انواع سنگ ساختمانی برای دکوراسیون و نما

انواع سنگ ساختمانی بر اساس جنس و نوع آنها به نوعی در ساخت و تزیین دیوار، کف پوش و نمای ساختمان نقش دارند. کاربرد انواع سنگ ساختمان در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل تنوع و زیبایی را در کنار هم ایجاد کرده است. انواع سنگ ساختمانی مثل مرمر، تراوتن و همین طور سنگ‌ گرانیت از گذشته تا به امروز نقش اساسی را دکوراسیون قسمت‌های مختلف ساختمان به خود اختصاص داده‌اند.

امروزه کاتالوگ سنگ‌های ساختمانی برای مشاهده نمونه عکس سنگ ساختمانی و تطابق آن با طرح داخلی منزل تهیه و مورد استفاده طراحی شده است. متناسب با محل قرارگیری سنگ و همین طور سبک درخواستی افراد انواع سنگ‌های ساختمانی زینتی تولید و به کار گرفته می‌شوند. شناخت انواع سنگ ساختمانی و قابلیت‌های ویژه آنها در بخشیدن زیبایی به دکوراسیون منزل از اهمیت بالایی برخوردار است.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

معرفی انواع سنگ‌های ساختمانی از انواع سنگ‌های ساختمانی و تزیینی گرفته تا انواع سنگ پلاک ساختمانی در این مطلب مورد ارزیابی و تحقیق قرار گرفته است. معرفی اسم انواع سنگ نما‌ برای ساختمان‌ها، قیمت انواع سنگ ساختمانی با عکس و همین طور نحوه خرید و فروش اینترنتی سنگ ساختمانی با مشاهده کاتالوگ سنگ‌های ساختمانی قابل انجام است.

انواع سنگ ساختمانی در طراحی و دکوراسیون قسمت‌های مختلف منزل مخصوصا ساخت نمای ساختمان کاربرد دارند. کاربرد سنگ ساختمان وابسته و نوع شکل آنها در طراحی داخل و دکوراسیون قسمت‌های مختلف منزل در شکل‌های متنوع و گوناگون وجود دارد. امروزه طراحان داخلی و معماران از روش‌های خلاقانه برای به کارگیری انواع سنگ ساختمانی در قسمت‌های خاص منزل و ایجاد یک دکوراسیون مدرن بهره می‌برند.

عکس سنگ ساختمانی

نقش تاثیر گذار کاربرد انواع سنگ ساختمان و تلفیق آن با سبک‌های جدید طراحی منزل یک خروجی بسیار جذاب را به دنبال دارد. همین امر تمایل افراد را به شناخت و کسب اطلاعات دقیق درباره انواع سنگ ساختمانی بیشتر از قبل کرده است. در این قسمت با معرفی انواع سنگ ساختمانی با شما همراه خواهیم بود.

سنگ‌های ساختمانی وابسته به رنگ، طرح و نوع فراوری در قسمت‌های مختلف بنا کاربرد دارند. امروزه انواع سنگ ساختمانی برای کف پوش، دیوار پوش، دکوراسیون اتاق‌های مختلف، پذیرایی، سرویس بهداشتی و حمام برای دکوراسیون داخلی طراحی و تولید شده است.

در این بخش با معرفی انواع سنگ های ساختمانی برای مصارف داخلی و نمای بیرونی بناهای مختلف با شما همراه خواهیم بود.

سنگ گرانیت برای دکوراسیون آشپزخانه

سنگ گرانیت از گونه سنگ‌های آذرین با تنوع رنگ‌های جذاب قرمز، سیاه، قهوه‌ای، سبز و آبی می‌باشد. سنگ گرانیت را از متداولترین سنگ‌های ساختمانی بر شمرده‌اند. این ویژگی تحت تاثیر کاربرد این سبک سنگ ساختمانی از گذشته تا به امروز در دکوراسیون قسمت‌های مختلف منزل مثل آشپزخانه می‌باشد.

هارمونی رنگ سنگ گرانیت در کنار دوام بالای این سنگ ساختمانی توجه هر سلیقه‌ای را به خود جلب کرده است.این نمونه از انواع سنگ ساختمانی به دلیل نفوذ ناپذیری بالا در برابر رطوبت و مقاومت بالا قابلیت استفاده در کنار فولاد، شیشه و چوب را در طراحی ساختمان دارد.

این ویژگی نامبرده سنگ گرانیت را به یک سنگ ساختمانی مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه، سینک، روشویی، کانتر و کف پوش تبدیل کرده است. علاوه بر این مقاومت این سنگ در مقابل ساییدگی در انتخاب آن برای راه پله ساختمان تاثیر دارد. قیمت مناسب خرید و نگهداری سنگ گرانیت در مقابل دیگر انواع سنگ ساختمانی باعث کاربرد بیشتر آن در انواع ساختمان‌ها شده است.

سنگ تراورتن یک سنگ نمای ساختمان

کاربرد سنگ ساختمان را با معرفی سنگ تراورتن ادامه می‌دهیم. این نوع سنگ ساختمانی از سری سنگ‌های رسوبی ساخته شده از کلیست کریستال است. رنگ‌های خاص کرم، خاکستری و سفید این سنگ را برای دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان مناسب کرده است.

از مهمترین موارد کاربردی سنگ تراورتن می‌توان به نماهای مدرن ساختمان‌های خاص و کلاسیک اشاره داشت. بافت متخلخل، رنگ‌های متنوع و نواری شکل این نوع سنگ ساختمانی منجر به جذابیت آن در نمای ساختمان شده است.

سنگ تراورتن به دلیل خاصیت صیقل پذیری و برشکاری بالایی و درخشندگی که دارد معمولا برای نماهای حجمی مثل نماهای رومی ساختمان‌ها کاربرد دارد. مقاومت این سنگ ساختمانی در مقابل سرما و گرما و همین طور خاصیت تخلخل آن برای استفاده از کف پوش ساختمان برای جلوگیری از سر خوردن کاربردی کرده است. قیمت سنگ تراورتن از سنگ گرانیت مناسب تر می‌باشد.

سنگ کوارتزیت مناسب برای مرمت دیوار

در معرفی انواع سنگ ساختمانی می‌توان از سنگ کوارتزیت بعنوان یک سنگ دگرگونی ساخته شده از ماسه سنگ تحت فشار بالا یاد کرد. این سنگ جنسی زبر و سخت داشته و سطح آن را بلور‌های به رنگ قرمز، خاکستری و قهوه‌ای پوشانده است.

سنگ کوارتزیت با ظاهری مشابه سنگ مرمریت ولی با مقاومت بالا تر بوده و نسبت به دیگر انواع سنگ ساختمانی از قیمت پایین تری برای خرید برخوردار است.

کاربرد سنگ ساختمان کوارتزیت به دلیل مقاومت در برابر هوازدگی بیشتر برای پوشش دیوارها، نماکاری ساختمان، مرمت دیوارها، کفپوش‌ها بوده اما در کنار این موارد از سنگ کوارتزیت برای آشپزخانه، پذیرایی و سرویس بهداشتی نیز می‌توان استفاده کرد.

سنگ مرمر و دکوراسیون ساختمان

در ادامه معرفی انواع سنگ ساختمانی و کاربرد سنگ ساختمان می‌توان به سنگ مرمر و محورهای کاربردی آن در دکوراسیون و طراحی ساختمان اشاره داشت. سنگ مرمر یک نوع سنگ آهکی است که تحت فشار و حرارت هنگام دگرگونی مجدد سنگ آهکی تولید شده است. سنگ مرمر با ظاهری یک دست و رگه‌های رنگ‌های متنوع دیده می‌شود.این سبک رنگ سنگ مرمر را از دیگر انواع سنگ‌ ساختمانی و طبیعی متمایز کرده است.

رنگ‌های خاصی مثل ارغوانی، سبز، قرمز، زرد ،سفید و خاکستری از جمله‌ هارمونی رنگ این نوع سنگ ساختمانی است.سطح صاف و آینه‌ای سنگ مرمر و همین طور قابلیت صیقل پذیری بالای آن در کنار جلای رنگ‌های زیبا کاربرد این سنگ را برای دکوراسیون داخلی، کف پوش‌ها، ستون‌ها، پله‌ها و تزیینات جانبی ساختمان رونق بخشیده است.

سطح تمیز و درخشان سنگ مرمر یک انتخاب مناسب برای طراحی داخلی آشپزخانه است. قیمت سنگ مرمر در مقابل دیگر انواع سنگ ‌های ساختمانی برای کاربرد در دکوراسیون منزل بالاست.

سنگ مرمریت یا ماربل برای کف پوش ساختمان

در هنگام تحقیق در خصوص کاربرد انواع سنگ در ساختمان با سنگ مرمریت یا ماربل که به اشتباه با سنگ مرمر یکی در نظر گرفته می‌شود، مواجه شدیم. سنگ مرمریت از سری انواع سنگ ‌های ساختمانی است که جنس آن آهکی- رسوبی می‌باشد. این نوع سنگ به سه گروه سنگ چینی، سنگ کریستال و سنگ ابری دسته بندی می‌شود.

  • سنگ مرمریت چینی: بافتی ریزدانه و بلورین داشته و سه نوع چینی سفید، چینی کریستال و چینی خاکستری تقسیم می‌شود.
  • سنگ مرمریت کریستال: دارای بافتی انه درشت و بلورین در سطح خود می‌باشد.
  • سنگ مرمریت ابری: از نوارهای غیر موازی و پراکنده روشن و تیره در سطح سنگ برخوردار است.

سنگ مرمریت نسبت به دیگر انواع سنگ ساختمانی سبک تر ولی پایدارند. این نوع سنگ ساختمانی آب را جذب نکرده و اما در برابر هوازدگی و باران‌های اسیدی مقاومت کمتری دارند. همین امر کاربرد سنگ ساختمان مرمریت را به استفاده در کف پوش و دویوار پوش و همین طور دیوار پارکینگ و راه پله‌ها محدود کرده است.

ماسه سنگ برای انواع ساختمان‌ها

از انواع سنگ ساختمانی می‌توان به ماسه سنگ که حاصل ته نشینی ماسه در جویبار و رودخانه است اشاره داشت. این نوع سنگ ساختمانی از خانواده‌ی سنگ‌های رسوبی ولی پیوند خورده با دانه‌های سیلیسی است. تنوع رنگ ماسه سنگ در رنگ‌های سفید، خاکستری، قهوه‌ای مایل به قرمز، زرد، قرمز و قهوه‌ای خلاصه شده است.

ویژگی تطبیق پذیری بالای ماسه سنگ آن را به یکی از انواع سنگ ‌های ساختمانی به کارگرفته شده در داخل و خارج ساختمان تبدیل کرده است. این امر به گونه‌ای است که از ماسه سنگ در کف‌پوش، دیوار پوش، پوشش سقف، بالکن‌ها، استخرها و پاسیوها در ساختمان استفاده می‌شود.

سنگ آنتیک برای تزیین دیوار ساختمان

از نمونه سنگ‌های ساختمانی جذاب و زیبا می‌توان سنگ آنیتک را بعنوان یک سنگ زینتی زیبا معرفی کرد. سنگ آنتیک از تجمع خرده سنگ‌های تراورتن با مورد چسبنده تهیه می‌شود.

معماران و طراحان داخلی از ضایعات سنگ تراورتن معروف به سنگ آنتیک که در هنگام استخراج از معدن و در اثر فشار ممکن است خرد شوند برای زیباسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان بهره می‌برند.

کاربرد سنگ ساختمان آنتیک در کفپوش‌ها، محوطه سازی اماکن تفریحی و همین طور تزیین نمای ویلا و باغ‌ها در خاص شدن طراحی و نمای ساختمان‌ها تاثیر دارد.

سنگ‌های آنتیک در تزیین دیوار و ایجاد یک فضای خاص در قسمت‌های مختلف دیوار منزل و همین طور فضای خارجی شومینه‌ها نیز کاربرد دارند. سنگ آنتیک بعنوان یکی از انواع سنگ ساختمانی است که نسبت به تغییرات محیطی، یخ زدگی، رطوبت، فشار، خراش،ساییدگی و آتش مقاوم هستند.

سنگ اسلب طبیعی و دکوراسیون منزل

از انواع سنگ ساختمانی می‌توان به یک محصول طبیعی از سنگ‌ها بنام اسلب طبیعی اشاره داشت. این نوع سنگ از ترکیب مواد معدنی تشکیل شده و به دلیل نداشتن هیچ گونه آلاینده‌ی مضر برای سلامتی مناسب برای تزیین و طراحی داخلی آشپزخانه می‌باشد.

رنگ‌های مختلف این نوع سنگ ساختمانی طراحان و معماران با یک طیف رنگ مناسب با هر نوع و فضای مواجه می‌کند. کاربرد سنگ ساختمان اسلب طبیعی در تزیین دیوارها و همین طور کفپوش ساختمان نیز وجود دارد.

کاتالوگ انواع سنگ ساختمانی بر اساس نوع و جنس آنها و همین طور محورهای کاربرد سنگ ساختمان تهیه و قابل استفاده برای افراد در هنگام خرید و فروش سنگ ساختمان بصورت اینترنتی و حضوری می‌باشد.

انواع سنگ های ساختمانی pdf

کاتالوگ سنگ ساختمانی برای انتخاب طرح و رنگ انواع سنگ های ساختمانی متناسب با محیط درونی و بیرونی ارائه می‌شود. با در نظر داشتن دیگر موارد دکوراسیون و طراحی داخلی صورت گرفته در منزل با دریافت ایده ار عکس‌های منتشر شده در کاتالوگ سنگ ساختمانی می‌توانید بهترین و متناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

در “خدمت از ما” به بهترین متخصصین سنگ کاری در شهر خود دسترسی دارید.

قیمت انواع  سنگ پرطاووسی متناسب با نوع کاربرد و همین طور جنس سنگ متناسب با موارد بیان شده در مطلب انواع سنگ ساختمانی متغیر می‎باشد.

علاوه بر انواع سنگ ساختمانی معرفی شده در این مطلب سنگ‌های ساختمانی متنوع دیگری وجود دارد. در هنگام تعیین نمای سنگ برای ساختمان و همین طور کاربرد سنگ ساختمان برای طراحی دکوراسیون داخلی قسمت‌های مختلف منزل می‌توانید با مشاهده عکس سنگ ساختمانی متناسب با سلیقه خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا