اجتماعی

رانت و فساد نتیجه ارز ۴۲۰۰ تومانی بود/ نحوه اعتراض به دهک‌بندی خانوار

سلام آنلاین/ گلستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان ارز ترجیحی را روشی ناکارآمد در پرداخت یارانه عنوان کرد و گفت: تخصیص نامناسب منابع، استثمار و فساد حاصل ارز 4200 تومانی است.

حسین خواجه مظفری در گفت وگو با سلام آنلاین، با اشاره به اجرای طرح همگانی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، اظهار کرد: منابع غیرمستقیم به این ترتیب با پرداخت غیرمستقیم یارانه ها، اقشار آسیب پذیر جامعه ممکن است کالاهای اساسی خود را تامین کنند و انجام دهند. آنها را گران نخرید.

وی قصد دولت از اعطای یارانه را رفع آسیب پذیری ها دانست و گفت: در تئوری اقتصادی یارانه مستقیم و نقدی بر یارانه غیرمستقیم ارجحیت دارد. از دولت سیزدهم هم همین کار شروع شد و اقتصاددانان مختلفی در این باره تصمیم گرفته اند. مشکل اجرای این طرح این است که اولین قدم شناسایی شناسنامه های مختلف برای پرداخت یارانه است.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: با پرداخت یارانه ها باید سطح رفاه ارتقا یابد، یکی از معایب اصلی ارز ترجیحی گرانی اقتصاد کشور است. نتیجه را می توان نام برد.

ارز رضایت بخش هیچ نقشی در رفاه مردم ندارد.

خواجه مظفری با بیان اینکه از سال 1397 تاکنون 65 میلیارد دلار ارز ترجیحی پرداخت شده اما در این سال ها نقشی در رفاه مردم نداشته است، یادآور شد: آنها در کنار هم هستند و همه مسائل مربوط به آن است و این طرح به صورت آنلاین انجام می شود. بنابراین نیازی به مراجعه مستقیم افراد به دفتر نیست.

وی با بیان اینکه جمعیت این کشور به 10 دهک است، گفت: 3 دهک اول 400 هزار تومان و دهک چهارم تا نهم در 300 هزار تومان یارانه و دهک دهم تقریبا یارانه است. به دلیل تمکن مالی از لیست دریافت کنندگان حذف شد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه در حال حاضر سه گروه نسبت به اجرای طرح دموکراتیک یارانه معترض هستند، گفت: گروهی هستند که در رتبه دهم قرار دارند و هنوز کمک هزینه پرداخت نشده است. . برای آنها دسته دوم به عدم حضور در سه نفر اول معترض هستند و گروه دیگر از ابتدا در لیست اسپانسرها قرار نگرفته اند بنابراین این افراد می توانند در روزهای آینده به سامانه اعلام شده مراجعه کنند. .

خواجه مظفری با بیان اینکه ارقام اول تا سوم آسیب پذیرترین اقشار جامعه هستند، گفت: حدود 96 درصد احراز هویت و جانمایی افراد در دهک ها به درستی انجام می شود، البته ممکن است عده ای اینطور نباشند و در صورت قرار گرفتن مناسب در دهک ها می توان مراجعه کرد. به سامانه hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را نسبت به استعمار و سایر موارد مربوط به یارانه های بهزیستی به نشانی refahhi.ir گزارش دهند، در نظر گرفته شده است تا در طرح یارانه ثبت نام کنند.

وی به ترافیک بالای سامانه هوشمند یارانه ها اشاره کرد و گفت: مردم نگران نباشند و حوصله نداشته باشند، مردم تا آخرین نفر ثبت نام می کنند.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا