اجتماعی

چند توصیه مهم درباره اختلال خود زشت انگاری

سلام آنلاین/ لرستان روانشناسان می گویند: آیا فکر می کنید زیبا هستید و از اندام خود راضی هستید یا از آن دسته افرادی هستید که از خود خواری رنج می برند و از ظاهر بینی و دست ها و … رنج می برند.زمان و افکارشان حول محور می چرخد. مشکل.

سپیده صلح جو در گفت وگو با سلام آنلاین، گفت: دلیل اصلی اینکه افراد از خود انزجار و نارضایتی از بدن خود رنج می برند، فشارهای اجتماعی است، همه فکر می کنند استانداردهای زیبایی بیان شده در تبلیغات رسانه ای باید پاسخگو باشد.

وی گفت: این رسانه ها و تبلیغات به مردم انگیزه می دهد که اگر بدن شما این استانداردها را رعایت نکرد، معلول هستید و باید از خود متنفر باشید. راه حل این است که از محصولی استفاده کنید که اصلا به آن نیاز ندارید، اما به اصطلاح استاندارد خود را برای خریدار به دست آورید.

“یکی از عوارض جانبی داشتن استاندارد زیبایی این است که افراد در نهایت از بدن خود ناراضی می شوند و اعتماد به نفس بدی پیدا می کنند. این بیماری در واقع زمانی اتفاق می افتد که فرد دیگری بدن را نمی پذیرد. در این ایده خطرناک که باید از نظر جسمی عالی باشید تا احساس ارزشمندی و امنیت کنید، اما متأسفانه تنها چیزی که از آن ناشی می شود، آن احساس ارزشمند، رنج است.

درست است که امروزه افراد زیبا حقوق بیشتری در زندگی دارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند، طرفداران بیشتری پیدا می کنند و مشاغل بهتری را فراهم می کنند، اما چه چیز دیگری در این دنیای بزرگ توجه ما را به خود جلب می کند؟

او گفت: «همه یک یا چند معلولیت جسمی دارند.

مصلح اشاره می کند که نباید تعجب کرد که چرا باید کامل باشی. درعوض از خود بپرسید چرا زیبایی شما باید همان مدل زیبایی باشد که دنیای بازاریابی و تبلیغات به شما می دهد پیروی از چنین استانداردی اما مشکل این است که تلاش برای رسیدن به این نکات است. استانداردها شما را بسیار خطرناک می کند..

روانشناسان می گویند: “این بسیار رایج است که افراد از ظاهر فیزیکی خود ناراضی باشند یا اساساً از خودشان ناراضی باشند، زیرا بدن خود را بر اساس مدل های زیبایی و زیبایی ارزیابی می کنند.”

وی افزود: امروزه مردم بسیار شهودی شده اند، یعنی در شبکه های اجتماعی همیشه تصاویر افرادی را نشان می دهند که به عنوان آرمان زیبایی معرفی می شوند، به طوری که نگاه به آینه ها نیز غیرعادی است. تنش روی صورت و بدنش بود.

او گفت: “به همین دلیل است که نادیده گرفتن آن بسیار سخت است. بیشتر مردم فکر می کنند داشتن اندامی عالی طبیعی است.” بدن ما همیشه گیر کرده است و هرکسی این کار را انجام ندهد غیرطبیعی است. در حالی که برخلاف واقعیت، اکثر مردم شبیه مردم نیستند. روی جلد یک مجله یا تصاویر در اینستاگرام و فیس بوک.

این روانشناس گفت: وقتی بدن خود را قبول ندارید مستعد انتقاد دائم از خود هستید مخصوصاً وقتی جلوی آینه هستید مردم عادت دارند به عیب ها و تناسب آنها نگاه کنند. آنها

او می گوید: «وقتی جلوی آینه می ایستند به خود می گویند صورت بسیار گرد و جذب آن بسیار زیاد است.» این خود هرگز کامل نیست و مطمئناً نتیجه ای جز ناامیدی و ناامنی ندارد. .

گاهی اوقات انسان می تواند کاستی های خود را تشخیص دهد و با آنها کنار بیاید، اما اگر بتواند آنها را پنهان کند، مثلاً خانم ها کفش پاشنه بلند می پوشند تا قد بلندتر به نظر برسند یا برای کاهش وزن از کمربند استفاده می کنند و سعی می کنند رژیم غذایی خود را به خطر بیندازند. او گفت: آنها یک هفته چیزی را که می‌خوردند پنهان می‌کردند تا وقتی جلوی آینه می‌ایستند به این مسائل جزئی توجهی نکنند و فقط پنهان کنند.

این روانشناس گفت: بسیاری از مواقع افراد ناراضی جلوی آینه می ایستند، تصویری را که آینه بر روی خود منعکس می کند نمی بینند، درگیر اشتباه می شوند و الگوها زیبایی خوبی را نشان می دهند. آنها اساساً برای خودشان نامرئی هستند و واضح است که هر چقدر هم که کسی کاستی های آنها را مطرح کند و آنها را برطرف کند روشن تر و مهم تر و عمیق تر هستند در حالی که آنچه مهم است پذیرش است و شناخت ویژگی های زیبایی که آینه به شما نشان می دهد. به صورت حضوری. معیاری نیست که شما در خود نمی بینید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا