تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

آیا نوشیدن آب به کاهش وزن من کمک می کند؟

جدا از اینکه شما را هیدراته نگه می دارد، شاداب می کند و بهترین عملکرد را دارد، نوشیدن آب یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای کمک به کاهش وزن است. در حالی که نظر رسمی پزشکی در مورد تأثیر آب آشامیدنی بر کاهش وزن نامطمئن است، بسیاری از عوامل نشان می دهند که می تواند مفید باشد. اما قبل از خرید فوری آب معدنی بیایید به برخی از مزایای عملی نوشیدن آب برای کاهش وزن و اینکه چگونه می‌تواند روند کاهش وزن شما را تقویت کند، نگاهی بیاندازیم.

4 دلیل که چرا نوشیدن آب می تواند به کاهش وزن کمک کند

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، از قبل در مورد تغذیه سالم و فعالیت بیشتر با ورزش یا ورزش می دانید. و شما از بسیاری از برنامه های رژیم غذایی یا استراتژی های کاهش وزن که برای کمک به شما وجود دارد آگاه خواهید بود. و در حالی که مطمئناً به شما آسیبی نمی رساند، در اینجا چهار دلیل وجود دارد که نوشیدن آب ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند.

آب آشامیدنی می تواند به عنوان یک سرکوب کننده اشتها عمل کند

نوشیدن یک یا دو لیوان آب کمی قبل از وعده های غذایی می تواند مقداری از فضای معده را اشغال کند و به شما کمک کند احساس سیری کنید و در عین حال غذای کمتر و کالری کمتری مصرف کنید. اما تشنگی نیز می تواند با گرسنگی اشتباه گرفته شود، بنابراین نوشیدن آب زیاد می تواند به کاهش میان وعده کمک کند.

نوشیدن آب می تواند متابولیسم شما را تحریک کند

نوشیدن آب برای کمک به تحریک متابولیسم بدن و سوزاندن چربی غذا و نوشیدنی که می خورید و هر چربی ذخیره شده حیاتی است. نوشیدن آب، به ویژه آب سرد، به این معنی است که بدن شما از انرژی برای گرم کردن آن تا دمای بدن استفاده می کند و هر چه بدن انرژی بیشتری مصرف کند، متابولیسم شما سریعتر کار می کند.

نوشیدن آب به کاهش دریافت کالری مایع کمک می کند

آب یک آبرسان فوق العاده بدون کالری است، بنابراین نوشیدن آب به مراتب بهتر از آب میوه ها، نوشابه های گازدار، چای شیرین، قهوه و شکلات های داغ است. با هر برنامه کاهش وزن، کاهش کالری دریافتی شما حیاتی است، بنابراین نوشیدن آب می تواند کالری مایع را بدون تلاش کاهش دهد.

نوشیدن آب برای تمرین شما مفید است

یکی از مهم ترین عوامل کاهش وزن ورزش است. آب به عنوان یک روان کننده کمک می کند تا عضلات، مفاصل و بافت همبند شما همانطور که باید حرکت کنند. هیدراته ماندن قبل، حین و بعد از هر تمرین بدنی، فعالیت یا ورزش از کم آبی بدن و هرگونه گرفتگی عضلانی یا خستگی جلوگیری می کند و به شما کمک می کند به هدف خود برسید.

برای کاهش وزن چقدر آب باید بنوشید؟

نوشیدن آب به عنوان یک کمک کاهش وزن فوایدی دارد، اما هیچ علم پزشکی اثبات شده ای پشت آب بودن مایع کاهش وزن جادویی وجود ندارد. افزایش مصرف روزانه آب می تواند به هر چهار دلیل ذکر شده در بالا کمک کند،

آب آشامیدنی می تواند یک مکمل عالی برای هر برنامه ورزشی یا رژیم غذایی باشد تا به کاهش وزن شما کمک کند، پس چرا مصرف خود را در خانه یا محل کار با یک کولر آب بطری مقرون به صرفه یا آبسردکن برقی افزایش ندهید؟

نوشیدن 6 تا 8 لیوان آب بدون کالری توصیه شده در روز می تواند از بسیاری جهات دیگر نیز بسیار مفید باشد. 20 فواید نوشیدن آب برای سلامتی: جسمی، روانی و تغذیه ای

فواید نوشیدن آب

آب آشامیدنی (آب آشامیدنی) از منابع سطحی، زیرزمینی، بارندگی یا بازیافتی به دست می‌آید که استانداردهای کیفی و ایمنی را رعایت می‌کند تا برای مصرف انسان ایمن باشد. آب برای زندگی حیاتی است و 50٪ (زنان) تا 60٪ (مرد) وزن بدن یک بزرگسال را تشکیل می دهد. از نظر فیزیولوژیکی، آب جزء اصلی سلول ها، بافت ها و اندام ها است. از فرآیندهای بیولوژیکی متعددی پشتیبانی می کند و با عمل به عنوان یک ماده ساختمانی، حلال، شرکت کننده در واکنش های آنزیمی، انتقال دهنده مواد مغذی و مواد زائد، تنظیم کننده حرارت، روان کننده و جزء ضروری خون، عملکرد هموستاتیک را تضمین می کند.

آب آشامیدنی حاوی مواد معدنی مفیدی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم و فسفات است. مردم اکثر مواد معدنی مورد نیاز خود را از غذا تامین می کنند، اما آب حاوی این مواد معدنی مکمل مفیدی است.

آب کافی، ایمن، قابل قبول، در دسترس فیزیکی و مقرون به صرفه برای مصارف شخصی و خانگی توسط سازمان ملل متحد به عنوان یک حقوق اساسی بشر به رسمیت شناخته شده است. به گفته محققان دانشگاه ایالتی آریزونا، کمبود آب به عنوان یک منبع اساسی با پریشانی عاطفی و پیامدهای منفی سلامت روان مرتبط است.

عملکرد فیزیکی، از نقطه نظر پزشکی، به طور عینی عملکرد کل بدن مرتبط با تحرک را اندازه گیری می کند. این نه تنها قدرت، قدرت و استقامت ماهیچه ها را در نظر می گیرد، بلکه ورودی های بسیاری از اندام ها و سیستم های دیگر بدن مانند استخوان ها، تعادل، و همچنین جنبه های مختلف قلبی عروقی و عصبی را در نظر می گیرد.

تحقیقات قابل توجهی در مورد اثرات وضعیت هیدراتاسیون بر عملکرد فیزیکی و پاسخ‌های مرتبط در محیط‌های شغلی، نظامی و ورزشی انجام شده است. این تحقیق نشان داده است که کم آبی یا هیدراتاسیون باعث تغییرات عملکردی در سیستم قلبی عروقی، متابولیک و اعصاب مرکزی می شود و در نتیجه عملکرد فیزیکی را دچار اختلال می کند. این اختلال می تواند با کاهش استقامت، افزایش خستگی، تغییر قابلیت تنظیم حرارت، کاهش انگیزه و افزایش تلاش درک شده آشکار شود.

مطالعه‌ای در کالج آمریکایی پزشکی ورزشی نشان داد که کم‌آبی بدن که منجر به از دست دادن 2 درصد از توده بدن می‌شود، می‌تواند با کاهش عملکرد فیزیکی مرتبط باشد. مطالعه دیگری که توسط محققان دپارتمان فیزیولوژی موسسه ورزش استرالیا انجام شد نشان داد که مصرف کم مایعات در دوچرخه‌سواران منجر به اختلال عملکرد نسبی 28.6% می‌شود.

از آنجایی که حتی درصدهای جزئی از دست دادن آب می تواند بر عملکرد بدنی تأثیر بگذارد، نوشیدن آب و هیدراته ماندن کافی در طول انواع فعالیت بدنی برای حفظ اوج عملکرد فیزیکی مهم است.

دکمه بازگشت به بالا