الزام مراجعه به نمایندگی خودرو طی پنج ماه حذف شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای تسهیل در امر نقل و انتقال خودرو در کشور، مراجعه مشتریان را با نمایندگان تامین کنندگان خودرو حداکثر ظرف مدت 5 ماه از تاریخ تحویل و با حداقل 1000 دستگاه خودرو بی نیاز کرده است. کیلوگرم کارکرد کنتور برای اجرای گارانتی.

به گزارش سلام آنلاین. معاون صنعت حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به اتخاذ سیاست‌های جدید در زمینه توسعه روش‌های فروش خودرو از جمله طرح‌های عرضه خانواده و جوانان، اعلام کرد. جمعیت تعویض خودروهای آسیب دیده فروش فوری فروش ویژه پیش فروش تا یکسال. و به ویژه عرضه خودرو در مبادلات کالا که فاصله قیمت کارخانه تا بازار را کاهش می داد باعث حذف تقاضا شد. به مشتری اجازه می دهد حداکثر ظرف مدت 5 ماه از تاریخ تحویل و با حداقل 1000 کیلومتر کارکرد برای رسیدگی به گارانتی با نماینده تامین کننده خودرو ملاقات کند.

پیش از این، بر اساس مصوبه پنجاه و دومین جلسه کمیته خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت، مشتریان موظفند حداکثر ظرف مدت 5 ماه از تاریخ تحویل، برای اولین سرویس به نمایندگی شرکت خودروسازی مراجعه کنند. حداقل 1000 کیلوگرم متر کارکرد وسیله نقلیه. در غیر این صورت خودروساز موظف به لغو گارانتی خودروی مذکور می باشد.

شرایط مراجعه به نمایندگی پس از تحویل خودرو در سال 1398 توسط کمیته خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از ایجاد فضای دلالی و قیمت گذاری کاذب اجرا شد. مهلت شروع اجرای طرح فروش خودروسازان. 3 ماه به طول انجامید و سپس در اسفند 1397 با تصویب کمیسیون خودرو این مدت به افزایش پنج ماهه پیدا شد.

تعلیق این الزام به منظور جلوگیری از درگیری بین افرادی است که خودرو را قبل از انقضای اولین سرویس انتقال می دهند.

بر اساس بخشنامه جدید معاون مدیرکل صنعت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، تشکل های حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بررسی تغییرات شرایط عرضه خودرو در ماه های اخیر و رفع مشکلات و کاهش شکایات. کاربران خودروهای فوق که با لغو گارانتی خودروساز مواجه می‌شوند، مکانیسم‌های اجرایی لازم را در چارچوب مقررات برای رعایت حقوق کاربران خودرو پیشنهاد کرده‌اند. و مواردی را در اطلاعیه های فروش و قراردادهای نظارتی لحاظ کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا