عمومی

هرگز این روش‌ها را برای مدیریت خشم به کار نبرید

اگر از روش اشتباهی برای کنترل خشم خود استفاده کنید، ممکن است دچار مشکل بزرگی شوید.

به گزارش سلام آنلاین. سواد زندگی او نوشت: «خشم و خشم با ایجاد خود به خودی خود از بین نمی روند. هیچ راه جادویی برای مقابله با آن وجود ندارد. البته زمانی که عصبانیت شما را درگیر می کند، بسیار مهم است که آن را به درستی ابراز کنید. زیرا اگر برای کنترل خشم خود از روش اشتباه استفاده کنید ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. مدیریت ضعیف خشم یک عادت بد است که می تواند منجر به عواقب فاجعه بار شود. زیرا عصبانیت یکی از آن احساساتی است که هنگام حمله اغلب منجر به رفتار احمقانه می شود. بنابراین زمانی که از تکنیک های اشتباه برای کنترل خشم خود استفاده می کنیم، کارهایی می گوییم یا انجام می دهیم که اغلب به خود یا دیگران، از جمله عزیزانمان آسیب می رساند.

برخی افراد خشم را با دیدی کم و بیش مثبت می بینند. به عنوان مثال، یک رئیس شرکت یا یک پدر سختگیر که فریاد می زند، ممکن است فکر کند که فریاد زدن او نشانه جدیت یا اراده اوست. با این حال، عصبانیت غیرقابل کنترل به ندرت نتایج مثبتی دارد. در عوض، فرد را ناراحت می کند و باعث عصبانیت بیشتر می شود و سپس فرد احساس رنجش و غمگینی می کند که گاهی اوقات – شاید اکثراً بی فایده است، اما باعث اضطراب و استرس می شود.

4 روشی که نباید استفاده کنید

به همین دلیل، یادگیری کنترل خشم مهم است. این بدان معنا نیست که نباید عصبانی باشد، زیرا خشم، مانند همه احساسات، در بیشتر موارد یک واکنش مشروع است. کاری که نباید انجام دهید این است که اجازه دهید عصبانیت شما تحت کنترل باشد. همچنین اجازه ندهید عصبانیتتان به شما بگوید که چه کاری انجام دهید یا بگویید.

این درس چهار راه نادرست را برای کنترل خشم نشان می دهد تا در هنگام عصبانیت و ناراحتی از آن برای کنترل خشم خود استفاده نکنید.

1- مدارا و ظلم مطلق

صبر مطلق راه درستی برای کنترل خشم یا سایر احساسات نیست. در واقع، نباید احساسات خود را انکار یا مسدود کنید یا سعی کنید احساسات خود را نادیده بگیرید. اگر این کار را انجام دهید، متوجه خواهید شد که گیر افتاده اید.

در واقع هیچ ظلمی موفق نمی شود. به دلیل انرژی ای که سعی می کنید به دلیل فرهنگ، شخصیت، مذهب یا دلایل ناآگاهانه در درون خود کنترل، تسلیم و مستحکم کنید، همیشه به شکل سیگنال های فیزیکی یا ذهنی برمی گردد. زخم معده یا زخم معده: شایع ترین علت ریزش مو، اختلال در عملکرد، بثورات، ریزش مو، کاهش میل جنسی و صدها مشکل دیگر است که پزشکان می توانند آن ها را درمان کنند. شما ریشه های عصبی دارید.» و این بدان معناست که شما احساسات خود را به درستی کنترل نمی کنید.

در چنین مواقعی درست نیست که لب خود را گاز بگیرید و سعی کنید طوری جلو بروید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. بنابراین تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که از تبدیل شدن خشم شدید به عاملی علیه شما یا دیگران جلوگیری کنید. در واقع، سکوت جای خود را به محیطی مساعدتر می دهد. موقعیتی که بتوانید احساسات خود را بیان کنید.

2- بلعیدن بزاق

یکی از پیامدهای سرکوب قدرت خشم این است که در نهایت در شما منفجر می شود، زیرا احساسات از بدن ما ناپدید نمی شوند، تا زمانی که فرار کنند باقی می مانند. علاوه بر این، وقتی احساسات منفی را کنترل نکنید، در نهایت به چیزی نامطلوب تبدیل می شوند. در واقع اگر خشم بدون ابراز در شما خاموش شود باعث ایجاد چیزی در شما می شود.

افسردگی اغلب خشم را پنهان می کند. خشم وجود دارد، اما به جای هدف قرار دادن کسی که آن را ایجاد کرده است، ممکن است دوباره شما را آزار دهد. در نتیجه سرزنش و رنجش ظاهر می شود. این احساسات می توانند به صورت میگرن، سرگیجه و سایر علائم فیزیکی ظاهر شوند. به همین دلیل نباید منبع یا علت عصبانیت خود را از دست بدهید. همیشه از خود بپرسید در وهله اول چه چیزی شما را عصبانی می کند؟ به این ترتیب خودتان را سرزنش نخواهید کرد.

3- پرخاشگری منفعلانه

طبق تعریف، رفتار منفعل-پرخاشگرانه تظاهر غیرمستقیم خشم و خصومت است. مثلاً به صورت تأخیر، هذیان، تنهایی، تلخی یا شکست عمدی و مکرر در انجام وظایف محوله به فرد.

در پرخاشگری منفعل، کلمات، حرکات یا اعمال شما خشم شما را منعکس می کند. با این حال، شما آن را مستقیماً نشان نمی دهید. در واقع عصبانیت شما پنهان است. شما آن را پنهان می کنید، اما از آن عبور نمی کنید و با آن کنار نمی آیید. رایج ترین مثال در این مورد استفاده از راهنمایی و بازخورد غیرمستقیم است. خنده و شوخ طبعی – که متأسفانه در جامعه رایج است – تجلی پرخاشگری منفعلانه است.

پنهان کردن خشم اشتباه است زیرا باعث سردرگمی می شود. هم برای شما و هم برای دیگران. علاوه بر این، غیرممکن است که ناراحتی خود را آشکارا با حرکات و نکات غیرمستقیم بیان کنید. به طور خلاصه، پنهان کردن خشم می‌تواند منجر به درگیری‌ها و سوء تفاهم‌های طولانی مدت یا حتی به عنوان منبع مستقیم درگیری جدید شود.

4- عصبانیت از دیگران

گاهی عصبانیت زنجیره ای از پرخاشگری را ایجاد می کند که ماهیتی کاملاً غیرمنطقی دارد. مثلاً وقتی فردی در محل کار مورد آزار و اذیت رئیس خود قرار می گیرد، ابراز عصبانیت و دفاع از خود نمی کند، اما وقتی به خانه می رسد با همسرش قهر می کند. همسرش هم در آنجا از خود دفاع نکرد، اما او ناراحت بود و وقتی بچه ها از مدرسه برگشتند، چیزی ندانست و بر سر آنها فریاد زد. کودک از خود در برابر مادر دفاع نمی کند، اما بعداً عصبانیت خود را بر روی برادر یا حیوان خانگی آنها خالی می کند.

این مثال زنجیره ای از حملات خشم را نشان می دهد که در آن هیچ رابطه ای به درستی مدیریت نمی شود. در چنین مواقعی فردی که اصلا درگیر دعوای اصلی نیست می تواند هزینه مدیریت بدخلقی را بپردازد. همانطور که در مثال می بینید، مدیریت بد خلقی می تواند کل یک رابطه را خراب کند.

خلاصه:

یادگیری کنترل خشم در ایجاد یک محیط سالم و روابط سازنده بسیار مهم است.

مهم است که ناراحتی خود را به کسی که در وهله اول باعث این احساسات شده است، ابراز کنید. در مثال بالا، یک فرد باید پس از لحظه ای سکوت به رئیس خود بگوید که اقدامات او ناعادلانه، سهل انگارانه یا بی احترامی بوده و از ادامه زنجیره خشم و کینه به خانه اش ناراحت است. و سایرین غیر مرتبط. یافت نشد.

فرستادن خشم و عصبانیت به دیگران مهمترین عامل درگیری و استرس غیرمنطقی است که اغلب در اطراف خود می بینیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا