با عکاسی تمرکز شما تقویت می شود

آیا می خواهید عکاسی خود را بهبود ببخشید؟

عکاسان مشتاق همیشه می خواهند مهارت خود را ارتقا دهند. گرفتن عکس هایی که جذابیت کمتری نسبت به سال گذشته دارند خوشایند نیست.
در این جا پنج نکته آمده است که شما را در سال جدید بهبود می بخشد. اقداماتی را در مورد این پنج نکته در نظر بگیرید که بدون توجه به سطح تجربه شما، عکاسی شما را بهبود می بخشد.


برای گرفتن عکس های بیشتر وقت بگذارید


خیلی ها فقط عجله می کنند. سرعت را کم کنید. به آن چه در اطراف شما می گذرد توجه کنید. احساس کنید که در فضا حضور دارید. چیزهای بیشتری را خواهید دید که می خواهید عکس بگیرید. همچنین احساس ارتباط بیشتری خواهید داشت و این در تصاویر شما نمایان خواهد شد.
هنگامی که شروع به دیدن بیشتر کردید، می خواهید عکس های بیشتری بگیرید. یک موضوع را از زوایای مختلف در نظر بگیرید. در ساعات مختلف روز از آن عکس بگیرید. فقط اولین ترکیبی را که فکر می کنید نسازید. دو یا سه ترکیب بندی و یا بیشتر را امتحان کنید. چشم انتقادی خود را بکار بگیرید.
گرفتن عکس‌های بسیار بیشتر از آن چه معمولاً انجام می‌دهید، توانایی شما را در تشخیص تصاویر بهتر افزایش می‌دهد. شما شروع به تقویت غریزه خود خواهید کرد و تقریباً ناخودآگاه بهترین زاویه، نور و زمان برای ساخت عکس های خود را می شناسید.

 

از تجهیزات دوربین  عکاسی خود راضی باشید


یک صنعتگر بد وقتی کارش خراب می شود ابزارهایش را سرزنش می کند. راضی باشید و یاد بگیرید که عاشق دوربین و لنزهایی که دارید باشید. این به شما کمک می‌کند تا عکاسی خود را در سال جدید  بهبود ببخشید. اکثر دوربین‌های موجود این روزها نسبت به دوربین‌هایی که تاکنون استفاده کرده‌ام، بسیار بهتر هستند.
داشتن افکار و مکالمات منفی در مورد دوربین خود در حالی که در یک جلسه عکاسی هستید هیچ کمکی به خلاقیت شما نمی کند. از داشته هایتان راضی باشید یاد بگیرید که از آن ها به خوبی استفاده کنید.

 زمانی را برای مطالعه اختصاص دهید


یاد بگیرید چگونه از دوربین خود خوب استفاده کنید لازم نیست در مورد آن زیاد فکر کنید. موارد ضروری را در کاتالوگ بخوانید و بقیه را به بعد موکول کنید.
بدانید چگونه آن را متمرکز کنید. کنترل‌های دستی را کنترل کنید تا بتوانید کاری کنید که دوربین تان دقیقاً همان کاری را که می‌خواهید انجام دهد.
فراتر از دوربین خود بروید و در مورد آن چه که یک عکس خوب را می سازد، آموزش عمیق تری کسب کنید. کار استادها  را مطالعه کنید، نه فقط تصاویر بی مزه ای که از طریق فیدهای رسانه های اجتماعی شما می آید. درباره ی عکاسی  کتاب بخوانید.

 هر روز عکس بگیرید


برداشتن دوربین هرازگاهی کمکی به بهبود عکاسی شما نخواهد کرد. شما به مغزتان فشار می آورید که تلاش می کند همه چیز را به درستی انجام دهد.
برداشتن دوربین و گرفتن حتی چند عکس در روز به شما کمک می کند کنترل های دوربین خود را به خاطر بسپارید. همچنین سطح خلاقیت و لذت شما را افزایش می دهد. شما با دوربین خود راحت‌تر خواهید بود و برای تمرکز بر سایر جنبه‌های مهم عکاسی آزادتر میشوید.

