عمومی

اصرار بر جنگ نیابتی – سلام آنلاین

اصرار بر جنگ نیابتی

فرانسه 20 کشور اروپایی را در پاریس گرد هم آورد تا برای آینده جنگ در اوکراین برنامه ریزی کند. در بیانیه ریاست جمهوری فرانسه آمده است: در حالی که جنگ روسیه و اوکراین وارد سومین سال خود می شود، از رهبران و وزرای اروپایی دعوت شده است تا در این کنفرانس شرکت کنند تا راه هایی برای تقویت همکاری بین شرکا برای حمایت از اوکراین بیابند.

به گزارش سلام آنلاین، فرامرز اصغری در یادداشتی در سیاست روز نوشت: نکته کلیدی در این دیدار و حاشیه آن، تاکید بر خودداری اروپا و ناتو از اعزام نیرو به هلد اوکراین است. ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو با اشاره به گزارش هایی مبنی بر اینکه برخی کشورهای غربی در حال بررسی اعزام نیرو به اوکراین هستند، تاکید کرد که متفقین برنامه ای برای اعزام نیرو به این کشور جنگ زده ندارند.
در همین حال، رابرت فیکو، نخست وزیر اسلواکی گفت که برخی کشورها در حال بررسی اعزام نیرو به اوکراین برای کمک هستند. در بحبوحه گمانه زنی های فزاینده درباره تصمیم احتمالی ناتو برای اعزام نیرو به اوکراین، صدراعظم آلمان تاکید کرد که ناتو به اوکراین نیرو اعزام نخواهد کرد. سخنگوی نخست وزیر انگلیس در واکنش به انتشار چندین گزارش درباره احتمال اعزام نیروهای غربی به اوکراین، اعلام کرد که لندن برنامه ای برای پیوستن به چنین طرحی ندارد.
در واکنش به گزینه اعزام نیروهای نظامی به اوکراین، برخی از کشورهای غربی اسپانیا، لهستان و جمهوری چک اعلام کردند که به اوکراین نیرو اعزام نخواهند کرد. این مواضع صلح‌طلبانه به عنوان نگرش اروپایی‌ها در نشست امنیتی مونیخ در اواخر فوریه مطرح شد و مواضع و بیانیه‌های آنها در سالگرد جنگ در اوکراین تقسیم شد، ده‌ها میلیارد دلار در ارتش. کمک به کی یف و لزوم شکست مسکو نشان می دهد که در واقع اروپا و ایالات متحده در واقع میدان های اصلی جنگ علیه روسیه بودند و اوکراین فقط قربانی جنگ نیابتی بود.
این رویکرد داغ در حالی است که غرب رسماً راه حل سیاسی را حداقل تا پایان سال 2025 رد کرده و بر لزوم تسلیح کیف برای ادامه جنگ تأکید کرده است. بر این اساس، تقاضای عدم اعزام نیرو به اوکراین تنها یک ژست ظاهری برای تحقیر غرب است و در عمل ریشه جنگ و کشتار و ویرانی آن است.
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا