بهترین آهنگ ها با پیانو

درود بر همراهان و کاربران عزیز همراه ما باشید امروز برای شما مجموعه ای بینظیر از آهنگ های پیانو معروف ایرانی خارجی شاد و غمگین آماده کرده ایم این مجموعه شامل معروف ترین پیانو نوازی ها از پیانیست های معروف مثل بتهوون, موتزارت, جواد معروفی و … میباشد بهترین آهنگ های پیانو مخصوص ساخت کلیپ, اینستاگرام, ساخت پاورپوینت, آرامش بخش مخصوص خواب با لینک مستقیم امیدوارم این مجموعه را دوست داشته باشید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما از بخش نظرات ارسال کنید .

بهترین آهنگ ها با پیانو

ساز پیانو: پیانو مشهورترین ساز صفحه‌ کلیددار است. صدای این ساز در اثر برخورد چکش‌ ها با سیم‌ های فلزی داخل جعبه تولید می‌شود. معلم پیانو باید هنرجو را با سبک های مختلف موسیقی و Free afghan music و تفاوت های اجرایی هر دوره آشنا کرده، به او بیاموزد که برای مثال آثار باخ را هرگز مانند قطعات شوپن و یا آثار شوبرت را مانند قطعات دبوسی نباید نواخت. در ضمن آشنایی به فرم قطعات نیز بسیار مهم است و هنرجویی که تعلیم درست دیده میداند که نکتورن( Nocturne) را شاعرانه، رویایی و احساساتی، اسکرتزو ( Scherzo) را پرشور سرزنده | و چالاک و یا الژی( Elegie) را اندوهناک و حزن آلود باید نواخت و بدیهی است که آموخته برای بیان حالات مختلف باید آن حس را خود به وجود آورد.

برای یادگیری قطعه ای جدید تمرینات مختلف و متفاوتی لازم است ابتدا قطعه را دو دستی تا آخر باید نواخت و به اصطلاح نت خوانی کرد( reading sight) ” تا ایده ای کلی از اثر به دست آید. حتما به جمله بندی ها، تنفسها، ملودی های اصلی و تمامی علائم اجرایی توجه کرد و از ابتدای تمرین و آشنایی با قطعه، ملودی اصلی را در ذهن خوانده و به مرور با پیشرفت در اجرا کاملا قطعه را در ذهن تان بنوازید و اجرا کنید. زمانی که توانستید قطعه را حفظ اجرا کنید، می توانید با قرارگرفتن در فضایی آرام قطعه را در ذهنتان بنوازید. این تمرین را تمامی نوازندگان بزرگ پیانوی دنیا توصیه می کنند و بسیار به داشتن بیانی گیرا در اجرا کمک می کند. هنگام تمرین با حضور ذهن بنوازید و عادت کنید در تمام مدت قطعه را دنبال کنید و لحظه ای از آن غافل نشوید. خواندن ملودی در ذهن همزمان با نواختن، ارتباط شما را با قطعه نگه می دارد. در غیر این صورت تمرینات نتیجه درست نمی دهند.

برای بهتر درک کردن این موضوع مطلب ادبی و یا شتری را با صدای بلند بخوانید، ولی همزمان فکرتان را به جایی دیگر معطوف کنید، متوجه می شوید جملاتی که ایراد می کنید، کاملا خالی از احساس و بی محتوا خواهند بود. زمانی که به اجرای قطعه مسلط شديد و توانستید بعد از تمرینات تکنیکی، راحت و بدی. مکث بنوازید، تمرین روی اجرای بیان قطعه را شروع کنید. جمله به جمله پیش بروید و با تکرار و گوش دادن به نواختن تان و تغییر وزن و فشار دستها و عضلات بدن تان به نتیجه ی مطلوب برسید، حوصله به خرج بدهید و زود قانع و یا ناامید نشوید. تمرین دیگری که بسیار به اجرای بیان و حفظ قطعه کمک می کند، بدین صورت است: وقتی کاملا به اجرای قطعه هم از لحاظ تکنیکی و هم بیان مسلط شدید، آن را دو دستی بنوازید ولی دست راست و یا چپ را کمی بالاتر از کلاویه ی نگه داشته و قطعه را اجرا کنید.

در این تمرین اجرای هر دست را به تنهایی می شنوید، ولی دو دستی می نوازید و صدا بسیار متفاوت خواهد بود و بیان بسیار با زمانی که هر دست را به تنهایی می نوازید، فرق می کند. اگر با این نحوه ی نواختن آشنایی نداشته و برایتان درخت می باشد، قطعات ساده تر را بدین صورت بنوازید تا عادت کنید. چون بسیار تمرین عالی و مؤثری هم برای اجرا و هم حفظ قطعه می باشد و هر چه قطعه پیچیده تر باشد، این تمرین بیشتر به شما کمک می کند. استفاده از پدال را حتما به زمانی موکول کنید که از هر لحاظ قطعه تان آماده است و هیچ گونه اشکال در آن ندارید. اگر قطعه پدال گذاری نشده است، حتما علامت پدال را خودتان بگذارید، ولی به سبک و زمان کار خیلی توجه کنید، چون هر سبکی نحوهی پدال گیری متفاوتی دارد و گاه اصلا نباید از پدال استفاده کرد.

همیشه اول نت را بنوازید بعد پدال را بگیرید، اگر این دو عمل هم زمان انجام شود، صدای تولید شده بسیار بد و نامفهوم خواهد بود. موقع تعویض پدال صددرصد مطمئن شوید که پدال را نیمه عوض نکنید، چون تمام صداهای قبلی می مانند و به | اجرایتان لطمه می زنند. پیانو یک ساز کلاسیک و همه کاره است که هر کسی می تواند نحوه نواختن آن را بیاموزد. برای نواختن پیانو لازم نیست سن یا جنسیت خاصی داشته باشید، و همچنین نیازی به پیش زمینه موسیقی نیز ندارید. تنها چیزی که لازم دارید صبر، عزم و انگیزه است. اگر تمرکز و نظم قوی داشته باشید، ممکن است بتوانید به صورت خودآموز، نحوه نواختن پیانو را یاد بگیرید. با این حال، اگر معلمی داشته باشید که شما را راهنمایی کند و یادگیری شما را متمرکز کند، معمولاً خیلی سریعتر پیشرفت خواهید کرد.

اگر به دنبال یادگیری نحوه نواختن پیانو هستید، به یک پیانو یا کیبورد نیاز دارید که بتوانید در خانه با آن تمرین کنید. در غیر این صورت، حفظ یک برنامه تمرین روزانه ثابت برای شما دشوار خواهد بود. پیانوهای آکوستیک از نظر سبک، اندازه و قیمت بسیار متفاوت هستند. قیمت این پیانو ها از ۱۰۰ میلیون تومان شروع می شود و گاهاً حتی از سقف یک میلیارد تومان هم رد می شود. پس اگر این نوع هزینه در بودجه شما نیست، ممکن است بخواهید به خرید پیانوی دست دوم و یا دیجیتال فکر کنید. اگر در خوابگاه یا آپارتمان کوچکی زندگی می کنید که در آن جایی برای پیانوی آکوستیک نیست، یک کیبورد الکترونیکی جایگزین قابل قبولی است و ممکن است تنها گزینه شما باشد.

به دنبال کیبوردی با اندازه کامل (۸۸ کلید) باشید. آنها همچنین معمولاً یک جک هدفون دارند تا بتوانید بدون ایجاد مزاحمت برای هم اتاقی ها یا همسایگانتان، نواختن پیانو را تمرین کنید. نکته: اگر قصد خرید کیبورد را دارید، به دنبال خرید کیبوردی با کلیدهای وزنی باشید. نواختن این نوع کیبورد، شباهت بیشتری به نواختن پیانو آکوستیک دارد. این آموزش برای همه مبتدیان مناسب است! نکات خاصی وجود دارد که نوازندگان پیانو مبتدی باید تمرین کنند تا سریع تر به نتیجه برسند و هرگز دل سرد نشوند. زمانی که شروع به یادگیری پیانو می کنید، فهمیدن این که قرار است چه چیزی را تمرین کنید مخصوصا اگر معلمی نداشته باشید که به شما کمک کند، بسیار سخت خواهد بود .

این درس به شما کمک می‌کند تا از طریق 4 تکنیک که می ‌توانید از همین حالا تمرین کنید، بر کلید ها مسلط شوید و انگشتان تان را به مغزتان متصل کنید. این اولین چیزی است که نوازندگان پیانوی مبتدی باید تمرین کنند. و منظور از این کار، آشنایی با چیدمان کلید های پیانو است. برای شما به عنوان یک مبتدی دیدن 88 کلید به صورت یک جا می تواند دلهره آور باشد، اما وقتی متوجه می شوید که الگویی وجود دارد که بار ها و بار ها تکرار می شود، نگرانی تان کم تر خواهد شد. برای این تمرین، تمام جفت کلید های سیاه را (با انگشت اشاره و وسط) بنوازید. از دست چپ و دست راست تان استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا