تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

کابل های دستگاه نوارقلب

یکی از مهمترین ملزومات مطب قلب و عروق دستگاه الکتروکاردیوگراف است که به تشخیص بیماری‌های قلبی کمک می‌کند. دستگاه نوارقلب با ثبت اطلاعات مربوط به ضربان قلب و ساختار آن در نوار قلب امکان بررسی وضعیت بیمار را برای پزشک آسان‌تر می‌کند. درصورتی‌ که قصد خرید دستگاه نوارقلب را دارید یا اینکه می‌خواهید در مورد عملکرد آن بیشتر بدانید این مطلب را تا آخر بخوانید.

ویژگی‌های دستگاه الکتروکاردیوگراف (نوار‌قلب):

دستگاه‌های الکتروکاردیوگرافی یا EKG قدیمی به شکل آنالوگ کار می‌کردند. اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی خرید دستگاه الکتروکاردیوگراف یا نوار قلب دیجیتال امکان‌پذیر شده است. این ویژگی موجب افزایش دقت و کیفیت در ثبت داده‌ها می‌شود و پزشک را برای تشخیص بهتر کمک می‌کند.

بخش‌های اصلی دستگاه نوار قلب شامل، مانیتور، کیبورد و الکترود است. یک سمت الکترود به بدن بیمار و سمت دیگر آن به دستگاه ECG متصل می‌شود. در نهایت سیگنال‌های قلب روی کاغذهای مخصوص ثبت می‌شود و پزشک با استناد به آن عارضه را تشخیص می‌دهد.یکی از مشخصاتی که در خرید دستگاه الکتروکاردیوگراف جدید مورد توجه قرار می‌گیرد، قابلیت حمل آن است. به این ترتیب در صورت نیاز می‌توان دستگاه را با ترالی‌های چرخ‌دار از اتاق اورژانس به بخش انتقال داد.

نحوه انجام کار با دستگاه نوار قلب  ECGچگونه است؟

برای انجام نوار قلب لازم است چند حسگر به بدن بیمار متصل شود. بازو، پا و سینه‌ی بیمار انتخاب‌های مناسبی برای اتصال الکترود است. ثبت سیگنال ECGنیاز به زمان طولانی ندارد و در عرض چند دقیقه به اتمام می‌رسد. بعد از انجام آن هم نیازی به حضور بیمار نیست و می‌تواند به بخش یا منزل برگردد.حتی برای انجام نوار قلب بیمار به آمادگی خاصی نیاز ندارد و می‌تواند به شکل عادی غذا بخورد یا مایعات بنوشد. فقط ممکن است لازم باشد سینه بیمار تراشیده شود.

پزشک با خرید دستگاه الکتروکاردیوگراف به چه اطلاعاتی دست می‌یابد؟

اطلاعاتی که پزشک با خرید دستگاه الکتروکاردیوگراف و استفاده از نوار قلب به دست می‌آورد شامل دو بخش است. اطلاعات گروه اول مربوط به مدت زمان عبور موج الکتریکی با فاصله‌های زمانی روی نوار قلب است. پزشک با اطلاعاتی در مورد مدت زمان طول کشیدن موج‌ها از یک قسمت به قسمت دیگر می‌تواند فعالیت الکتریکی طبیعی، کند یا نامنظم بودن آن را تشخیص دهد.

اطلاعات گروه دوم مربوط به اندازه‌گیری میزان فعالیت الکتریکی است که پزشک با استفاده از آن می‌تواند بفهمد کدام قسمت‌های قلب بیش از انتظار بزرگ است.کابل لکتروکاردیوگراف الکترودی است که وظیفه اتصال به بیمار، انتقال سیگنال قلبی از بیمار به دستگاه‌های ضبط مانیتورینگ برای تشخیص و نظارت را بر عهده دارند. فروشگاه موج طیف وسیعی از محصولات کابل ECG و را با قیمت مناسب ارائه می دهد.

طیف محصولات این کابل ها شامل “کابل الکتروکاردیوگراف ECG 10 ده رشته، کابل ECG 5 پنج رشته و غیره” از برندهای برتر است. در فروشگاه تجهیزات پزشکی ما می دانیم که دلایل شما برای انتخاب کابل ECG منحصر به شماست. به همین دلیل است که با گسترده‌ترین طیف کابل بیمار ECG، گزینه‌های خرید راحت، هزینه مقرون به صرفه، مطمئن می‌شویم که همیشه آنچه را که برای شما مناسب است بیابید.

کابل الکتروکاردیوگراف ECG را به صورت آنلاین از ما خریداری کنید و ما همان روز یا فردای آن روز آنها را ارسال می کنیم و قبل از ارسال برای تحویل، کلیه محصولات تهیه شده توسط ما تست کیفیت می شوند. برای اطمینان از تحویل ایمن و به موقع کابل دستگاه الکتروکاردیوگراف ECG یا هر محصول پزشکی، ما با شرکت های پیک معتبر همکاری کرده ایم زیرا برای ما تجربه کلی شما از خرید آنلاین و خرید تجهیزات پزشکی به اندازه کیفیت محصولات مهم است.

استفاده از کابل الکتروکاردیوگراف

کابل‌های الکتروکاردیوگراف ECG،  الکترودهایی هستند که وظیفه مهم اتصال به بیمار، انتقال سیگنال قلبی از بیمار به دستگاه‌های ضبط و مانیتورینگ مختلف برای اهداف تشخیصی و نظارتی را بر عهده دارند. کابل ECG با الکترود برای نظارت بر فعالیت الکتریکی عملکرد قلب در نظر گرفته شده است که توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی آموزش دیده در محیط مراقبت های بهداشتی استفاده می شود.

شناسایی کابل الکتروکاردیوگراف

کابل الکتروکاردیوگراف ECG بخش مهمی از سیستم است که برای نظارت یا تشخیص سیگنال الکتریکی قلبی (ECG) استفاده می شود. این امکان اتصال ایمن بین الکترودهای روی بیمار و دستگاه الکتروپزشکی را فراهم می کند.

ساخت کابل الکتروکاردیوگراف

 •  یک کابل ECG مجهز به دو اتصال خاص:
 •  سیم‌های مجهز به وسایل اتصال (موز، گیره و دکمه/Snap) هستند که به آنها اجازه می‌دهد به انواع مختلف الکترودهای مورد استفاده متصل شوند.
 •  ابتدا از انتخاب الکترود صحیح، مناسب برای کابل های مانیتورینگ ECG مناسب اطمینان حاصل کنید. اگر روی سیگنال انتقال تاثیری داشت، الکترود یا کابل مانیتورینگ ECG را عوض کنید.
 •  از قرار دادن الکترود از لیدها تا انتهای بدن بیمار اطمینان حاصل کنید.
 •  تعداد کمی از دستگاه ها به کابل زمین نیاز دارند، قبل از استفاده در زمانی که دستگاه نیاز داشت به آن متصل شوید.
 •  مقاومت های موجود در سیم کابل، مطابق با توصیه سازنده دستگاه، از تجهیزات شما در برابر نوسانات برق دفیبریلاسیون یا الکتروشوک محافظت می کند.
 •  به کاربر هشدار دهید که دستگاه فقط باید توسط پرسنل ماهر استفاده شود
 •  استفاده از ژل روی سطح پوست قبل از قرار دادن الکترود برای جلوگیری از آسیب یادآوری شود.
 •  از استفاده طولانی مدت از الکترودهای الکتروکاردیوگراف ECG اجتناب کنید.
 •  قبل از هر بار استفاده باید الکترود و کابل ECG را به درستی تمیز کنید.
 •  یک سر کابل به دستگاه و سر دیگر به بدن بیمار متصل می شود.

دستورالعمل بهره برداری کابل الکتروکاردیوگراف

 1. از اتصال بیمار و اتصال به دستگاه اطمینان حاصل کنید.
 2. ترمینال کابل را به الکترود مناسب وصل کنید (بعضی از کابل ها به الکترود یکبار مصرف نیاز دارند، برای اطمینان از دقت، توصیه می شود دوباره از آن استفاده نکنید)
 3. از محلول مناسب برای تمیز کردن بدن بیمار استفاده کنید، الکترود را روی بدن ثابت کنید.
 4. دستگاه را برای تست آن قلم بزنید.
 5. ممکن است مطابق با نوع دستگاه به دقت در رعایت جهت سیم نیاز داشته باشد (به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید)

تمیز کردن کابل الکتروکاردیوگراف

در صورت لزوم، قسمت های عایق کابل مانیتورینگ ECG را با آب گرم و صابون تمیز کنید، سپس کاملاً بشویید.

ضد عفونی کابل الکتروکاردیوگراف

استفاده فشرده از کابل مانیتورینگ ECG مستلزم ضدعفونی حداقل یک بار در هفته مطابق با توصیه زیر است:
1. مخزن خیساندن را با محلول ضدعفونی مناسب به طور جداگانه پر کنید.
2. کابل را تا حدی که آب داخل کانکتور آن نشود غوطه ور کنید (برای جلوگیری از هرگونه مشکل الکتریکی با کانکتورها از انتهای آن محافظت کنید)
3. زمان تماس را به ترتیب 15 دقیقه در نظر بگیرید.
4. کابل را بشویید.
5. با آب تمیز کنید.
6. کابل را با دستمال جاذب خشک کنید.

نگهداری کابل الکتروکاردیوگراف

قبل از استفاده، همیشه بررسی کنید که کابل بیمار در شرایط خوبی کار می کندپیوستگی الکتریکی هادی های کابل باید با استفاده از شبیه ساز بیمار یا مشابه آن بررسی شود.حرکات کششی و خمشی روی کابل برای تشخیص بریدگی های احتمالی روی هادی ها لازم است.بررسی منظم اجزای زیر با توجه به دفعات استفاده از کابل مانیتورینگ ECG و با توجه به تعداد انجام ضدعفونی‌های روی کابل ضروری است.
بررسی چشمی یکپارچگی لایه عایق کابل و سیم آن.

 1. تداوم الکتریکی هادی های کابل را بررسی کنیدو
 2. بررسی چشمی علامت گذاری ها
 3. بررسی چشمی یکپارچگی مکانیکی کانکتورها

تداخل الکترومغناطیسی کابل الکتروکاردیوگراف

 •  هادی کابل بیمار را تا حد امکان از منابع الکترومغناطیسی مانند انتقال برق یک دستگاه الکتروپزشکی دور نگه دارید.
 •  همچنین از قرار دادن سیم بیمار در کنار سیم برق دستگاه الکتروپزشکی خودداری کنید.

الزامات محیطی و شرایط نگهداری کابل الکتروکاردیوگراف

شرایط نگهداری کابل الکتروکاردیوگراف ECG به شرح زیر است:

 •  دمای محیط بین 20 تا 50 درجه سانتی گراد
 •  رطوبت نسبی بین 10 تا 95 درصد
 •  دمای کارکرد: 20 تا 50 درجه سانتی گراد

منبع : آربون مد

دکمه بازگشت به بالا