مقایسه دوج کوین و بیبی دوج

سرمایه‌گذاران اغلب به دنبال رمزارزی مناسب برای سرمایه‌گذاری هستند. در این میان رمزارزهایی وجود دارند که ظاهراً شبیه به هم هستند و تفاوت‌های جزئی آن‌ها مانع از تصمیم‌گیری درست می‌شود. و از جمله این رمزارزها هستند که حتی نامی شبیه به هم دارند؛ اما مسلم است که تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در این مقاله همراه ما باشید تا تفاوت دوج کوین با بیبی دوج را با شما به اشتراک گذاریم.

این دو ارز دیجیتال از چند لحاظ با هم تفاوت دارند و به عنوان دو ارز دیجیتال پر پتانسیل در دنیای کریپتو شناخته می‌شوند. بیایید با تفاوت‌ها و ویژگی‌های هر یک آشنا شویم.

دوج کوین و بیبی دوج: چه تفاوتی دارند؟

دوج کوین ارز دیجیتالی است که اگرچه در ابتدا به عنوان یک شوخی در نظر گرفته شده بود، اکنون به عنوان یک ارز واقعی عمل می‌کند. ارزش بازار ارز دیجیتال Dogecoin در حال حاضر ۱۲ میلیارد دلار است که آن را در جایگاه دهم ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار می‌دهد.

بسیاری از فعالان بازار از ایلان ماسک به‌عنوان «پدر دوج کوین» به دلیل حمایت او از ارزهای دیجیتال یاد می‌کنند. حمایتی که ماسک از دوج کوین و سایر ارزهای دیجیتال کرده، باعث افزایش محبوبیت Dogecoin شده است. او در توییت خود می‌گوید: «مدتی است که این را می‌گویم، دوج‌کوین قوی‌ترین ارز دیجیتال است». البته فقط ایلان ماسک نیست که از قیمت دوج کوین حمایت می‌کند؛ مارک کوبان، کارآفرین میلیارد، نیز از دوج کوین به‌عنوان رمزارزی ارزشمند یاد می‌کند.

از طرفی دیگر، ما ارز دیجیتالی به نام بیبی دوج داریم که از نوادگان خیالی دوج کوین بوده و ستون فقرات آن را تشکیل می‌دهد. وب‌سایت او اذعان می‌کند که «بیبی دوج می‌خواهد پدرش را با سرعت بالای تراکنش و جذابیت خود، تحت تاثیر قرار دهد».

با این حساب، تفاوت دوج کوین با بیبی دوج را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

ویژگی

دوج کوین

بیبی دوج کوین

سال انتشار

۲۰۱۳

۲۰۲۱

بلاک چین

اختصاصی

بایننس اسمارت چین (BSC)

عرضه

نامحدود

۴۲۰ کوادریلیون

حداکثر تراکنش در ثانیه

30

10000

کارمزد

کم

بسیار کم

اهداف

ابتدا به عنوان یک شوخی ایجاد شد

کمک به حیوانات و آگاهی‌رسانی

نقدینگی

بیشتر

کمتر

 • دوج کوین یک کوین است، در حالی که بیبی دوج یک توکن است.
 • دوج کوین دارای بلاک چین خاص خود است، در حالی که بیبی دوج روی BSC کار می‌کند.
 • دوج کوین دارای عرضه نامحدود است، اما baby doge دارای عرضه محدود 420 کوادریلیون است.
 • سرعت تراکنش در بیبی دوج بیشتر است.
 • مدل‌های رشد هر دو کوین کاملاً متفاوت است.

کدام ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب‌تر است: دوج کوین یا بیبی دوج؟

نتیجه‌گیری درباره این که کدام یک از ارزهای بیبی دوج و دوج کوین بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری است، به تفاوت دوج کوین با بیبی دوج بستگی دارد. در بالا تفاوت‌های آن‌ها را به طور کامل شرح دادیم. ارزش بازار دوج کوین آن را در بین ده ارز دیجیتال برتر قرار داده و تا به امروز استقبال خوبی از آن شده است. در واقع، توییت‌های ایلان ماسک پذیرش دوج کوین را سریع‌تر کرد؛ اما بیبی دوج هم دست کمی از دوج کوین ندارد و در مدت زمان کمی توانست توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را به خود جلب کند. این در حالی است که دوج کوین در سال ۲۰۱۳ و بیبی دوج در سال ۲۰۲۱ روی کار آمده‌اند.

بلاک چین اختصاصی دوج کوین یکی از برگ‌های برنده آن به شمار رفته و باعث تبدیل آن به یک سرمایه‌گذاری عالی شده است. این در حالی است که بیبی دوج بلاک چین اختصاصی نداشته و روی بایننس اسمارت چین قرار دارد.

در مقابل، بیبی دوج هم نقاط قوتی برای خود دارد. برخلاف دوج کوین که در ابتدا بدون هیچ هدف خاصی ایجاد شد، بیبی دوج با هدف حمایت از حیوانات، آگاهی‌رسانی به مردم و البته افزایش سرعت تراکنش‌های دوج کوین به وجود آمد. بااین‌حال، دوج کوین به‌مرورزمان به ارز دیجیتالی معتبر تبدیل شد و بیبی دوج فعلاً به عنوان یک توکن شناخته می‌شود.

مشخص است که هر یک از ارزهای دیجیتال دوج کوین و بیبی دوج دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود هستند و هر یک به نوبه خود پتانسیل رشد و افزایش قیمت را دارد؛ بنابراین، پاسخ به این سوال که کدام یک سرمایه‌گذاری مناسب‌تری است، به طور قطعی و مطلق غیرممکن است. هر دو ارز دیجیتال دوج کوین و بیبی دوج کوین دارای ریسک و پتانسیل‌های خاص خود هستند و انتخاب مناسب‌ترین ارز برای سرمایه‌گذاری به عوامل مختلفی مانند اهداف سرمایه‌گذاری، میزان ریسک‌پذیری و دانش و تجربه شما در زمینه ارزهای دیجیتال بستگی دارد.

پیش‌بینی آینده دوج کوین و بیبی دوج

بیایید اکنون نگاهی به برخی از پیش‌بینی‌های قیمت و آینده دوج کوین و بیبی دوج بیندازیم. بسیاری از افراد هنگام مقایسه دوج کوین و بیبی دوج تمایل دارند به پاسخ این سوال برسند که کدام یک آینده بهتری دارند؟ هرچند که با برخی از تحلیل‌ها و تکنیک‌ها می‌توان به صورت حدودی پاسخی غیرقطعی به این سوا داد، به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان از آن مطمئن شد. ارزهای دیجیتال نوسانات بسیار زیادی را تجربه می‌کنند و یک خبر، رویداد یا حتی توییت، می‌تواند آینده آن‌ها را به‌طورکلی تغییر دهد.

در زمان نگارش این مقاله (۲۸ بهمن ۱۴۰۲) مهم‌ترین تفاوت دوج کوین با بیبی دوج در قیمت آن‌هاست. قیمت دوج کوین بسیار بالاتر از بیبی دوج است و ارزش بیشتری دارد. از طرفی، بیبی دوج هم همانند دوج کوین روند نوسانی خود را طی می‌کند و گاهی افزایش و گاهی کاهش می‌یابد. بااین‌حال، اکنون توجه‌ها به دوج کوین بیشتر از بیبی دوج است و سرمایه‌گذاران زیادی روی آن حساب باز می‌کنند؛ اما همان‌طور که گفتیم آینده ارزهای دیجیتال در هاله‌ای از ابهام هستند. در واقع، بسیاری از پیش‌بینی‌های بلندمدت قیمت کریپتو با استفاده از یک الگوریتم انجام می‌شوند، به این معنی که می‌توانند در یک لحظه تغییر کنند.

پس توصیه می‌کنیم پیش از سرمایه‌گذاری حتماً تحقیقات خود را انجام دهید و از متخصصان این حوزه کمک بگیرید.

۵ دلیل برای انتخاب دوج کوین به جای بیبی دوج

اگر هنوز از مقایسه دوج کوین با بیبی دوج به نتیجه نرسیده‌اید که کدام یک را انتخاب و روی آن سرمایه‌گذاری کنید، ما در این بخش ۵ دلیل برتری دوج کوین نسبت به بیبی دوج را مطرح می‌کنیم. البته در ادامه دلایل برتری بیبی دوج نسبت به دوج کوین را نیز شرح خواهیم داد تا بتوانید انتخاب درست‌تری داشته باشید.

دلایل برتری دوج کوین نسبت به بیبی دوج عبارت‌اند از:

 • دوج کوین در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد و سابقه طولانی‌تری در مقایسه با بیبی دوج کوین دارد که در سال ۲۰۲۱ ایجاد شده است. در واقع، دوج کوین از محبوبیت و شناخته‌شدگی بیشتری در بین جامعه ارزهای دیجیتال برخوردار است.
 • ایلان ماسک، بارها از دوج کوین حمایت کرده است و این موضوع می‌تواند به افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال و در نتیجه افزایش قیمت آن منجر شود.
 • دوج کوین از جامعه فعال و پرشوری برخوردار است که می‌تواند به رشد و توسعه این ارز دیجیتال کمک کند.
 • دوج کوین توسط برخی از مشاغل و افراد به عنوان روش پرداخت پذیرفته می‌شود.
 • دوج کوین از نقدینگی بالایی برخوردار است و به‌راحتی می‌توان آن را به سایر ارزهای دیجیتال یا پول نقد تبدیل کرد.

۵ دلیل برای انتخاب بیبی دوج به جای دوج کوین

حالا بیایید به مزایای بیبی دوج پرداخته و علت برتری آن نسبت به دوج کوین را شرح دهیم:

 • بیبی دوج کوین دارای عرضه محدود ۴۲۰ کوادریلیون توکن است. این موضوع می‌تواند به افزایش قیمت آن در بلندمدت کمک کند.
 • بیبی دوج، برخلاف دوج کوین، با هدف اولیه حمایت از حیوانات و آگاهی‌سازی مردم روی کار آمده است.
 • بیبی دوج به دلیل اهداف خیرخواهانه خود می‌تواند موردتوجه سرمایه‌گذاران قرار گیرد.
 • بیبی دوج بر روی بلاک چین بایننس اسمارت چین (BSC) اجرا می‌شود که کارمزدهای پایینی دارد.
 • بیبی دوج جامعه فعال و پرشوری دارد که می‌تواند به رشد آن کمک کند.

گفتار پایانی

انتخاب بین دوج کوین و بیبی دوج برای یک سرمایه‌گذاری به عوامل مختلفی مانند اهداف سرمایه‌گذاری، دانش و تجربه شما در زمینه ارزهای دیجیتال بستگی دارد. هر یک از آن‌ها به نوبه خود پتانسیل رشد را دارند و ممکن است در آینده‌ای نزدیک به محبو‌ب‌ترین رمزارزها تبدیل شوند؛ اما این‌که کدام یک بهتر است و سرمایه‌گذاری مناسب‌تری است، همچنان یک سوال بی‌پاسخ است. فقط باید هر زمان که قصد انتخاب از میان آن‌ها را داشتید، تجزیه‌وتحلیل‌های خود را انجام داده و از متخصصان مشورت بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا