اجتماعی

بحرانی که باز هم خبر نخست روزنامه‌های جهان شد

جو بایدن سندی را در مورد حمله به مجلس نمایندگان آمریکا منتشر کرد که موضوع روزنامه وال استریت ژورنال است. گاردین همچنین از بحران آب و هوا و اعتراضات عمومی صحبت کرد.

به گزارش سلام آنلاین ، آلبرت کوچویی گوینده پیشکسوت رادیو امروز یکشنبه 9 اکتبر مانند گذشته مهمترین عناوین خبری جهان را مرور کرد. عناوینی که وی انتخاب کرد به شرح زیر است:

اعتراض به بحران آب و هوا

به گزارش گاردین ، ​​روزنامه هواشناسی اولین خبر خبری جهان شد. گروه 20 اقدامات جدی را برای کاهش گازهای مضر در کره زمین انجام می دهد. کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و ارائه کمک های مالی به کشورهای فقیر. بیست و ششمین کنفرانس اقلیمی سازمان ملل متحد در این ماه برگزار می شود. کنفرانسی که با خواسته های قبلی برگزار می شود ، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و کمک به کشورهای نیازمند است. گفته می شود که محیط پاک یکی از اصول حقوق بشر است. اعتراضات ایتالیا در میدان پوپولو ، انگلستان ، همراه با معترضانش ، خواستار اقدامات مشخص هستند ، نه کلمات برای جلوگیری از آسیب هوا.

بایدن اسناد محرمانه ترام را فاش می کند

وال استریت ژورنال می نویسد که جو بایدن یک سند کاخ سفید در مورد حمله به کنگره منتشر کرد. دونالد ترامپ از بایدن خواست این سند را در 6 ژانویه محرمانه نگه دارد. جو بایدن پیشنهاد ترامپ را رد کرد. بایگانی می گوید: “سند را در 6 ژانویه به کمیته تحقیقات کاخ سفید ارسال کنید.” مجلس نمایندگان از رئیس جمهور آمریکا خواسته است که مدارک و شواهدی از حملات به کنگره که از زمان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا در کاخ سفید برگزار شده است ، ارائه دهد.

حزب افق ها در فرانسه

روزنامه فرانسوی Le Figaro می نویسد ، ادوارد فیلیپ ، نخست وزیر سابق فرانسه ، حزب سیاسی خود را با نام Horizons تاسیس کرده است. او ادعا می کند که حزب او اساس ثبات در فرانسه خواهد بود. ادوارد فیلیپس با Sky Legs می گوید که صحنه را آماده خواهد کرد. کودکی جدید برای زندگی سیاسی فرانسه و به گفته وی ، صحنه ای جدید در زندگی سیاسی او. فیلیپ ادواردز می گوید: “Horizons یک کشتی برای حمله به دورها خواهد بود.”

آلبرت گوجو خارج از خواندن اخبار امروز ، چنین خواند:

درمان بیماری پارکینسون

روزنامه ایتالیایی Le Repubblica می نویسد: “سفتی ماهیچه ها ، عدم تعادل و آسیب بافتی برخی از عوارض جانبی پارکینسون هستند که حرکت بیماران را دشوار می کند.” تحقیقات اخیر مرکز پزشکی دانشگاه رادبوک در هلند می گوید راه هایی برای بهبود بیماران پارکینسون وجود دارد. مجله Urios می گوید بسیاری از بیماران از این روش ها بی اطلاع هستند. یکی از این روشها حرکت موزون با فرمان بیمار و صدای داخلی است. قبل از برداشتن هر قدم ، آن را در مغز خود تمرین کنید ، مراحل را در مغز خود تصور کنید ، دوچرخه سواری را تمرین کنید و قدم های خود را در مراحل غیرمعمول یا غیر معمول بردارید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا