است بعد از عمل لیزر، شما احساس کنید که خال‌های کک و مک برجسته‌تر و نمایان‌تر شده‌اند، اما جای نگرانی نیست زیرا با گذشت زمان، این لکه‌ها خشک می‌شوند و می‌ریزند. در اینجا تصاویری از قبل و بعد از عمل رفع کک و مک با لیزر برای شما نشان داده شده است که به خوبی نشان می‌دهد این روش در درمان کک و مک کارایی بسیار خوبی دارد.

بهبودی بعد از درمان کک و مک با لیزر

بهبودی کامل بعد از عمل رفع کک و مک با لیزر به حدود یک و نیم هفته زمان نیاز دارد. دوره بهبودی بعد از این عمل شامل چند مرحله مشخص می‌باشد:

  • ورم جزئی و موقتی که در روز اول ایجاد می‌شود.
  • احساس سوزش که به صورت موقتی است و باعث می‌شود که پوست در سه روز اول، رنگ صورتی تیره پیدا کند.
  • رنگ کک و مک‌ها از روز اول به بعد، تیره‌تر می‌شود.
  • از یک هفته بعد از عمل به بعد، لکه‌های کک و مک از روی پوست محو می‌شوند.

بهترین روش لیزر درمانی برای درمان کک و مک

انواع مختلفی از روش‌های لیزر درمانی وجود دارد که ارائه دهندگان آن‌ها همگی مدعی اثربخش بودنشان هستند، اما در عمل فقط تعداد محدودی از این روش‌ها کارایی لازم را دارند. بهترین نوع لیزر برای درمان کک و مک، لیزر غیر تهاجمی می‌باشد. انواع رایج لیزر غیر تهاجمی که برای رفع کک و مک مورد استفاده قرار می‌گیرد، عبارت است از:

  1. لیزر کیو سوئیچ
  2. لیزر الکساندرایت

معایب درمان کک و مک با لیزر

روش لیزر برای درمان کک و مک، از معایب و محدودیت‌هایی هم برخوردار است. در برخی موارد این عمل، امکان پوسته پوسته شدن یا ایجاد خون‌مردگی وجود دارد، هر چند که این علائم خیلی به ندرت باعث ایجاد ناراحتی برای بیمار می‌شود. بعضی از افراد بیان کرده‌اند که در اولین روز بعد از عمل رفع کک و مک با لیزر، پوست آن‌ها خیلی حساس شده و احساس سوختن از آفتاب را داشته‌اند. با این حال باید دانست که این حالت معمولاً به مدت کوتاهی باقی می‌ماند و بعد از زمان کوتاهی به خودی خود برطرف می‌شود.

هزینه درمان کک و مک با لیزر

عوامل متعددی در تعیین هزینه عمل رفع کک و مک با لیزر دخالت دارند. اول، تعداد لکه‌هایی که باید از روی پوست صورت یا قسمت‌های دیگر بدن شما محو شود. اگر تعداد کک و مک‌ها بر روی قسمت خاصی از پوست شما خیلی زیاد باشد، ممکن است لازم باشد که هزینه بیشتری در مقایسه با وقتی‌که فقط چند کک‌ومک مثلاً بر روی گونه‌های شما باشد، پرداخت کنید.

نوع لیزر مورد استفاده نیز نقش مهمی در تعیین هزینه درمان کک و مک دارد، زیرا برخی از روش‌ها می‌توانند در هر زمان فقط یک لکه کک و مک را درمان کنند، در حالی که بعضی دیگر از انواع لیزر می‌توانند تمام آن قسمت از پوست که کک و مک در آن وجود دارد را به صورت یک‌جا درمان کنند. برای آگاهی از هزینه درمان کک مک با لیزر در کلینیک دکتر رامین مدرسی اصفهان با شماره تلفن تماس حاصل فرمایید.

بی شک ظهور عوارض پیری در هیچ فرهنگ و زمان و مکانی، خوش آیند نخواهد بود. همشهریان گرامی جهت رفع علائم پیری در پوست صورت، دست‌ها و گردن می‌توانید با اقدام به بهترین در اصفهان، نزد پزشکان مجربی که در این حوزه فعالیت دارند، پوستی جوان و باطراوت داشته باشید بدون درگیری با عوارضی که از عدم تبحر پزشک ناشی می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا