اجتماعی

انتشار گزارش رسمی کلیسای کاتولیک فرانسه از سوء استفاده جنسی از ۲۱۶ هزار کودک

یک کمیته تحقیقاتی مستقل در فرانسه روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد بین سالهای 1950 تا 2020 بیش از 216000 کودک توسط کشیشان کاتولیک فرانسوی مورد تجاوز قرار گرفته اند.

به گزارش سلام آنلاین ، به نقل از روزنامه مرزی عربی مستقر در القاعده ، ژان مک اسکو ، رئیس کمیسیون تحقیق به خبرنگاران گفت که قربانیان بین هشت تا 13 سال سن داشتند.

سوا در طول ارائه آنلاین گزارش صحبت کرد. در طول این سالها ، کلیسا نه تنها سهل انگاری کرده بلکه در این زمینه ثابت قدم بوده و ترجیح می دهد برای محافظت از قربانیان خود از خود دفاع کند. کلیسا نه تنها اقدامی برای جلوگیری از سوء استفاده جنسی نکرده است ، بلکه چشم خود را بسته و در گزارش این سوءاستفاده ها ، گاه عمداً ، همراه با کودکان و تجاوزگران ، ناتوان بوده است.

وی افزود مشکلات همچنان باقی است. این کلیسا قربانیان را تا قرن 21 کاملاً نادیده گرفت و تنها در سال 2015-2016 بود که واقعاً موقعیت خود را تغییر داد.

به گزارش یورونیوز ، انتشار رسمی یک سند 2500 صفحه ای که توسط کمیسیون مستقل تحقیق درباره سوء استفاده جنسی از 216000 کودک در هفت دهه گذشته در کلیسای کاتولیک فرانسه گردآوری شده است. رویدادی بی سابقه که اسقف های فرانسوی را مجبور به عذرخواهی و عذرخواهی عمومی کرد.

وی افزود: این تحقیقات بی تفاوتی و بی رحمی عمیق کلیسای کاتولیک را نسبت به قربانیان سوء استفاده جنسی آشکار می کند. “همانطور که در اوایل دهه 2000 ، نه تنها شکایت قربانیان غیرقابل باور بود ، بلکه به آنها نیز گوش داده نشد.”

وی گفت: “نتایج این مطالعه نشان می دهد که از سال 1950 حدود 3000 کودک مورد آزار و اذیت در کلیسای کاتولیک فرانسه خدمت کرده اند که دو سوم آنها کشیش هستند.”

وی این رقم را “تکان دهنده” توصیف کرد و گفت: “اگر به نسبت 216000 به 3000 توجه کنیم ، نشان می دهد که برای 70 قربانی یک متجاوز وجود داشته است و واقعاً برای او بد بوده است. کلیسای کاتولیک فرانسه.

رئیس کمیسیون تحقیق مستقل خاطرنشان کرد که اگر به لیست قربانیان تجاوز جنسی به سایر افرادی که به طور غیر مستقیم با کلیسای کاتولیک کار کرده اند ، از جمله معلمان در مدارس کاتولیک ، اضافه کنیم ، تعداد قربانیان به 33 نفر افزایش می یابد. هزار

سوئز همچنین از ارسال 22 پرونده دیگر به دادستانی فرانسه با اتهام وقوع جنایتی در کلیسای کاتولیک خبر داد.

کمیسیون مستقل تحقیق درباره سوء استفاده از کودکان در کلیسای کاتولیک فرانسه نیز 45 توصیه در گزارش خود شامل آموزش روحانیون ، تجدید نظر در قوانین دینی و تقویت سیاست های تشخیص و جبران خسارت قربانیان برای جلوگیری از سوء استفاده ، سوء استفاده مجدد جنسی در کلیسای کاتولیک را توصیه کرد.

این گزارش بر اساس شهادت قربانیان و شاهدان و بررسی بایگانی کلیساها ، پرونده های دادگاه ، گزارشات پلیس و مطبوعات در 70 سال گذشته تهیه شده است که تکمیل آن دو سال و نیم به طول انجامید.

در واکنش اولیه به انتشار گزارش رسمی ، اریک دو مولن بوفور ، رئیس انجمن مسیحیان فرانسه ، “شرم و ترس” را ابراز کرد و از همه قربانیان به دلیل سوء استفاده جنسی از کلیسای کاتولیک عذرخواهی کرد و گفت: “من از همه شما “

ورونیک مارگرون ، رئیس موسسه دین فرانسه ، این گزارش را “تراژدی غیرقابل تحمل” توصیف کرد و آزار جنسی در کلیسای کاتولیک را “به معنای کامل کلمه شرم آور” توصیف کرد.

در واقع ، کمیسیون تحقیق مستقل از کلیسای کاتولیک خواست تا در اسرع وقت به قربانیان یا بازماندگان آنها غرامت پرداخت کند. این درخواست هنوز توسط کلیسای کاتولیک تأیید نشده است.

افکار عمومی فرانسه در سال های اخیر از انتقال کشیش هایی که سوء استفاده از کودکان در آفریقا به جای اخراج و مجازات آنها افشا شده است ، خشمگین شده است.

کلیسای کاتولیک چندین دهه متهم به جنایات مشابه علیه ده ها هزار کودک در سراسر جهان از شیلی تا استرالیا شده است.

هر بار که رسوایی در کلیسای واتیکان رخ می دهد ، شرم وجود دارد. کارلو ماریا ویگانو ، سفیر سابق واتیکان در واشنگتن و اسقف اعظم ، از پاپ فرانسیس خواسته است به دلیل ربوده شدن یک کودک در یک کلیسا استعفا دهد. این اتهام را جدی بگیرید. به

در سال 2014 ، سازمان ملل متحد گزارشی از تجاوز به کودکان در کلیسای کاتولیک منتشر کرد. این گزارش می گوید واتیکان تجاوز جنسی را در کلیساهای کاتولیک در بسیاری از کشورها پنهان می کند.

طبق اعلام موسسه جان جی اسقف کاتولیک ایالات متحده ، در سال 2004 ، 10،667 کودک توسط 4000 کشیش کاتولیک مورد تجاوز قرار گرفتند.

در سال 2002 ، بزرگترین رسوایی تجاوز در بوستون رخ داد. در آن زمان گزارش شد که یک کشیش بین سالهای 1962 تا 1995 به بیش از 130 کودک تجاوز کرده است.

همچنین گزارش های مکرری از تجاوز توسط کشیشان و کارکنان کاتولیک در آلمان ، استرالیا ، شیلی ، هلند و ایرلند منتشر شده است.

در هلند ، یک کلیسا در سال 2010 یک کمیته حقیقت یاب در مورد تجاوز به کودکان در یک کلیسا تشکیل داد. این کمیسیون در گزارش سال گذشته خود اعلام کرد که در 8 سال گذشته 3712 گزارش تجاوز به عنف دریافت کرده است.

پس از انتشار این گزارش ، حدود 1599 نفر نیز از تجاوز شکایت کردند و 941 نفر نیز غرامت دریافت کردند.

پاپ فرانسیس همچنین در ماه مه یک جلسه سه روزه با 34 اسقف در شیلی برای بررسی پرونده تجاوز جنسی پس از استعفای همه اسقفان برگزار کرد.

کمیته مشابهی در استرالیا در سال 2012 تشکیل شد. این کمیته در سال 2017 گزارش داد که ده ها هزار کودک در کلیساها ، مدارس و موسسات دولتی مورد تجاوز قرار گرفته اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا