اجتماعی

رسیدگی به شکایات مردمی برای تغییرنام معابر/ نامگذاری ۹ معبر به نام شهدای زن

رئیس کمیسیون معابر و نام‌های عمومی شهر تهران با بیان اینکه در سیزدهمین جلسه این کمیسیون، نام‌های بسیاری در حوزه فرهنگی و زنان مبارز تصویب نام خیابان‌های شهر را اعلام کردند، ۹ بعد از شهید منفرد.

نرگس ماندری پور در گفت وگو با سلام آنلاینوی با تشریح روند کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهر تهران، گفت: جلسات کمیته نامزدی از ابتدای دوره ششم به صورت منظم و هر دو هفته یکبار برگزار می شود و این کمیسیون 13 جلسه تشکیل داد.

وی با تاکید بر اینکه نامگذاری اماکن عمومی شهر تهران از حساسیت خاصی برخوردار است و در این راستا باید الزامات منطقه و محدوده شناسایی و بر اساس پیشنهادات و مستندات موجود باشد، گفت: خیر، تعداد دعاوی افزایش می یابد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به پرسش هایی مبنی بر اینکه آیا این نام ها با مخالفت مواجه هستند یا خیر؟ وی گفت: در دوره مدیریت گذشته شهرستان به دلیل نیازسنجی های نادرست و بررسی های منطقه ای تعداد زیادی شکایات به مرکز تماس شهرستان ارائه شد که حل و فصل این موارد بر اساس دستور کار کمیسیون نامگذاری و بررسی های لازم در رابطه با آنها

وی خاطرنشان کرد: در سیزدهمین جلسه کمیته نامگذاری راه و اماکن عمومی استان تهران به 30 نامزدی رسیدگی و 11 عنوان به دلیل مشکلات مستندسازی و یا نیاز به بررسی محلی به منطقه بازگردانده شد. .

آقای ماندری پور افزود که تا کنون توجه چندانی به استفاده از نام شهدا در نام خیابان های تهران نشده است و افراد و اعضای کمیسیون به استفاده از نام این زنان رای مثبت دادند. شهدای گرانقدر دادند.

رئیس کمیسیون اسامی و اماکن عمومی شهر تهران همچنین از تصویب نامگذاری خیابانی به نام این نویسنده فقید خبر داد: «در جلسه کمیسیون تصمیم گرفت نام یکی از شهدای اهل سنت در یکی از خیابان های تهران استفاده شود. همچنین پیشنهاد نامگذاری هفت صلیب دیگر به نام شهدای مدافعان مقدس و سرداران برجسته به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا