اجتماعی

چالش بیمه‌ای بیمارانی که نمی‌خواهند «نازیبا» باشند

پانزدهم خرداد، رئیس بیمارستان جراحی پلاستیک ضمن تشریح اقدامات درمانی این مرکز برای بیماران التهابی همزمان با انتقاد از نبود بیمه برای جراحی توانبخشی بیماران التهابی گفت: در حالی که بیمار سوختگی از بیماری شدید رنج می برد. بافت روانی و صورت تغییر می کند، او هم تحت فشار است، در واقع نمی خواهد زیباتر شود، بلکه می خواهد قبل از سوختگی برگردد.

دکتر مسعود یاوری همزمان با روز پیشگیری از سوختگی در گفت وگو با سلام آنلاین. توجه داشته باشید که در مورد پنج درصد وی با بیان اینکه در بین 15 مراجعه کننده به بیمارستان کورداد، بیماران التهابی مزمن بودند، گفت: بیشترین اولین درمان برای التهاب، مراجعه به بیمارستان تخصصی مانند بیمارستان شهید مطهری تهران است. و موارد التهاب مزمن به ما مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه درمان التهاب مزمن زمان بر است، گفت: افراد مبتلا باید سال ها از نظر روحی و جسمی تحت مدیریت باشند.

این جراح و جراح پلاستیک با اشاره به اینکه بازسازی بعد از مرحله حاد بیماری عمدتاً در بیمارستان 15 خرداد انجام شد، تأیید کرد که در واقع التهاب مزمن یک عارضه است که ناشی از التهاب حاد است که مدت طولانی همراه بیمار باقی می ماند. . ; به عنوان مثال، فردی که دچار التهاب ناحیه بازو است، ممکن است به دلیل تجمع بافت و پوست، دچار انحنای دست شود یا درصد تغییر شکل اندام که نیاز به جراحی دارد، یا ممکن است فرد به دلیل التهاب در بازو دچار تغییر شکل صورت شود. ناحیه صورت اگر صورتش غیر طبیعی است باید تحت عمل جراحی زیبایی قرار گیرد.

وی افزود: دو نوع التهاب مزمن وجود دارد که عملکرد اندام ها را مهار می کند یا به کیفیت آسیب می رساند که هر دو در این مرکز درمان می شوند.

یاوری با بیان اینکه بیشتر انتقالات ناشی از آتش سوزی بوده است، تصریح کرد: با این حال آتش سوزی برق نیز داریم به خصوص با ولتاژ بالا یا سوختگی اسید در مرکز. به طور کلی حدود 5 تا 7 درصد سوختگی ها الکتریکی هستند.

وی با اشاره به اینکه مراجعین برای التهاب مزمن در بیمارستان های 15 خرداد اکثرا مرد هستند، گفت: در واقع 70 درصد این بیماران مرد هستند.

بورسیه جراحی دست تاکید می کند که التهاب مربوط به اقشار ضعیف جامعه است یا باعث ضعیف شدن افراد می شود. زیرا التهاب یک بیماری مزمن است و هزینه درمان آن بسیار بالاست. خوشبختانه درمان التهاب حاد تحت پوشش بیمه است. اگرچه مالیات آن مناسب نیست، اما چالش بیماران مزمن زمانی است که می خواهند دوباره جراحی پلاستیک انجام دهند.

چالش های بیمه بیمار ناخواسته

وی افزود: شرکت های بیمه با جراحی زیبایی به عنوان یک خدمات زیبایی برخورد می کنند و بیمه ای برای آن ارائه نمی کنند و این زمانی است که فرد مبتلا به التهاب به دلیل تغییرات بافتی و چهره جدی دچار استرس می شود. فقط می خواهم یک چهره معمولی داشته باشم. در واقع او نمی خواهد زیباتر شود، بلکه می خواهد به تولد قبلی برگردد.

مدیر بخش جراحی پلاستیک پانزدهم خرداد گفت: با توجه به درمان به موقع التهاب مزمن و بیمه نامناسب، بیماران تحت فشار اقتصادی هستند. امیدوارم روزی برسد که شرکت های بیمه تمام درمان های توانبخشی بیماران التهابی را پوشش دهند.

وی افزود: در حال حاضر اگر بیمار دچار سوختگی به ما مراجعه کند و مجبور به جراحی مجدد شود، باید هزینه ای را به صورت رایگان با دولت پرداخت کند.

به گفته وی، اکثر بیماران مبتلا به التهاب مزمن از شهرستان ها و استان های مختلف هستند.

وی در پاسخ به سؤالاتی در مورد روند کمک به شما برای واجد شرایط بودن برای هزینه های مراقبت های بهداشتی توضیح داد: «یکی از مشکلات این است که بیمارستان ما به عنوان بیمارستان جراحی پلاستیک شناخته می شود.» کمتر از 10 درصد کاری که انجام می دهیم صرفاً جنبه زیبایی دارد و سمت چپ درمانی و غیر آرایشی است.

وی بیان کرد: از این رو خیرین عزیز به دلیل مشکل زیبایی که پشت نام بیمارستان وجود دارد فکر می کنند ما از بیماران ناب زیبایی هزینه زیادی می گیریم و به همین دلیل کمتر اقدامی برای کمک به ما انجام می دهند.

انتهای پیام/

انتشارات اجتماعی

تحقیقگر تخصصی در زمینه تحولات اجتماعی و تأثیر آن بر جامعه. نگارش مقالات کوتاه و مفید.
دکمه بازگشت به بالا