علمی و پزشکی

۵ توصیه برای مقابله با دردهای مفصلی در هوای سرد

به گزارش شفاف، افت فشار هوا این روزها باعث می شود که استخوان ها و مفاصل زانو متورم شده و رهایی از درد مفاصل را دشوارتر کند.

با این حال، راه هایی برای مقابله با درد غیر قابل تحمل ناشی از آرتریت روماتوئید و استفاده از برخی درمان های جایگزین به جز دارو وجود دارد.

به گفته هند، کارشناسان می گویند رعایت این پنج نکته به بیماران کمک می کند تا درد و خشکی مفاصل خود را در روزهای سرد کاهش دهند:

1. ورزش: هوای سرد ماهیچه ها و مفاصل را سفت و خشک می کند و منجر به ناتوانی در ورزش می شود. این باعث می شود مردم فکر کنند که ورزش درد مفاصل را افزایش می دهد. اگر درد برای مدت طولانی ادامه نداشته باشد، اغلب به افراد توصیه می شود که برای افزایش انعطاف پذیری و انرژی بدن به فعالیت بدنی بپردازند.

2. بدن خود را گرم نگه دارید: گرم کردن خون به کاهش درد کمک می کند. بنابراین، بیماران باید در زمستان گرم باشند. وان آب گرم، جوراب و دستکش می تواند به کاهش درد کمک کند.

3. کاهش وزن: در صورت کاهش وزن، فشار روی زانوها و لگن کاهش می یابد و فشار کمتری به مفاصل شما وارد می شود. این کار مقابله با آرتروز را در زمستان آسان تر می کند.

4. معجزه ماساژ را فراموش نکنید: تحقیقات اخیر نشان می دهد که ماساژ یک بار در هفته به مدت حداقل هشت هفته می تواند به آرامش عضلات کمک کند.

5. آب زیاد بنوشید: نوشیدن آب زیاد در فصل زمستان برای همه ضروری است. مردم اغلب فکر می کنند که نوشیدن آب کافی فقط در تابستان ضروری است، در حالی که بدن انسان به دلیل هوای خشک زمستانی به رطوبت بیشتری نیاز دارد. نوشیدن یک فنجان چای داغ یا یک کاسه سوپ نیز می تواند مفید باشد. نوشیدن هشت لیوان آب در روز بهترین درمان برای کاهش درد زمستان است.

در عین حال، در صورت درد و ناراحتی شدیدتر ناشی از ترکیب، باید با متخصص و درمانگر مشورت کنید.

دکمه بازگشت به بالا