یک دوست عکاس پیدا کنید
برای بسیاری از افراد، عکاسی یک تجربه انفرادی است. اما لازم نیست که حتما این طور باشد. همکاری با علاقه مندان دیگر می تواند بسیار محرک باشد. این که بتوانید ایده‌های خود را بیان کنید، مقایسه کنید و سؤال بپرسید بسیار سازنده است.
فردی را پیدا کنید که به موضوعات و سبک مشابه علاقه دارد. برای عکس گرفتن با هم بیرون بروید. سپس عکس های خود را پردازش و مقایسه کنید.
فرقی نمی کند که بیشتر یا کمتر از یکدیگر تجربه داشته باشید. اگر تجربه کمتری داشته باشید می تواند بهتر هم باشد. زیرا موجب میشود یکی به دیگری آموزش دهد و هر دو از این تجربه بهره مند شوند.

 • آموزش عکاسی دیجیتال
 • آموزش کارگاه عکاسی پرتره
 • آموزش کارگاه عکاسی تبلیغاتی

عکاسی بر روحیه و روند زندگی ما تاثیر می‌گذارد

بسیاری از افراد عکاسی را تنها یک سرگرمی می‌دانند. آن‌ها بر این باور هستند که عکاسی هم یک فعالیت جالب و سرگرم‌کننده است و هم فرصتی را برای به نمایش گذاشتن خلاقیت ایجاد می‌کند. اما علاوه‌بر این موارد عکاسی نوعی هنر به شمار می‌رود که می‌تواند به افزایش کیفیت زندگی عکاس کمک کند. از همین رو پیشنهاد می‌شود در سطوح مختلف مبتدی تا حرفه‌ای این هنر را دنبال کنید تا تاثیرات مثبت آن را در زندگی خود مشاهده کنید. با ما همراه باشید تا با اهمیت ثبت تصاویر و تاثیر عکاسی در زندگی آشنا شویم.

مفهوم عکاسی چیست؟

عکاسی یک هنر بسیار جذاب است که افراد با استفاده از آن امکان کسب درآمد نیز دارد. البته باید بدانید که تسلط به این هنر کار دشواری است و یادگیری آن سختی‌های زیادی دارد. اگر بخواهیم به زبان ساده مفهوم عکاسی را توضیح دهیم، باید بگوییم که این هنر در واقع عمل عکس گرفتن یا همان ثبت تصاویر است. در بیشتر زبان‌های دنیا به هنر عکاسی، فوتوگرافی گفته می‌شود. این کلمه در واقع از ترکیب دو کلمه یونانی فوتو و گرافی تشکیل شده است. کلمه فوتو به معنای نور بوده و گرافی با مفهوم ثبت یا نگارش ارتباط دارد. در واقع هنر عکاسی می‌تواند نگاه شما را به دنیای اطراف خود تغییر دهد و در زندگی روزمره شما تاثیر زیادی بگذارد.

با اینکه عکاسی یک هنر جذاب و هیجان‌انگیز به شمار می‌رود؛ با این حال، در حال حاضر به یک صنعت تبدیل شده است. در واقع بسیاری از افراد از طریق عکاسی به کسب درآمد می‌پردازند. در هر صورت نباید از این واقعیت غافل شویم که عکاسی یک هنر خلاقانه است که به هوش و خلاقیت بالایی نیاز دارد. باید بدانید که عکاسی سبک‌های مختلفی دارد و هر فرد با توجه به علایق خود، یکی از این سبک‌ها را انتخاب می‌کند.

از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عکاسی پرتره
 • عکاسی فشن
 • عکاسی لایف استایل
 • عکاسی معماری
 • عکاسی خبری
 • عکسی ورزشی
 • عکاسی تبلیغاتی

مهم‌ترین مزیت عکاسی چیست؟

برای درک تاثیر عکاسی در زندگی بهتر است به بررسی مزایای عکاسی در زندگی بپردازیم. همان‌طور که اشاره کردیم عکاسی، هنری خلاقانه و جذاب به شمار می‌رود؛ اما باید از خود بپرسیم که چرا عکاسی یک سرگرمی خوب است؟ یا اینکه چرا مردم عکاسی را دوست دارند؟ جالب است به این فکر کنید که شما همیشه در هر مکانی یک دوربین همراه خود دارید.

در واقع گوشی موبایل شما نوع ساده‌ای از دوربین عکاسی به شمار می‌رود. حال اینکه عکاسی برای شما چه معنایی دارد، می‌تواند میزان استفاده شما از گوشی موبایل یا حتی خرید و استفاده از دوربین عکاسی را تعیین می‌کند. به طور کلی عکاسی می‌تواند مزایای زیاد داشته باشد و شما می‌توانید تاثیر عکاسی در زندگی خود را به‌وضوح مشاهده کنید.

از جمله مهم‌ترین مزایای عکاسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت زیباترین تصاویر از جهان پیرامون خود
 • لذت بیشتر از سفر کردن
 • برقراری ارتباط با مردم سراسر دنیا
 • افزایش خلاقیت فردی
 • کسب درآمد

زمانی که شما عکاسی را به صورت حرفه‌ای از  آموزش عکاسی در اصفهان  ببینید، توانایی ثبت زیباترین تصاویر را به دست خواهید آورد. اگر اصول عکاسی را یاد نگیرید نمی‌توانید تصاویر خاطره‌انگیز ثبت کنید. عکاسی و سفر دو بخش جدایی‌ناپذیر از یکدیگر هستند. همراه داشتن می‌تواند لذت شما از سفر را دوچندان کند. چرا که به این ترتیب شما دقت بیشتری در جزئیات محیط اطراف خود خواهید داشت. باید اشاره کرد که عکاسی نوعی زبان ارتباطی میان مردم سراسر دنیا به شمار می‌رود.

در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی عکس‌محور زیادی مانند اینستاگرام به وجود آمده‌اند که بسیاری از مردم عکس‌های خود را از این طریق به اشتراک می‌گذارند. باید بدانید که هر چه بیشتر غرق در هنر عکاسی شوید، میزان خلاقیت شما افزایش پیدا می‌کند. همچنین بسیاری از افراد برای شرکت‌ها و آتلیه‌ها عکاسی کرده و به کسب درآمد می‌پردازند.

چرا عکاسی در زندگی شما مهم است؟

اکنون که با مزیت‌های عکاسی آشنا شدیم، لازم است به بررسی تاثیر عکاسی در زندگی بپردازیم. برای بررسی این موضوع باید این سوال را از خود بپرسید که عکاسی چه حسی به شما می دهد؟ بسیاری از افراد بر این باورند که عکاسی تنها یک سرگرمی جانبی در کنار سیار فعالیت‌های روزمره است. اما این هنر به‌نوعی می‌تواند روحیه شما را تغییر دهد و تاثیر مثبتی در زندگی شما داشته باشد. در ادامه با برخی از مهم‌ترین تاثیرات عکاسی در زندگی آشنا می‌شویم.

عکاسی خودآگاهی و شادی درونی را افزایش می‌دهد

اولین تاثیر عکاسی در زندگی، افزایش خودآگاهی و شادی درونی است. در واقع عکاسی باعث می‌شود که شما به کوچکترین جزئیات در زندگی و محیط اطراف خود دقت کنید. در نتیجه ارتباط شما با خود و سایر افراد بهبود پیدا خواهد کرد. به این ترتیب ارتباط میان افکار و احساسات شما تقویت می‌شود. در نتیجه این فرایند، روحیه شما بهبود پیدا کرده و شما خوشحال‌تر خواهید بود. به عبارتی عکاسی در تغییر روحیه شما بیشتر از گوش دادن به موسیقی و تماشای تلویزیون تاثیر دارد. شاید جالب باشد بدانید که عکاسی می‌تواند به کاهش استرس شما کمک کرده و باعث شادی بیشتر شما شود.

با عکاسی چشم و ذهن شما به دیدن زیبایی‌ها باز می‌شود

در آثار عکسان مشهور می‌بینید که سوژه‌هایی را انتخاب و برجسته می‌کنند که در حالت عادی زیبایی و جذابیت خاصی ندارند. اما عکاسان با خلاقیت و ریزبینی خود چنین سوژه‌هایی را به اثری هنری بسیار جذاب تبدیل خواهند کرد.

بسیاری از افرادی که تازه عکاسی را تجربه کرده‌اند این سوال را از خود می‌پرسند که چرا عکاسی اینقدر آرامش بخش است؟ باید بدانید که تاثیر عکاسی در زندگی این است که شما ذهنیت درستی از محیط اطراف خود به دست می‌آورید و می‌توانید از هر چیز بی‌معنی یک اثر مفهومی و بسیار زیبا خلق کنید.

حال سوال این است که چرا عکاسی شما را خوشحال می کند؟ در واقع با عکاسی، دیدگاه شما نسبت به زندگی تغییر می‌کند. به عبارتی دیگر با عکاسی بعد جدیدی در ذهن شما شکل می‌گیرد و باعث می‌شود که شما هر سوژه‌ای را زیبا و جذاب ببینید. به عنوان مثال عکس گرفتن از یک منظره یا یک پرتره از چهره افراد مختلف می‌توانند باعث افزایش روحیه شما شود.

عکاسی باعث افزایش انعطاف‌پذیری می‌شود

عکاسان معمولا برای اینکه بتوانند عکس مور نظر خود را بگیرند، بارهاوبارها از یک سوژه عکس می‌گیرند. در واقع رسیدن به عکس مورد نظر نیازمند آزمون و خطاهای بسیار زیادی است. به این ترتیب دانش عکاس درباره روش‌های مختلف عکس‌برداری افزایش پیدا می‌کند.

هر چه دانش شما در زمینه عکاسی بیشتر باشد، به دنبال سوژه‌های بیشتر در مکان‌های مختلف خواهید رفت. به این ترتیب شما با آزمون‌وخطا برای عکاسی در مکان‌های مختلف انعطاف‌پذیری خود را افزایش خواهید داد. این امکان وجود دارد که از شما پرسیده شود که چرا عکاسی علاقه شماست؟ در پاسخ به این سوال می‌توانید بگویید که این کار انعطاف‌پذیری شما را افزایش می‌دهد. همچنین باعث می‌شود که از هر شکست درسی جدید گرفته و در نهایت به موفقیت برسید.

با عکاسی تمرکز شما تقویت می‌شود

در عکاسی یک قانون وجود دارد مبنی بر اینکه گذشته را نمی‌توان تغییر داد و آینده نیز مجهول است؛ بنابراین باید در زمان حال زندگی کرد. طبق این قانون شما هر روز، فرصتی جدید برای شروع دوباره خواهید داشت. اما نه باید بیش از حد در گذشته غرق شوید و نه باید بیش از حد به آینده فکر کنید. در واقع باید تمام تمرکز خود را روی زمان حال قرار دهید. با حفظ تمرکز بر روی زمان حال، انرژی شما هدر نمی‌رود و می‌توانید فعالیت مهم خود را در زمان حال انجام دهید. به این ترتیب آرامش ذهنی شما افزایش یافته و در نتیجه در تمام فعالیت‌های خود عملکرد بهتری خواهید داشت.

چگونه عکاسی جهان را تغییر داده است؟

تاثیر عکاسی در زندگی تمام مردم دنیا را به‌وضوح می‌توان دید. از گذشته تا به امروز با اختراع اولین دوربین‌های عکاسی، انسان هدف ثبت تصاویر از لحظات مهم را دنبال کرده است. به‌مرور سبک‌های مختلف در عکاسی پدید آمدند و این هنر به شکل چشمگیری گسترش پیدا کرد. با پیشرفت تکنولوژی، هنر عکاسی نیز به‌شدت متحول شد؛ به‌طوری‌که در حال حاضر در بیشتر شبکه‌های اجتماعی از عکس‌ها برای برقراری ارتباط با سایر جهان استفاده می‌شود.

بسیاری از کسب‌وکارها برای تبلیغات خود از عکس‌ها با سبک‌های مختلف استفاده می‌کنند. اما سوال این است که چه چیزی در عکاسی الهام بخش است؟ پاسخ به این سوال برای هر فرد متفاوت است. برخی از افراد به طبیعت‌گردی و عکاسی در طبیعت علاقه دارند و برخی دیگر ممکن است به جامعه‌شناسی و علاقه داشته باشند. برای بسیاری از افراد نیز شغل خبرنگاری می‌تواند الهام‌بخش آن‌ها در عکاسی باشد.

با خرید بهترین دوربین عکاسی، تاثیر این هنر را در زندگی افزایش دهید

هنر عکاسی که امروز به‌نوعی صنعت تبدیل شده است، تاثیر زیادی در زندگی افراد دارد. بسیاری از افراد به این هنر علاقه زیادی دارند و برخی از افراد نیز در عکاسی حرفه‌ای هستند. بنابراین عکاسی به‌نوعی در زندگی همه افراد تاثیر گذاشته است. به طور کلی برای ثبت تصاویر به بهترین و ماندگارترین شکل باید یک دوربین عکاسی با امکانات کافی داشته باشید. مجموعه فلاشیران یکی از برترین فروشگاه‌های عرضه‌کننده و فیلم‌برداری و لوازم جانبی آن‌ها است. شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت فروشگاه ما به بررسی و مقایسه محصولات موجود بپردازید. شاید شما همانند خیلی از افراد، عکاسی را یک سرگرمی بدانید. عکاسی حرفه‌ای است که شما را به نمایش می گذارد؛ اما حالا باید بگوییم عکاسی فراتر از این است. با همراه باشید.

امروزه با فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی و اشتراک گذاری تصاویر، عکاسی طرفداران بیشتری دارد. در ادامه به شما می گوییم عکاسی چه تأثیر مثبتی روی ذهنیتتان داشته و به شما کمک خواهد کرد.

خودآگاهی فرد را افزایش می‌دهد

عکاسی به شما امکان می دهد سوژه‌ی موردنظر خود را در فاصله‌ی دوری ببینید و در همان لحظه عکس خوبی ثبت کنید. با تمرین عکاسی می توانید به‌طور منظم از حواس خود استفاده کنید تا توجهتان بیشتر شود.

با افزایش خودآگاهی در زندگی روزمره، ارتباط بهتری با خودتان و دیگران خواهید داشت؛ زیرا با شناخت بهتر خودتان، ارتباط مستحکم‌تری میان افکار، احساسات و نیازهایتان برقرار می کنید.

چشمتان به روی زیبایی‌های اطراف باز می‌شود

اگر به آثار مشهورترین عکاسان دنیا نگاه کنید، می بینید آن‌ها تمایل به بزرگ نشان دادن سوژه‌هایی دارند که خیلی زیبا نیستند و حتی گاهی نامناسب و نچسب به نظر می رسند. با این حال عکاسان مشهور می توانند این صحنه‌ها را به بهترین آثار هنری تبدیل کنند. پس عکاسان در می یابند با داشتن نگرش و طرز تفکر درست، حتی عادی‌ترین سوژه‌ها هم می توانند زیبا باشند.

بهترین کلاس آموزش عکاسی در اصفهان  را از ما بخواهید اینجا کلیک کنید

ثبت کردن یک عکس زیبا تنها نیازمند تجهیزات مناسب برای عکاسی نیست. بلکه باید چشمتان بتواند زیبایی‌ها را ببیند. عکاسی به شما یاد می دهد در هر جایی به دنبال زیبایی باشید. حتی در معمولی‌ترین سوژه‌ها. وقتی این تفکر را در خود نهادینه کنید، در تمام جنبه‌های زندگی به کار خواهید گرفت. پس یاد می‌گیرید برای تمام چیزهایی که در زندگی دارید شکر گذار باشید و در شرایط ناامید کننده هم نکات مثبت را پیدا کنید.

انعطاف‌پذیری شما را بالا می‌برد

معمولا عکاسان با همان تلاش اول، بهترین عکس را ثبت نمی کنند. آن‌ها چندین بار تلاش می کنند تا عکس موردنظرشان را بگیرند. پس حتی اگر عکاس حرفه‌ای هم باشید، باز برای گرفتن عکس خوب نیازمند آزمون و خطاهای زیادی خواهید بود.

گرفتن بهترین عکس سختی‌های زیادی دارد. با بالا بردن دانش عکاسی، شما به مکان‌های مختلفی کشیده می شوید تا شرایط مختلف عکاسی را ببینید. توانایی غلبه بر مشکلات و موانعی که در این شرایط مقابلتان قرار می گیرد، انعطاف پذیری شما را بالا می برد. وقتی با این ذهنیت درگیر کارهای روزمره شوید انعطاف پذیری بیشتری در مواجهه با چالش‌هایی که زندگی در سر راهتان قرار می‌دهد خواهید داشت.

عکاسی به شما امکان ابراز احساسات را هم می دهد؛ پس در نتیجه‌ی آن، روزانه‌تان کاهش یافته و برای مقابله با سختی‌های زندگی دید بهتری پیدا می کنید.

قدرت تمرکزتان را بالا می‌‌برد

بیل کین می گوید: دیروز گذشت، فردا در راه است، اما امروز یک هدیه است.

این جمله به ما یاد می دهد هر روز، فرصت جدیدی برای شروع است. پس گذشته را باید رها کرد و نگران آینده هم نبود؛ بلکه از روزی که پیش رویمان است بهترین بهره را برد و روی زمان حال تمرکز کرد.

با داشتن و جمع کردن تمام حواس می توان به موفقیت رسید. پس انرژی‌تان از دست نمی رود و به کارهایی می پردازید که باید در زمان حال انجام دهید. بدین ترتیب تان بالا می رود و آرامش بیشتری هم خواهید داشت.

برای عکاسی باید کاملاً حواس جمع باشید. عکاسان همه جا به دنبال فرصت عکس برداری هستند. عکاسی شما را مجبور می کند نسبت به دنیای پیرامون خود هوشیارتر باشید و در لحظه زندگی کنید، پس هیچ فرصتی برای نگرانی درباره گذشته و آینده نخواهید داشت.

مثبت‌اندیش می‌شوید

بهترین مزیتی که عکاسی دارد این است که فرد را مثبت اندیش می کند. عکاسی چشمانتان را به وسعت جهان باز می کند و به شما یاد می دهد به دنبال افکار و کنش‌های منفی اطرافتان نباشید. عکاسی به شما امکان می دهد تنها زیبایی‌ها را ببینید و تجربه کنید. قطعاً این تجربه بسیار رضایت بخش خواهد بود تا این که بخواهید همیشه روی بدی‌ها و منفی‌ها تمرکز کنید.

با مثبت اندیش شدن، امید بیشتری به زندگی خواهید داشت و به این باور می‌رسید هر چقدر هم اتفاقات بد رخ دهد باز می توانید از جایتان بلند شوید و شگفتی بیافرینید.

مرجع:  اموزش عکاسی فرادرس

 

 

دکمه بازگشت به بالا