اقتصادی

ارایه فناوری آنالیز سیگنال‌ مغز با قابلیت پیش‌بینی حملات صرع

فناوری جدیدی در نمایشگاه مخابرات 2023 رونمایی شده است که موارد سلامت خاصی را از طریق تجزیه و تحلیل سیگنال های مغزی که قادر به پیش بینی حملات صرع هستند و توانایی لمس و بهره مندی از فناوری های جدید را در زندگی روزمره ارائه می دهد.

به گزارش سلام آنلاین، فناوری MEC یا Multi-Access Edge Computing به عنوان راه حلی برای پردازش شبکه های لبه ای در نظر گرفته می شود که پیش از این و پس از ورود اپراتورهای تلفن همراه ایرانی به کشور برای نسل ها در دسترس اپراتورهای مخابراتی نبوده است. یکی از اپراتورهای موفق تلفن همراه است که آن را با قدرت یک شرکت مبتنی بر دانش بومی توسعه داده است.

با افزایش نرخ تبادل اطلاعات کاربران که بیشتر به دلیل گسترش خدمات چندرسانه ای و همچنین موارد استفاده جدید برای شبکه های تلفن همراه (از جمله اینترنت اشیا) در نظر گرفته شده است، تمرکز بر حوزه تبادل داده ها بیشتر شده است. میزان تاخیر، مصرف انرژی و سایر پارامترها در شبکه 5G. آماده. بر اساس این مشکل، نسل پنجم ارتباطات با استفاده از فناوری محاسبات لبه دسترسی چندگانه (MEC)، پردازش شبکه مجازی و جهت‌گیری کاربردی پیاده‌سازی می‌شود.

فناوری MEC در شبکه های نسل 4 نیز قابل استفاده است و امکان ارائه انواع اپلیکیشن ها از جمله واقعیت مجازی، واقعیت افزوده، پخش ویدئو با سرعت بالا و بازی های تعاملی، تعامل آنلاین و … را با پارامترها ارائه می دهد.کیفیت بالاتر. مشتریان این اپراتور. او انجام می دهد.

بر این اساس می توان گفت که فناوری رایانه چنددسته ای در کشور مبنا قرار گرفته است و به گفته کارشناسان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این یک راه حل شبکه ای است که خدمات و پردازش های رایانه ای مورد نیاز کاربران را ارائه می دهد. . در گره لبه. یعنی ظهور این فناوری به طور خاص با هدف گسترش قابلیت‌های رایانش ابری تا لبه شبکه یا به عبارتی نزدیک‌ترین نقطه به کاربر است.

فناوری محاسبات لبه‌ای با دسترسی چندگانه، حداقل تأخیر نرم‌افزاری را ایجاد می‌کند و در واقع تمام ترافیک و خدمات را از ابر مرکزی به لبه شبکه می‌آورد، جایی که کاربران در تعامل و اتصال به شبکه هستند. با توجه به سرعت بالا و کمترین تأخیر فناوری 5G، چرا درخواست کاربران در شبکه را گرفته و به سرور و در فضای ابری، شاید در جای دیگر ارسال کنید؟ بنابراین، فناوری توصیف شده، ترافیک و محاسبات خدمات را از ابر مرکزی به لبه شبکه نزدیک نقطه به مشتری منتقل می کند.

در همین راستا در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال (مخابرات 2023) اقدامات مختلفی در این زمینه انجام شد که یکی از آنها انتقال تجربه استفاده و استفاده از بستر اصلی MEC بر اساس فرم بود. از موارد استفاده منحصربفرد، در صورت نیاز به معامله دستگاه، قابلیت پیش بینی وقوع “حملات صرع” را برای کاربران موبایل با امکان ارسال نوتیفیکیشن و پیامک را دارد.به مرکز اورژانس مراجعه کنید.

از طرفی اگر به خودروی هوشمندی که بیمار در حال رانندگی آن است متصل شود، می تواند سرعت و کنترل خودرو را کاهش داده و تصادفات را کاهش دهد.

بخش فنی اپراتورهای ارائه دهنده این سرویس با تمرکز بر مقوله “هوش مصنوعی” پرونده را به نمایشگاه مخابرات 2023 آورد. فرآیند عملیاتی Yuzkis که در بالا توضیح داده شد، روشی است که حسگر مغز روی سر انسان قرار می گیرد و با تجزیه و تحلیل سیگنال مغز، سه تا چهار ثانیه قبل از حمله زنگ هشدار می دهد.

علیرغم تحرک و قابلیت های گسترده شبکه ارتباطی اپراتور، این مورد به افراد مبتلا به این اختلال اجازه می دهد تا از قبل از حمله در حین رانندگی مطلع شوند و کنترل وسیله نقلیه را به وسایل نقلیه خودران آینده واگذار کنند.

انتهای پیام/

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تخصص در زمینه اخبار و تحلیل‌های مرتبط با اقتصاد هستم. به شما اطلاعات و نظراتی را ارائه می‌دهم که با کیفیت و قابل اطمینان هستند تا شما بتوانید در مسائل اقتصادی بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا