تازه های کسب و کارعلمی و پزشکی

اهداف تزریق چربی به نانوفت چیست؟

نانوفت یا نانو چربی چگونه انجام می شود؟

نانوفت (چربی نانو) به حالتی گفته می شود که چربی گرفته شده از بدن همراه با سلول های بنیادین به ناحیه مورد نظر تزریق شود. چربی نانو نسبت به چربی معمولی غلظت بالاتری دارد. تزریق نانوفت به نواحی صورت، گردن، دکلته، دست ها و سینه انجام می شود.

مزایای تزریق چربی به روش نانوفت

در ابتدای  تزریق چربی به روش نانوفت  التهاب وجود دارد که بعد از دو هفته نتیجه کار به طور کامل قابل مشاهده خواهد بود. چون چربی از بدن خود فرد برداشته می شود، در حقیقت یک تکنیک پیوندی است به همین دلیل بدن آن را می پذیرد و عفونت و ریسکی پیش نمی آید. با گذشت زمان نانوفت در زیر پوست گوله گوله نمی شود. به طور کلی انجام نانوفت هدفی

نقش سلول های بنیادین در بازسازی و ترمیم

ویژگی اصلی سلول های بنیادین این است که قابلیت تبدیل شدن به تمامی سلول های بدن را دارند. به همین علت می توانند نقش مهمی در بازسازی و ترمیم داشته باشند. به صورت علاوه بر مادلینگ و حجم دهی به درمان بافت های آسیب دیده کمک می کند و باعث جوانسازی و رفع مشکلات پوستی آن ناحیه خواهد شد. پس از تزریق سلول های بنیادی شروع به تقسیم سلولی می کنند و گسترش می یابند. تحقیقات متخصصان پوست نشان داده که شش ماه بعد از تزریق نانوفت کیفیت پوست به صورت چشمگیری بهبود یافته است.

چربی مورد نیاز از چه نواحی بدن چربی گرفته می شود؟

مقدار چربی لازم از ناحیه شکم، پهلو و یا ران گرفته می شود و باید طی یک مرحله کاملا دقیق چربی تصفیه گردد و بهترین بافت چربی همراه با سلول های بنیادی از دیگر مواد مثل خون و مایعات دیگر جدا شود. در واقع نانوفت روش پیشرفته تر تزریق چربی می باشد.

مقایسه نانوفت و تزریق ژل

تزریق نانوچربی با حجم بیشتری نسبت به تزریق ژل انجام می شود. برای مثال در یک جلسه می توان تمام نواحی صورت، گردن و دست ها را تزریق کرد و هزینه ای به صرفه تر از ژل خواهد داشت. نانوفت چربی است که کاملا صاف شده و به صورت یک مایع غلیظ فیلتر شده در آمده است.

شباهت با تزریق چربی

تمامی مراحل برداشت و تزریق نانوفت و چربی مشابه هستند. ابتدا ناحیه برداشت تحت بی حسی موضعی قرار می گیرد. چربی ها توسط روش لیپوساکشن و یا لیپوماتیک تخلیه می شوند. چربی مورد نیاز فرآوری شده و از طریق تکنولوژی مدرن یک ماده کاملا تصفیه شده استخراج می گردد. در نهایت ناحیه مورد تزریق نیز به صورت موضعی بی حس می شود.

تمایل به لیفت پوست و جوانسازی دارد.

مدت زمان ماندگاری نانوفت

مدت زمان ماندگاری نانو چربی بین 9 تا 18 ماه است و بعد از این مدت نیاز به ترمیم مجدد دارد.

چه افرادی می توانند تزریق چربی به روش نانوفت را انجام بدهند؟

انجام این روش درمانی محدودیت سنی ندارد و هر فردی که پوست آسیب دیده و سالخورده داشته باشد می تواند از تزریق نانوفت بهرمند گردد. بهترین کاندید افرادی هستند که به اندازه کافی چربی در نواحی انتقال داشته باشند زیرا معمولا مقدار چربی که برداشت می شود در حدود 3 یا 4 لیتر می باشد. در اکثر افراد میزان چربی تجمع یافته در ران ها می تواند این مقدار را تامین کند.

بهترین کلینیک تزریق چربی و نانوفت

در کلینیک آتریسا روش تزریق چربی و نانوفت چندین سال است که انجام می شود و پزشکان ما در این زمینه تجربیات فراوانی کسب کرده اند. می توانید برای دیدن نمونه کارها به مراجعه نمایید

تزریق نانوفت چیست؟

در این روش پزشک پس از شناسایی نقاطی از بدن که دارای چربی اضافه هستند، و بی حسی موضعی نقطه هدف استخراج چربی، به برداشت سلول‌های چربی اقدام می‌کند. پس از برداشت آنها سلول‌های چربی خرد شده، فیلتر می‌شوند. و آنچه باقی می‌ماند، مایعی است که حاوی غلظت بالایی از سلول های بنیادی خواهد بود که به قسمت‌هایی از پوست که دچار عوارضی مانند چین و چروک، اسکار و … شده‌اند تزریق می‌گردد و به ترمیم و جوانسازی بافت آن محدوده می‌انجامد.

کاربرد نانوفت چیست؟

از اصلی ترین کاربردهای نانوفت جوانسازی استاز بین بردن تیرگی، کبودی و چروک های سطحیرفع تیرگی زیر چشمدرمان لک و کک های پوستیرفع جای زخم های ناشی از سوختگی، جوش و…درمان آفتاب سوختگیدرمان پوست های آسیب دیده و تغییر رنگ یافته

برای انجام نانوفت زیر چشم فیلتر های مخصوصی وجود دارد. چربی ها از آن ها به دفعات عبور داده می شوند. در نهایت یک مایع شفاف و لطیفی به دست می آید . این مایع شامل مقدار زیادی از سلول های بنیادی هستند. این سلول ها بعد از تزریق به زیر چشم شروع به تکثیر شدند می کنند و منجر به روشن شدن پوست زیر چشم و رفع سیاهی زیر چشم می شوند.

مزایای نانوفت:

این روش به صورت سرپایی و بدون نیاز به تجهیزات بیمارستانی و طی دوران نقاهت انجام می‌شود.سازگاری مواد تزریق شده با بدن فرد و عدم ایجاد آلرژی به دلیل تزریق ماده‌ای که از بدن خود شخص برداشت شده است.نانو چربی روشی مقرون به صرفه و کم عارضه نسبت به روشهای جراحی جوانسازی پوست است.تنها در یک جلسه قابل انجام است.

ماندگاری تزریق نانوفت چه مدت است؟

ماندگاری نانوفت بین 1 الی 5 سال متغیر است. و بسته به عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود.

چه افرادی می توانند تزریق چربی به روش نانوفت را انجام بدهند؟

انجام این روش درمانی محدودیت سنی ندارد. هر فردی که پوست آسیب دیده و سالخورده داشته باشد، می تواند از تزریق نانوفت بهرمند گردد

 

دکمه بازگشت به بالا